Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Wymiana filtra paliwa


Gość Henrykus

Rekomendowane odpowiedzi

zrobiłem podobnie jak kolega jankes82 z ta różnica ze przepilowalem śrubę która trzyma tą plastikową obejmę a potem użyłem opasek zaciskowych. przy wymianie filtra w Q przyda sie brzeszczot(do śruby) klucze 17; 19; 22(do przytrzymania filtra) dwie opaski zaciskowe no i sam filtr który jest inny niż w FWD (np PP 827)+ pojemnik na spływającą benzynę z wężyka.

miłej pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim wymieniłem bez odkręcania baku. Filtr jest trzymany jedynie przez plastikową obejmę przymocowaną do baku, nie dałem rady dojść do śróby by ją popuścić więc przeciąłem obejmę i wysunąłem filtr( póżniej załapałem dwiema opaskami samozaciskowymi i dobrze trzyma). Mało profesjonalne ale jak już się wziąłem za robotę to musiałem skończyć tak czy innaczej.

:good:

Ja wohl!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dla autora za inspirację. Filtr miał datę 05.12.1994. :gwizdanie: U mnie żeby dostać się do niego trzeba było zdjąć plastikową osłonę. Nie wspominacie o tym, bo to oczywiste, czy tylko ja taką miałem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem taki ze ostatnio ubywa mi paliwo zatankowalem za 50 plna i po 3-4 dniach zeszlo do rezerwy(czuc tez bezyne jak stoi w garazu). pojechalem do mechaniora znajomego powiedzial ze to wina filtru badz przewodu ktoregos..... bylem dzis u jednego speca spojrzal na filtr i powiedzial ze niechce sie za to zabierac(mam quattro) heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem taki ze ostatnio ubywa mi paliwo zatankowalem za 50 plna i po 3-4 dniach zeszlo do rezerwy(czuc tez bezyne jak stoi w garazu). pojechalem do mechaniora znajomego powiedzial ze to wina filtru badz przewodu ktoregos..... bylem dzis u jednego speca spojrzal na filtr i powiedzial ze niechce sie za to zabierac(mam quattro) heh

Zmien mechanika.Też wymieniałem filtr paliwa u siebie-wiadomo,jest troche roboty bo trzeba delikatnie bak opuścić i się tam dostać.Mi krzykneli 250 zeta za wymiane.Pojechałem do innego warsztatu i za 80 zeta wymienili :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w AFN 1.9 TDI identyczna sytuacja ?:P

W AFN filterek paliwa masz pod maską. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie zakupiłem filtr Manna ( 47,50 zł ;/ - ciut drogo ) i będę brał się wieczorem za wymianę.

czy wymiana opasek jest konieczna?? bo nie kupiłem, a nie wiem gdzie w okolicy dostanę teraz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie zakupiłem filtr Manna ( 47,50 zł ;/ - ciut drogo ) i będę brał się wieczorem za wymianę.

czy wymiana opasek jest konieczna?? bo nie kupiłem, a nie wiem gdzie w okolicy dostanę teraz...

Jakich opasek? Tam potrzebne są podkładki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 post

"Potrzebne materiały i narzędzia :

1.Filtr 1H0201511A , MANN WK 830/7 , Filtron PP 836

2.Dwia ściągacze (opaski) 9x11-15"

ja nie mam quattro ...

chyba się przejdę do Castoramy ... może będą mieli..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak - mój błąd. Byłem przekonany, że jeśli chodzi o filtr paliwa to nie ma znaczenia Q czy ośka a tu proszę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr wymieniony..

był Ori Boscha Audi/VW , data na nim. 03/97 ...

kupiłem opaski 7,5/10-16 i były dobre.

to co z niego wyleciało nie było zbyt ciekawe ... czarna woda..

wymieniłem też filtr powietrza... z tym gorzej poszło, ale się udało. okazało się że też był Boscha ale w całkiem dobrym stanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zajeło to 30 minut. Filtr był jeszcze oryginalny z datą 25,02,1995. Jak go rozebrałem to w środku zamiast wkladki filtrującej był "kamień" który chyba nie specjalnie filtrował. Po wymianie auto troszke szybciej się wkręca na obroty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś pokazać na zdjęciu gdzie jest ten filtr paliwa w AFN 1.9tdi? pod maską widzę ten taki duży główny ale szukam takiego jak na pierwszych stronach pokazywaliście i nie moge znaleźć ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...