Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak poprawić audio ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Miałem fabrycznie zamontowane 2 głośniki z przodu + 2 wysokotonowe.

Wymieniłem z pół roku temu ori 13stki na 13stki z PowerBassa na MDFie ( wiem wiem, powinienem wrzucić odrazu 16stki).

Nie jestem audiofilem, po prostu chciałbym to trochę ulepszyć.

I tu rodzi się pytanie, co wstawić do auta, żeby w miarę możliwośći jak najniższym kosztem polepszyć jakość dźwięku?

Mam poprowadzone kable do bagażnika z bezpiecznikiem, więc może bym to jakoś mógł wykorzystać?

Co polecacie? Jakiś wzmacniacz, skrzynię, głośniki na tył?

Proszę o wyrozumiałość, a nie teksty w stylu "po co Ci wzmaczniacz do takich głośników".

Nie znam się.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś jaką masz gotówkę na audio, jakie masz teraz radyjko, czego oczekujesz od zestawu. jakiej muzy słuchasz. Jak masz nie więcej niż 400zł to zainwestuj w porządne głośniki w przednie drzwi + wygłuszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radyjko mam kiepskie, jakieś JVC leciwe. Wygłuszenie mam zrobione na przednie drzwi i wolałbym tego nie ruszać. Po 1sze nie mam warunków, żeby dobierać się do tych głośników i rezać na 16, szczególnie, że mamy zimę.

Wolałbym "dodać" coś do tego co już mam. Nie mam niestety określonych funduszy, liczę na wasze propozycję - a tak jak napisałem, jak najtaniej.

Liczę na Was, że nie polecicie mi przecież jakiegoś b.taniego chłamu.

Muzyki słucham bardzo różnej. Na pewno nie jest to techno, aczkolwiek wszystkiego po trochu. Od popu - zazwyczaj, do kawałków takich jak Levels - Avicii.

Ogólnie zależy mi na tym, żeby polepszyć bas, ogólnie siłe dźwięku (głośność). Przy okazji jeśli mogłoby coś "grać" również z tyłu, żeby był lepszy balans dźwięku, bo póki co, to wyraźnie czuć, że gra mi tylko z przodu. ( dla porównania ori głośniki w astrze z 2001r grają lepiej jest ich 6 bodajże).

Zaznaczę jeszcze raz, że nie znam się na CA, dlatego prosze moje propozycję potraktować wyrozumiale.

Myślałem nad jakimś wzmacniaczem ( tylko czy ma to sens - jeśli tak, to co musiałbym wymienić, radio?)

Może jakąś skrzynią, żeby bas był mocniejszy.

Proszę o propozycje jakieś.

Pozdrawiam i dziękuje.

---------- Post dopisany at 22:37 ---------- Poprzedni post napisany at 18:15 ----------

Jeśli chciałbym wstawić taką skrzynię np. JBL GT5-12 BassReflex MDF 30cm 1100W + Gratis JBL (2967153551) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. ? ? ?

Ma to sens?

Wcześniej musze wstawić wzmacniacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej skrzyni potrzebujesz wzmacniacza. Pod radiem będzie grała Ci kiepsko. To jest skrzynia BR czyli nie do szybkiego bitu (techno) tylko do mocniejszego uderzenia (np Hip Hop). Niżej schodzi. Jeżeli chcesz tylko więcej basu w samochodzie to wstawiaj ale jeżeli będziesz chciał też średnie tony to będziesz musiał się pozbyć tych 13z przodu ale to w przyszłości bo jak zamontujesz skrzynie to papę miesięcy będziesz miał banana na twarzy:) co do radia sprawdź czy ma wyjścia RCA na wzmacniacz. I nie wiesz kolego co w tej aukcji pisze że ten bas będzie taki potężny i że będzie trzęsło samochodem ale złe nie będzie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki wielkie.

Myślę, że taka skrzynia spokojnie mnie zadowoli na jakiś czas.

Teraz tylko pytanie jak to podłączyć?

1. Rozumiem, że zasilanie z aku, które mam pociągnięte do bagażnika podłączam do wzmacniacza. (lewą stroną), masę z karoserii.

2. Podłączam chinchami RADIO i WZMAKA oraz sterowanie z radia kabelkiem. (prawą stroną ? czy kabelek do sterowania musi być osobno?)

3.Podłączam SRKZYNIE do WZMAKA.

4. Czyli jesli podłącze WZMAKA z RADIEM chicchami, to głośników jużnie musze ruszać? Mają iśc tak jak do tej pory do radia?

W największym uproszczeniu, mam rację?

---------- Post dopisany at 11:21 ---------- Poprzedni post napisany at 11:17 ----------

Ok, to jeszcze ostatnie pytanie i już więcej nie zawracam gitary:

Widzę, że sporo osób na alledrogo kupuje taka skrzynie : SKRZYNIA BASOWA MAGNAT 800WATSS + wzmacniacz (2967437086) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Warto się w to pchać zważywszy, że nie robie jakiegoś mega zestawu audio?

Czy może lepiej jednak tą z JBL?

---------- Post dopisany at 11:48 ---------- Poprzedni post napisany at 11:21 ----------

I czy powinienem wymienić kable głośnikowe na jakieś grubsze niż mam obecnie pod radiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałeś. Zasilanie z baterii leci jednym progiem kabel RCA drugim. W przeciwnym razie możesz mieć zakłócenia. Kabelek remote obojętne. Ja miałem kiedys progiem razem z + a teraz w innej instalacji razem z RCA. Niektóre RCA mają taki cieniutki kabelek w swojej wiązce i go wykorzystujesz jako Remote. Głośniki podpiete pod radio tak jak było. Tylko skrzynia pod wzmacniaczem. Przewodów do głośników nie wymieniaj nie ma sensu na 13-tkach. Do skrzyni daj grubsze z miedzi beztlenowej. A w tego magnata się nie pchaj. Kup JBL do tego jakis piecyk, może być używka i dla Ciebie będzie miodzio. Jak coś to pytaj. Lepiej się 2x upewnić niż samochód masz gaśnica gasić:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki jeszcze raz.

Napiszę jak będę miał jeszcze jakieś pytania.

Pzdr :wink:

---------- Post dopisany 11-02-2013 at 15:57 ---------- Poprzedni post napisany 03-02-2013 at 15:07 ----------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...