Jump to content
0
piotrekyrtum

Antykoks problem!

Recommended Posts

Panowie dzis zastosowalem antykoks w celu odblokowania ewentualnie zapieczonych pierscieni, zaaplikowalem, poczekalem 15 minut nastepnie krecilem rozrusznikiem w celu pozbycia sie plynu z cylindrow na zewnatrz. przed aplikacja preparatu w cylindrach bylo czarno, teraz to sie rozpuscilo i mam pelno czarnych drobinek a takze malych platow tego nagaru. czy znacie jakis sposob aby pozbyc sie tych czastek ze srodka? moze nalac nafty lub benzyny i krecic rozrusznikiem aby to wyrzucilo na zewnatrz?? troche sie boje tak to zmontowac zeby te drobiny nie porysowaly mi scianek. Prosze o pilna pomoc bo mam wszytko na wieszchu w tej chwili.

Pozdrawiam

a po co ty ześ stosował to wogóle przecież jak dokładnie ci się ten nagar wyczyści to pierścieniami olej będzie leciał, ja bym w życiu tych specyfików do silnika nie nalał szkoda silnika, a miałeś jakieś objawy że to zrobiłeś ?? bo przejedziesz ok 500 km i znowu będzie nagar to normalne byś lepiej mu dobry olej wlał dobre paliwo i wszystko i już by było dobrze, a teraz tylko możesz patrzeć jak będziesz musiał olej dolewać. :) Mój kumpel zrobił co ty bo myślał że mu to mocy doda a skończyło się na wymianie pierścieni więc tylko sobie koszta narobił :)

Odpal i raczej nic mu nie bedzie pójdzie w wydech:wink: nagar cylindra nie porysuje.

nalałem bo bierze mi olej, być może przez zapieczone pierścienie, ten preperat ma za zadanie odblokowywanie takich pierścieni.

Tak czy tak już złożyłem wszystko, ciężko do było odpalić ale jest już ok :)

---------- Post dopisany at 19:49 ---------- Poprzedni post napisany at 19:48 ----------

Odpal i raczej nic mu nie bedzie pójdzie w wydech:wink: nagar cylindra nie porysuje.

Dzięki, o taką odpowiedź mi chodziło :)

Te silniki biorą olej bo to jest ich wada wrodzona... dolej nafty i kręć.

Ile tego wlałeś? Możesz pojeździć z dzień dwa i zabieg powtórzyć. Zobaczymy czy i ile to coś da

Ile tego wlałeś? Możesz pojeździć z dzień dwa i zabieg powtórzyć. Zobaczymy czy i ile to coś da

Nic nie da :grin: Te silniki tak piją oliwę że na dłuższą trasę trzeba brać ze sobą 1L oleju a wszystko przez odmę :facepalm:

Kolego ja ten wątek na pamięć znam :D

---------- Post dopisany at 12:19 ---------- Poprzedni post napisany at 12:15 ----------

Według instrukcji, tj. gdzieś 20ml na cylinder.Ale nagar odchodził płatami. Tylko później przy kreceniu rozrusznikiem wylatywał syf z otworów, poza drugim cylindrem, dlaczego tak??

Myśle że może spłyneło wszystko przez pierścień.

Nic nie da :grin: Te silniki tak piją oliwę że na dłuższą trasę trzeba brać ze sobą 1L oleju a wszystko przez odmę :facepalm:

To się na Superolu opłaca jeździć 5L 60 zł ciągniki śmigają na tym to i ALT może da radę są różne wersje CB,CC-ten szlachetniejszy jest :grin:

---------- Post dopisany at 13:08 ---------- Poprzedni post napisany at 13:00 ----------

Pytanie do znawców tematu,czy po przerobieniu tej odmy w sposób podany przez kolegę:[b6 ALT] Propozycja rozwiązania "problemu" OLEJU w silniku 2.0 ALT

ów nieszczęsny problem znika na dobre.Więc czy to ogólnie jest dobry silnik i wart kupna bo zauważyłem że 2.0 są tańsze od 1.8 czy 1.9 i może warto kupić z tym motorem przerobić odmę i śmigać?

wiesz nie kupil bym auta z silnikiem ALT nawet po przerobionej odmie.

---------- Post dopisany at 12:19 ---------- Poprzedni post napisany at 12:15 ----------

Według instrukcji, tj. gdzieś 20ml na cylinder.Ale nagar odchodził płatami. Tylko później przy kreceniu rozrusznikiem wylatywał syf z otworów, poza drugim cylindrem, dlaczego tak??

Możliwe. Pojeździj trochę i gdzieś pojutrze powtórz zabieg, przejedź się i wymień olej. Możesz walić mu śmiało, ja wlałem mu tą puszke prawie na raz:decayed:

Możliwe. Pojeździj trochę i gdzieś pojutrze powtórz zabieg, przejedź się i wymień olej. Możesz walić mu śmiało, ja wlałem mu tą puszke prawie na raz:decayed:

Wolałbym na razie oleju nie zmieniać bo ma nowy od miesiąca

---------- Post dopisany at 13:49 ---------- Poprzedni post napisany at 13:45 ----------

To się na Superolu opłaca jeździć 5L 60 zł ciągniki śmigają na tym to i ALT może da radę są różne wersje CB,CC-ten szlachetniejszy jest :grin:

---------- Post dopisany at 13:08 ---------- Poprzedni post napisany at 13:00 ----------

Pytanie do znawców tematu,czy po przerobieniu tej odmy w sposób podany przez kolegę:[b6 ALT] Propozycja rozwiązania "problemu" OLEJU w silniku 2.0 ALT

ów nieszczęsny problem znika na dobre.Więc czy to ogólnie jest dobry silnik i wart kupna bo zauważyłem że 2.0 są tańsze od 1.8 czy 1.9 i może warto kupić z tym motorem przerobić odmę i śmigać?

Silnik ogólnie jest dobry i mało awaryjny, ale problemu znikającego oleju sie nie pozbędziesz.

No nie przemyślałeś sprawy. Ja to robiłem jak miałem już olej do wymiany. Jaki masz wlany teraz?

I Ile go wciąga? Nie wiesz na jakim jeździł do tej pory?

Widzę że wypowiedzi bez przekonania jakoś więc daruję sobie 2.0 ALT.Najlepsze to jednak stare 1.8 1.8T i 1.9.

Do grudnia jeździł na Motulu 5W30, do końca był serwisowany na tym oleju. Po zmianie nie zauważyłem większej różnicy.

---------- Post dopisany at 14:17 ---------- Poprzedni post napisany at 14:13 ----------

Średnio 0,5l na 1000km

Mobil 1 5W50

Ten olej to szit bo mi on ubywał w 1.8t a motua 5w40 nic nie ubywa i silnik pracuje ciszej .

X-CESS kolego tylko i wyłącznie

Do grudnia jeździł na Motulu 5W30, do końca był serwisowany na tym oleju. Po zmianie nie zauważyłem większej różnicy.

---------- Post dopisany at 14:17 ---------- Poprzedni post napisany at 14:13 ----------

Średnio 0,5l na 1000km

mi wciąga też 0,5L ... ale na 15000km

---------- Post dopisany at 21:31 ---------- Poprzedni post napisany at 21:30 ----------

Średnio 0,5l na 1000km

mi wciąga też 0,5L ... ale na 15000km

Leję motula 10W40

A można tego antykoksa wlać do oleju tzn na stronie piszą że niby można na 15 minut wtedy jako płukanka by to zadziałało :)

Mobil 1 5W50

Ten olej to szit bo mi on ubywał w 1.8t a motua 5w40 nic nie ubywa i silnik pracuje ciszej .

Mobil 1 5W50 to jeden z nielicznych prawdziwych syntetyków . To dobry olej który trzyma parametry w bardzo wysokiej temperaturze .

Co do ubywania oliwy to akurat tej powinno ubywać najmniej.