Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Wymiana filtra paliwa


Gość Henrykus

Rekomendowane odpowiedzi

Tak dla potomnych tylko napisze bo wygląda na to że się uporałem z problemem :) Za radą kolegi DeeJay_Kill odkręciłem dolny wąż i to oczko przetarłem drobnym papierem ściernym na jakimś twardym bloczku (ja akurat miałem taką prostokątną osełke jakby) i wyrównujemy powierzchnię tego oczka z jednej i drugiej strony :) Złożyłem na nowych podkładkach i nic nie leci:banan:

Oczywiście sytuacja ma miejsce tylko w quattro :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może skoro pojawiły się wszystkie rodzaje filtrów, to można temat lekko zmodyfikować np. na [b5 ALL] ?? :D

---------- Post dopisany 25-02-2013 at 09:03 ---------- Poprzedni post napisany 02-02-2013 at 18:24 ----------

W czwartek wymieniany filtr w moim Q.

Nie wyobrażam sobie zrobić tego bez podnoszenia auta i opuszczania baku :P

Ogólnie jak u przedmówców... filtr z datą produkcji jeszcze z przed produkcji auta, pewnie nie wymieniany ani razu.

U mnie zamiast brudnej benzynki leciała sama woda :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tylko ty tak miales u mnie jak na jesieni wymienialem to mialem filter z 93r. o 2 lata starszy od auta. jednak niemcy nie sa az tacy madrzy bo zapominaja o glupim filtrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie zapominają, tylko nikomu się nie chce tam grzebać :P

Pewnie robocizna za wymianę tego filtra przekracza jego wartość :P

Z drugiej strony jeśli wszystkie nasze bryki takie super ASO serwisowane, to co im zależy dopisać do listy wymian filtr paliwa... Chyba, że w ASO robią wałki i nie wymieniają a zaznaczają, że zrobione :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie o to chodzi ze u mnie jest auto z 95 a do 2005 roku serwisowany. czyli przez 10 lat nikt za filtr sie nie wział:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wymieniają bo nie wiedzieć czemu w Instrukcji serwisu marki OOOO podaje się że filtru paliwa nie trzeba wymieniać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjec nie wyswietla !!! Czyli latwiejszy jest dostep do tego filtra w wersji bez quattro mam 1.8 bez turbo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis wymienilem filtr po 15 tysiacach, wczesniej wsadzilem boscha, teraz knechta takiego jak ori KL36, bosch byl czysciutki jak nowy, czyli smialo mozna wymieniac co 30 a nawet 50 tys km pod warunkiem ze wsadza sie te z gornej polki - nie jakies filtrony itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie. Jeśli ktoś ma auto w gazie to tak na moj rozum ;) nie musi wymieniać filtra paliwa co 30 tyś km ponieważ z tych 30tyś na benzynie przejeżdża na oko z 2 tyś. Dobrze rozumuje? Wymieniałem filtr paliwa rok temu i teraz jadę na wymianę oleju i tak sie zastanawiam czy warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz trochę racji, można sporo rzadziej wymieniać filtr jak sie ma lpg tylko trzeba pilnować i lac dobra benzynę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra pytanie teraz koledzy do was takie jak podmienic filtr w afnie ? odpowietrzy sie sam ? :P moze ktos by zrobil jakis tutorial ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez zmieniałem jakies pół roku temu, i identyczna sytuacja filt nie zmieniany od nowości. Autko z 1996 filtr tak samo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...