Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AEB] Wymiana filtra paliwa

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Filtr paliwa znajduje się z prawej strony pojazdu , na wysokości środkowego tłumika z "drugiej" strony progu.

Tuż przed mocowaniem belki tylnej .

Filtr mozna wymienić bez kanału i podnoszenia auta ( zawieszenie standardowe ).

Potrzebne materiały i narzędzia :

1.Filtr 1H0201511A , MANN WK 830/7 , Filtron PP 836

2.Dwia ściągacze (opaski) 9x11-15

3.Klucz 10

4.Śrubokręt krzyżowy długi

5.Wanienka

6.Kocyk

7.Piwo

Odkręcamy dwie śruby M6 . Filtr z opaską ściągamy w dół.

Przewody mamy na "wierzchu" . Podstawiamy wanienkę . Usuwamy fabryczne zaciski bądź rozkręcamy skręcane.

Przewody usuwamy ostrożnie bo jest trochę ciśnienia .

Po ścieknięciu paliwa , zakładamy nowy filtr zgodnie z kierunkiem strzałki.

Składamy w odwrotnej kolejności.Zachowujemy czystość.Sprawdzamy prawidłowość montażu.

Uruchamiamy silnik (za 2 , 3 razem silnik odpali i jednocześnie układ sam się odpowietrzy).

Pijemy piwo (oczywiście nigdzie nie jedziemy).

Pozdrawiam.

Opublikowano

Dzisiaj biore sie za wymiane :D Jaki filtr polecasz?

Opublikowano

Mann.

Pozdro.

Opublikowano

A jakie piwo polecisz do tego? hehe...

A co z silnikiem 1.6 AHL ? podobna sytuacja? Bo tez mialem ochote sie za to zabrac.

=================================================================

Sam sobie odpowiedzialem. Zabralem sie za wymiane filterka i okazalo sie tak samo jak kolega opisywal. Nie spodziewalem sie ze az tyle paliwa 'siknie' ale ogolnie wymiana bez wiekszych problemow.

  • 8 miesięcy temu...
Opublikowano

Którą stroną mam skierować filtr paliwa bo nie mam oznaczeń na filtrze?

588570781.jpg

w287.png

Opublikowano

Na stronie denckermann jest katalog filtrów

A110002 ma wylot na zawalcowanym denku czyli wlot po przeciwnej :)

Czyli denkiem w stronę przodu pojazdu.

pozdr.

Opublikowano

Ok dzięki :)[br]Dopisany: 25 Marzec 2009, 10:27_________________________________________________Wymieniłem filtr i okazało się że ten co wyjołem był od nowości niewymieniany a paliwo ciekło z niego czarne. Chwila roboty a całkiem inaczej samochód chodzi. Polecam wymiane koszt 20zł.

filtrknecht.jpg

w944.png

Opublikowano

ja bylem wczoraj na wymianie wszystkich fikltrow i plynow wiec sie nie pobawie :confused4:

Opublikowano

Mojego filtra paliwa data produkcji była 18.03.1997 jeszcze starszy niz moja A4 :cool1:

Opublikowano

ten filtr ori co na zdjęciu widać to KNECHT więc takie kupujcie około 25 zł

Opublikowano

KNECHT to odpowiednik FILTRON PP 836

Opublikowano

ten filtr ori co na zdjęciu widać to KNECHT więc takie kupujcie około 25 zł

wymiana fitra paliwa w benzynie to jest chyba co 30 tys. km więc 25zł to koszt niewielki a auto od razu ma lżej i pewnie też mniej pali

Opublikowano

Moja właśnie dość dużo paliła jak na 1.8 bo 14l/100km zobacze jak teraz to będzie ze spalaniem...

Opublikowano

Moja właśnie dość dużo paliła jak na 1.8 bo 14l/100km zobacze jak teraz to będzie ze spalaniem...

no to conajmniej 0 4 za dużo, ja za Kneht-a dałem 28żł

Opublikowano

No przydało by się te 3l mniej :wink4:

Opublikowano

Korzystając z okazji, iż wymieniałem również swój filterek pomyslałem, ze cykne kilka fotek, które razem z opisem kolegi przydadzą się następnym, bo w temacie ich nie bylo :)

1. Tak to wyglądało na początku

cd484e7428e12799.jpg

2. Odkręcamy pokazane sruby i zdejmujemy opaski

1adbfa56729262c8.jpg

3. Po demontarzu

92b3c04b4a5ed38c.jpg

4. A tu juz gotowe :)

17b90d89fe12ae30.jpg

U mnie tez wymiana była wskazana, bo filter był chyba od nowości. jak spuściłem z niego paliwo to bylo aż czarne. Koszt nie wielki, chwilka roboty i gotowe.

Opublikowano

Czitos miałeś identyczną sytuację jak ja :wink4:

Dobre foty...

Opublikowano

ludzie widać zapominają o tym filterku. Sam po sobie wiem, ze gdybym nie zobaczył tego wątku to pewno jeszcze bym pojeździł troche na tym starym filtrze.

a tak juz po wszystkim :)

Opublikowano

Bardzo dziękuję za świetne zdjęcia , jednak co mieć kanał to mieć .

Pozdrawiam.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Witam tez sie zastanawiam nad wymianą filtra tylko mam pytanie czy po wymianie nie trzeba jakos odpowietrzać układu a jesli tak to jak to zrobić??? pozdrawiam!!!

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.