Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Łożysko tylnego koła

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

usiłowałem skorzystać z wyszukiwarki, ale jakies głupoty mi wyskakują - z góry przepraszam.

Pytanie mam: od jakiegoś czasu stuka mi coś w tylnym kole, mechanik nic nie znalazł. Od penego czasu zauważyłem, że prawe koło się grzeje - dokładnie ta "zaślepka" na środku - łożysko do wymiany? Dodam, że zaślepka ta jest usyfiona smarem, który zapewne przywędrował ze środka.

Opublikowano

sprawdz czy nie masz za mocno przykręconej tej tarczy

zdejmij pokrywkę odkrec nakrętkę i zdejmij ten cały szajs

Opublikowano
Witam,

usiłowałem skorzystać z wyszukiwarki, ale jakies głupoty mi wyskakują - z góry przepraszam.

Pytanie mam: od jakiegoś czasu stuka mi coś w tylnym kole, mechanik nic nie znalazł. Od penego czasu zauważyłem, że prawe koło się grzeje - dokładnie ta "zaślepka" na środku - łożysko do wymiany? Dodam, że zaślepka ta jest usyfiona smarem, który zapewne przywędrował ze środka.

mi sie grzalo tylne prawe kolo i smaru mi wywalilo tez na ta zaslepke ale nie ze lozysko bylo do wymiany tylko hamulec reczny nie odbijal do konca i dlatego mi smar wywalalo

ale u ciebie raczej wina lozyska czas je zmienic :wink:

Opublikowano
  • Autor

No to skoro już mowa o wymianie łożyska, to chyba obydwa wymienię od razu. Jakie więc polecacie? Oryginał, czy szukać zastępczaka? W sklepie koleś mi zaproponował 110zł/szt oryginał...

Opublikowano

Jak lozyska to polecam SKF i FAG.

Opublikowano

Dziwnie podejrzana cena za komplet od FAGa:eusathink:Chyba, ze ceny sie pozmienialy, od momentu jak wymienialem u siebie.

Ja po wymianie samych lozysk mialem problem z usunieciem luzu. Okazalo sie, ze loza piast sa juz tak wyrobione, ze trzeba bylo je wymienic. Jak u CIebie to wyglada, sam ocen.

Czym grozi jazda z takim grzejącym się łożyskiem?:)

Moze Ci sie kolo zablokowac podczas jazdy. Raczej nie chcialbym tego doswiadczyc :decayed:

Opublikowano
  • Autor

Na samym kole nie ma najmniejszych luzów, więc zakładam, że nie nie jest aż tak źle :) Ceny właśnie są różne, wersje również - gość z w/w aukcji poinformował mnie, że w moim modelu były montowane dwa typy łożysk i trzeba je rozebrać i spisac numery...

Opublikowano
Na samym kole nie ma najmniejszych luzów,

Bo moze jest zbyt mocno dociągnięta nakrętka i dlatego się grzeje....:eusathink:

Ale to i tak już po łozyskach ..raczej wymiana nie unikniona

gość z w/w aukcji poinformował mnie, że w moim modelu były montowane dwa typy łożysk i trzeba je rozebrać i spisac numery...

A to coś nowego ...........

A ja twierdze ze jeden typ łożysk

Tu masz numery ...poz 2 i 3

W ASO .około 200zł łożyska

image.jpg

Opublikowano

były dwa rodzaje łozysk w tym modelu a nawet dodatkowe dwa ale w Q

zmiana łozyska w ośce była w 1997r

Opublikowano
  • Autor

Rozumiem przez to, że w/w przeze mnie aukcja jest produktem, którego potrzebuję?

Czy szary człowiek mego pokroju jest w stanie sam wymienić łożyska? "Zaprzyjaźniony" mechanik zapowiedział 80zł za wymianę, za jedno koło - chyba trochę przesadził...

Opublikowano
były dwa rodzaje łozysk w tym modelu a nawet dodatkowe dwa ale w Q

zmiana łozyska w ośce była w 1997r

A to ciekawe Tomku co piszesz .

Właśnie sprawdzałem w etce od 1995-2000 roku występują tylko te numery łożysk (takie co podałem wyżej) czyli co etka przekłamuje ? bo nie kumam :eusathink:

Opublikowano
  • Autor

Ponowię pytania: czy zamieszczone przeze mnie aukcje allegro są odpowiednie?

Czy jestem w stanie wymienić sobie sam łożyska?

Kolega forumowicz Al@n zaproponował mi oryginalne łożyska z tarczami (prawie nowe).

Opublikowano
Ponowię pytania: czy zamieszczone przeze mnie aukcje allegro są odpowiednie?

Czy jestem w stanie wymienić sobie sam łożyska?

Kolega forumowicz Al@n zaproponował mi oryginalne łożyska z tarczami (prawie nowe).

ja bym brała oryg łożyska od kolegi jak ma na sprzedaż

a co do wymiany drogi ma ktoś cennik ja tył za 40 zl wymieniałam a przód 100

jezeli czujesz ze sam dasz rade to tyl samemu smialo idzie wymienic

Opublikowano

trzeba miec dobra praskę aby wprasowac bieżnie łożysk

no i pierścienie ABS

Opublikowano
  • Autor

Posłuchałem andzie883 i zamówiłem od kolegi Al@n`a.

Jakie narzędzia będą mi potrzebne do wymiany?

Co to są pierścienie ABS?:)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.