Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Srebrna A-Czwórka Arka


twister13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :siema:

Od dnia 07-12-2012 jestem szczęśliwym posiadaczem srebrnej AUDI A4 B5 1.8 ADR z 1998r. Pierwsza w posiadaniu była 80, potem A3 także wierny marce :). Jestem pierwszym właścicielem autka w kraju i mam nadzieję, że będzie służyć dopóki nie będzie stać na jakiś lepszy smaczek z rodziny AUDI.

W autku na dzień dobry wymieniłem wszystkie filtry, oleje, klocki hamulcowe oraz rozrząd wyniosło mnie to 2,200 ale teraz mam spokój. Jeszcze do wymiany będzie łożysko i przegub, koszt z robocizną rzekomo 350zł. W planach jest założenie podtlenku LPG ale przyszłość pokaże.

Modyfikacje jakie będę chciał wykonać może nie od razu ale jak tylko pozwoli na to budżet:

-tablice bez ramek..............................................................zrobione

-ledowe podświetlenie tablic.................................................zrobione

-poliftowe lampy przód+tył..................................................niezrobione

-dymione kierunki boczne.....................................................zrobione

-ciemne szyby.......... ..........................................................niezrobione

-prawe duże lusterko..........................................................niezrobione

-gwint TuningArt.................................................................zrobione

-felgi 17 RH ZW1................................................................zrobione

-wydech dwururka..............................................................niezrobione

-poprawki lakiernicze (odpryski, korekta lakieru)....................niezrobione

-sprawienie aby tył zaczął grać............................................zrobione

-poliftowy grill (thanks prezesik)...........................................niezrobione

-ledowe oświetlenie wnętrza (thanks prezesik)......................niezrobione

-kierownica od s-line...........................................................niezrobione

Jak modyfikacje pójdą do przodu będę wstawiał zdjęcia na bieżąco. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł na tanią i cieszącą oko przeróbkę proszę śmiało.

Z góry dziękuję za jakiekolwiek porady pozdrawiam serdecznie :)

AKTUALNE FOTO

dsc0599z.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wpadł mod raczej dla ucha :). Zakupiłem moduł na tylne głośniki, jakość może nie powala, ale nie lubię jak coś jest a nie działa. Może w przyszłości wymienię wszystkie głośniki. Kolejnym drobnym modem już dla oka będzie wymiana kierunków bocznych na dymione :). Jestem na etapie wyboru myślę, że pojutrze pojawią się na autku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Won$ki dzięki za podpowiedź ale felg to już od 2tyg szukam jakiś 18 ori :) nie ma nic w rozsądnej cenie :( jak kupie felgi max 2000 to na pewno nie gwint, więc będzie musiał poczekać i nie wiem jak długo. W każdym bądź razie najpierw fele :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego bardzo fajne autko, w sam raz baza do modów. Kierunkowskazy boczne kup dymione, lepiej będą wyglądać niż białe. Lampy na przód wrzuć jakie uważasz, zamienniki teraz kosztują praktycznie tyle samo co valeo używki. Z używkami nie wiadomo jak trafisz, w jakim stanie jest soczewka. Lampy z polifta i grill poliftowy i auto całkiem inaczej wygląda. Z tanich modów to możesz zrobić podgrzewane lusterka, oświetlenie led we wnętrzu, podświetlenie nóg, okleić w środku dekory folią 3M, czy spróbować zabawy z PlastiDipem. Powodzenia w modzeniu :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezesik18 dzięki :) kierunki pojutrze będą dymione już na autku także postaram się o jakąś fotkę :) Lampy na przód polifty oczywiście a na tył zastanawiam się nad ledami bardzo ładnie wyglądają, o grillu szczerze nie myślałem także dzięki dopisuje do listy życzeń :) Odnośnie podświetlenia nóg to ja mam I lift także jest :D aczkolwiek nie orientuję się czy to było montowane w lifcie czy po prostu na życzenie niemca w każdym bądź razie jest :) oświetlenie led czemu nie ;p a dekory podobają mi się w moim plastikowym drewnie ;D aaaaaaa bo nie wrzuciłem fotek ze środka także nie widać, postaram się o nie w miarę możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam dekory w tym plastikowym drewnie i mam już ich dosyć, zmieniłbym je na jakiś carbon, z pewnością odświeżyłoby to wnętrze. hmm na tył ledy? Niezbyt to pasuje, ja bym celował w II lift albo lampy typu clear (trzy poziome pasy - czerwony-przezroczysty-czerwony). Jak masz podświetlenie nóg, to możesz walnąć podświetlenie wnęk klamek, na forum jest opis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampki led konkretnie takie coś: http://img13.allegroimg.pl/photos/oryginal/29/89/13/96/2989139605 a mi się póki co podoba to "drewno" jakoś nie jestem zwolennikiem carbonu jak oglądałem inne a4 przy zakupie to niektóre miały wykończenie jakby w aluminium i mi się podobało widziałem tu na forum jak ktoś zrobił w czerwień ale czego użył nie pamiętam ale mega wyglądało :). Podświetlenie klamek odpada nie mam otwierania z pilota aczkolwiek można przy okazji zrobić ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ledy średnio mi się widzą ze srebrną audi, ładniejsze byłyby przy ciemnym lakierze. A dekory podobają mi się biały carbon, a jeśli mówisz o czerwonych dekorach, to u kogoś widziałem obklejone w czerwonym floku/alkantarze i faktycznie za***iście wygląda. A co do podświetlenia wnęk klamek (oczywiście chodzi o wewnętrzne) to podłączasz pod podświetlenie przycisków opuszczania szyb które świecą się do 5min po wyłączeniu zapłonu, bardzo fajny efekt podczas jazdy w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha myślałem że chodzi o zewnętrzne podświetlenie klamek :) jeszcze odnośnie tych ledów gdzieś widziałem je na srebrnym aucie ale chyba na youtube i wtedy mi się spodobało :). Także jak się drewienko znudzi to może czerwień pierdziachnę ;D ale najpierw felunek muszę sobie sprawić nie mogę się doczekać jeszcze w grafit pomaluje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akjam dziękuję :wink: ale jak kupie felgi to gwint musi zaczekać, chyba że pójdzie w dół ale nie będzie alusków :cry:

---------- Post dopisany 18-02-2013 at 20:05 ---------- Poprzedni post napisany 12-02-2013 at 16:08 ----------

Dziś w końcu otrzymałem kierunki boczne, od razu powędrowały na auto. Fotka tylko taka, bo za mało miejsca będzie czas będzie więcej fotek :). No i ciągle szukam fajnych felg :)

dsc05411g.jpg

---------- Post dopisany at 20:08 ---------- Poprzedni post napisany at 20:05 ----------

ale upaprane auto :decayed: takie pogody, że szkoda myć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super wozek srebrny za***iście pasuje do A4 pewnie zaloz gwint jak Ci polecaja na nasze super drogi poczujesz sie jak w 18 ale wieku jadac bryczka konna po kostce i efekt pretow zamiast amortyzatorow bezcenne. Jesli chodzi o podswietlane klamki to obakaj sobie rozwiazanie z audi a6 c5 moze uda ci sie kupic same te plasticzki swiatlowodzace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz gwinta i 18 zakładam ku uciesze oka nie wygody :) liczę się z uczuciem jazdy niczym 18 wiecznym powozem ;D i dzięki za podpowiedź z podświetleniem :)

---------- Post dopisany 31-03-2013 at 10:09 ---------- Poprzedni post napisany 21-02-2013 at 21:30 ----------

Dawno mnie nie było w moim temacie :( ale może dlatego, że wszystko idzie jak krew z nosa:thumbdown:. Felgi zostały zakupione RH ZW1 17" 8,5 cala przód i 9,5 cala tył :decayed:. Do felunku nowy komplet oponek NANKANG 205/40/17 oraz 215/40/17 z powodu braku kasy miały być używki na sezon. Felgi trzeba odmalować, zastanawiam się nad kolorem nawet temat założyłem z ankietą ale chyba padnie na pomarańcz myślałem nad dekorami w tym samym kolorze co o tym sądzicie? Szukam jeszcze gwinta, ale ciężko w dobrych pieniądzach coś znaleźć.

---------- Post dopisany 15-04-2013 at 19:12 ---------- Poprzedni post napisany 31-03-2013 at 10:09 ----------

No, Panowie powoli wszystko zaczyna ruszać chyba przez to, że wiosna zagościła dziś odebrałem felgi od malowania a oto efekt:

dsc05641be.jpg

Felgi czekają na skręcenie i założenie NANKANGÓW :decayed: w między czasie trzeba szukać dystansów i pierścieni centrujących.

Jeszcze dekory chyba przemaluję w ten kolor, jak myślicie czy zostawić drewno? W dalszym ciągu szukam gwinta w między czasie coś w zawieszeniu piszczy, stuka :thumbdown:, a tu brak kasy na naprawy, damn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny egzemplarz i fajne plany :good:

W sobotę też założyłem identyczne kierunki, od razu auto inaczej wygląda nie? :kox:

Jestem co prawda zwolennikiem ori felg ale ciekawi mnie jaki będzie efekt srebrnego sedana na tych obręczach więc jak tylko założysz to chwal się :wink:

Za to dekorów pomarańczowych chyba bym już nie przeżył :decayed: Albo one :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt te pomarańczowe bobki (kierunkowskazy) są irytujące w skodzie potrafią założyć dymione :wink:. A mnie strasznie korci z tymi dekorami :), a ciort najwyżej się kupi drewno z powrotem :decayed: oczywiście fotki wpadną jak tylko założę, ale nie będzie efektu gdyż brakuje mi gwintowanej zawiechy ciężko coś znaleźć i będzie koza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup jakieś dekory (czasem latają na forum za ok 100-150 zł) i będziesz mógł na nich testować do woli a w razie czego szybko wrócić do ori :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...