Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak i gdzie zagazować 1,8 ADR


hary111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Przeglądałem wiele stron i nie znalazłem tematu który mnie interesuje.

Spoglądam na słupki przy stacjach paliw i widzę że zaczyna się wyścig do 6 złotych za litr Pb. Proszę o porady, sugestie myślę o zagazowaniu mojej niuni i czekam na wasze opinie. Silnik 1,8 ADR przebieg 174 tyś. Proszę o opinie jaki system gazowy byłby najlepszy do tego silnika i jeśli macie opinie o dobrych gazownikach z okolic Sieradza, Wielunia byłbym wdzięczny. Jak duże butle w koło można zamontować, czy ta naklejka w bagażniku ulegnie przy montażu zniszczeniu? Myślę że będę miał jeszcze wiele pytań ale na teraz dość.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Stag4 QBox,reduktor ACR01,listwa wtryskowa ACW01,zbiornik wchodzi 51l. taki zestaw w zupełności wystarczy,taki posiadam i jestem zadowolony choć zaraz bedzie na pewno polecany tylko sterownik TECH i wtryski HANA.Wlepka w bagażniku nie uszkodzi się chodź znając życie nie ma rzeczy niemożliwych:grin:

Możezs Sobie poczytać AC Spółka Akcyjna - Autogaz, LPG, autoczęści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje założyć profil na LPGFORUM wpisać swoją lokalizację , zadać tam pytanie i dostaniesz odpowiedź i ew. polecą zakład najbliższy twoich stron, który zrobi to zgodnie ze sztuką :wink:

Mam wrażenie że na tym forum panuje Stagomania i zakładanie najtańszych komponentów Typu wtryskiwacze Valtekopodobne i reduktory z którymi aktualnie są największe problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram kolege WASKIVW.

TO, że auto jedzie nie znaczy jeszcze, że wszystko jest w najlepszym porządku. Ciągle widzę wątki o tym, że komuś coś nie działa, szarpie, nie zapala itd..

Montowanie najtańszych instalacji po najniższych kosztach tak się kończy. STAG to tylko sterownik, są jeszcze inne, równie ważne komponenty. Także wychwalane BRC nie jest cudem samym w sobie, bo chociaż ma gotowe kity, to montaż często pozostawia wiele do życzenia.

Prawidłowo dobrana, założona i wyregulowana instalacja nie jest dla użytkownika "widoczna" poza wizytami na stacji paliw. Zużycie benzyny powinno być tak znikome, żeby korek od baku benzynowego odkręcany był co kilka miesięcy. Każde inne zachowanie instalacji: szarpanie, krztuszenie, zużycie benzyny 1-2L/100km to oznaki nieprawidłowo działającego LPG.

Jednak jakiekolwiek próby wytłumaczenia, że trzeba coś poprawić, dokupić droższe wtryski, reduktor... kwitowane są tutaj dość wrogo.

Kolego HARY111 posłuchaj rady WASKIVW i zrejestruj się na LPG FORUM i tam szukaj gazownika. I nie wierz, że założysz instalację za 2000-2200zł i będzie dobrze. Jak ma być dobrze, to na pewno będzie kosztować więcej i montaż powinien trwać pewnie z 1,5 dnia. Obowiązkowe jest zdjęcia kolektora do wiercenia, to zwiększa czas potrzebny na montaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...