Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż samopoziomowania do Audi A4 Fotostory - update do dynamicznego.


bidzio1

Rekomendowane odpowiedzi

Troszkę drogie ja w rolniczym płaciłem 5zl za szt... taki przegub jest stosowany do ciegna gazu w ursusach. Jak to kiedyś sprzedawca żartobliwie ujął. ' tego nie może u mnie zabraknąć bo by chłopy bez gazu zostali'

Edytowane przez bidzio1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długość tego tylnego cięgno w passacie to 54mm od śruby do śruby.

Wielkie dzięki :) Nie tylko mi się przyda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś zdjęcie lub rysunek DOBRY, blachy tylnej tą co jest z cięgnem i przykręca sie do belki. w pierwszym poście jest zdjęcie tego elementu http://postimg.org/image/b2neu8dvt/

tylko prosiłbym o zdjęcie obrócone o 90* w górę czy też rysunek tej blaszki z wymiarami ;)

Edytowane przez oktawiusz5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok zauwazyłem błędy ( róznicę ) w schemacie czy tez opisie jak kto zwał nie wiem której informacji się trzymać

OPIS

pin silniczka --- pin lampy --- pin sterownik
1 5 4
2 6 3
3 7 2
4 8 5

lampa prawa
pin silniczka --- pin lampy --- pin sterownik
1 5 6
2 6 1
3 7 8
4 8 7

dane ze schematu

lampa prawa

pin silniczka-- pin sterownik

1-8

2-7

3-6

4-1

lampa lewa

pin silnczka-- pin sterownik

1-2

2-5

3-4

4-3

który jest poprawny

Edytowane przez oktawiusz5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniczek prawy - sterownik

1 - 1

2 - 6

3 - 7

4 - 8

Silniczek lewy - sterownik

1 - 3

2- 4

3 - 5

4 - 2

W przypadku gdy silnik by działał odwrotnie należy zamienić piny 1 z 4 oraz 2 z 3

Wiec obydwa schematy mogą być prawidłowe. Kwestia zależna od modelu silniczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze jedno ostatnie pytanie ;) kodowanie sterownika takie same jak przed UPDATE-m?

Edytowane przez oktawiusz5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bo w nowym sterowniku nie ma b5. Musisz sobie popróbować ja ostatnio chyba kodowalem na passata. Bo na audi a6 ( chyba nie pamiętam już dokładnie ) opuszczał lampy zbyt nisko w pozycji 0 i był problem z regulacją. Musisz popróbować bo juz nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyt:--- Z tej kostki potrzebujemy kabel żółty (sygnał włączonych świateł) oraz brązowy z białym paskiem (sygnał dla regulacji silniczków)
Natomiast kabel brązowy z niebieskim paskiem należy podłączyć na stałe do masy.

-żółty- jest potrzebny do nowego sterownika

a co z tymi przewodami jak zostały położone nowe przewody do silniczków dynamicznych

-brązowy z białym paskiem - (sygnał dla regulacji silniczków)

-brązowy z niebieskim paskiem - należy podłączyć na stałe do masy.

- w którym miejscu najszybciej znajdę + po zapłonie?

Pin 13 ze sterownika 4z7 907 357 lub pin 1 ze sterownika 4B0 907 357 pobieramy z niebieskiej kostki 32pin-owej licznika pin 3 - sygnał prędkości ( GALA )

Edytowane przez oktawiusz5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kable brązowe z paskami cie juz nie interesują. Zostają sobie nie używane. Sygnał włączony świateł możesz również wziąć ze skrzynki bezpieczników. Plus po zapłonie masz na zacisku srubowym pod półka pod kierownica. Zacisk 75x

Sygnał gala masz w kilku miejscach. W ori kostce radia, w liczniku, w klimatroniku. Kabel biały z niebieskim paskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki, instalacja położona zostanie sprawdzić czy działa poprawnie, następnie doszlifować kuleczki i założyć silniczki ;) pozdrawiam

podłączyłem silniczki odpaliłem i wyświetla błąd na fis-ie czy to normalne? najpierw trzeba zakodować i przeprowadzić adaptację czy coś jest źle podłączone?

Edytowane przez oktawiusz5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki błąd ci wyświetla? Masz licznik z a6?

Musisz przeprowadzić adaptacje i zobaczyć czy są błędy jeśli są to skasować. Jeśli pojawiają się nowe to podaj jakie i będziemy myśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

licznik od a4 jutro lub w sobotę bede miał czas na to, podałbyś jakie kodowanie dałeś u siebie bo te nie pasują chyba coś wspominałeś o passacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie wyświetla mi podpowiedzi zadnej, skasowałem błędy zrobiłem adaptację według twego opisu i jest ok tylko podaj mi kodowanie swoje w a4 jak masz. i muszę przełożyć piny w silniczkach bo odwrotnie działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...