Skocz do zawartości
IGNOROWANY

podłaczenie cb do zapalniczki??


tobi665

Rekomendowane odpowiedzi

witam

CB zamontowałem sobie pod podłokietniekiem (moze jeszcze zmienię na półkę pod kierownicą po lewej stronie) i złości mnie sterczący wtyk do zapalniczki.

Czy jeśli pociągne sobie kabelki pod tunelem i podepne sie do kabli co idą do zapalniczki stanie się coś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli boisz się czy obwód zasilania gniazda zapalniczki wytrzyma jeśli np podłączysz jeszcze inne urządzenie to bez obaw masz przecież rozgałęziacze wyjścia gniazda zapalniczki (np 2 czy 3 urządzenia można podłączyć). Jak się podłączysz pod te same kable dobrze zaizoluj połączenie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym wolał podpiąć zasilanie od razu pod tą półkę gdzie są doprowadzone kable od akumulatora: stałe zasilanie, po kluczyku i po zapłonie oczywiście dając po drodze bezpiecznik,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też podłączyć się do radia i wtedy też będzie "po kluczyku".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podlaczylem zaraz pod zapalniczka i poprowadzilem kable do tej poleczki kolo lewej nogi elegancko schowane wszystko nic nie przeszkadza. Ale osobiscie wolal bym po zaplonie i chyba przepne pod radio bo fajnie to funkcjonuje nawet na zgaszonym silniku + znika po wyciagnieciu kluczyka ze stacyjki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zaplonie dlatego, ze jakby sie zapomnialo wylaczyc manualnie cb, to rano nie bedzie trzeba szukac kabli rozruchowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swieta racja ja mam dodatkowo czujnik wstrzasowy alarmu i jest niedaleko cb jak zamykam samochod idac zaplacic na stacji to jak sie ktos odezwie na eterze to jest wibracja idaca po desce i wlacza mi alarm a za kazdym razem wychodzac na chwile nie bede wlacz i wyl bo mi sie postaropolsku niechce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...