Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL TDI PD] Różnice w silniku AVB a AWX/AVF

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Aż jutro w etce sprawdze czym się rózni.

Opublikowano

Z tego co wiem AVB i AWX mają taką samą średnicę tarczy-228 ale może się mylę:) poprostu jak w swoim AWX wymieniałem sprzęgło to wiem ze pasowało tez do AVB a tylko AVF miało większe sprzęgło. Jutro jak kolega sprawdzi to się dowiemy czy w AWX jest to samo co w AVB;)

Opublikowano
Z tego co wiem AVB i AWX mają taką samą średnicę tarczy-228 ale może się mylę:) poprostu jak w swoim AWX wymieniałem sprzęgło to wiem ze pasowało tez do AVB a tylko AVF miało większe sprzęgło. Jutro jak kolega sprawdzi to się dowiemy czy w AWX jest to samo co w AVB;)

avf napewno większe i mocniejsze sprzęgło bo w serii mi wyszło 142KM i 322 niuta

Opublikowano

gdzieś widziałem, że docisk w AVB jest inny

Opublikowano

Srednice tarczy avb i awx sa takie same. Kompletne sprzeglo z avb zalozy sie do awxa i na odwrot.

Opublikowano

Czyli dobrze słyszałem:) tylko AVF ma większe i mocniejsze sprzęgło.

Opublikowano

Ja teraz tez mam 240mm ale costumowy zestaw na jednomasie:) 228 tak jak pisalem trzyma spomojnie 400nm wiec mozna smialo jezdzic:)

Opublikowano
Czyli dobrze słyszałem:) tylko AVF ma większe i mocniejsze sprzęgło.

tak bo ma seryjnie wiecej kucy i niutków :D czuć pod butem różnice :D

  • 7 miesięcy temu...
Opublikowano

panowie moj awx 228mm a avf 240mm 6bieg .kolega awx +chip dobra nadzieja 370nm i 168km poezja po modach 70tys kmi nic hula az mmilo mariusz max rozume nasze auta

Opublikowano

Jest temat przywrócony w dziale turbo odnośnie przeróbek PD. Samym programem z avb możesz spodziewać Się 130 kucyk,jak wrzucisz turbo od awx,wytniesz kata to przy zdrowym aucie 170 kucy. Sprzedasz fmica,pompki z końcówka AL i możesz liczyć na 180 - 190 kucy i moment pod 400 Nm. Bzdury piszą ci,co twierdzą ze sprzęgło standard wystarczy ci do 400 Nm. ja mam aktualnie w ajm'ie 341 Nm i już szukam na zapas kpl. Sprzęgła,kto z takim momentem jeździ na paluszku.ważniejsze kilka razy ze sprzęgła i zapomnij o dwumasie. Jak chcesz więcej mocy to turbo brd.

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

Opublikowano
Jest temat przywrócony w dziale turbo odnośnie przeróbek PD. Samym programem z avb możesz spodziewać Się 130 kucyk,jak wrzucisz turbo od awx,wytniesz kata to przy zdrowym aucie 170 kucy. Sprzedasz fmica,pompki z końcówka AL i możesz liczyć na 180 - 190 kucy i moment pod 400 Nm. Bzdury piszą ci,co twierdzą ze sprzęgło standard wystarczy ci do 400 Nm. ja mam aktualnie w ajm'ie 341 Nm i już szukam na zapas kpl. Sprzęgła,kto z takim momentem jeździ na paluszku.ważniejsze kilka razy ze sprzęgła i zapomnij o dwumasie. Jak chcesz więcej mocy to turbo brd.

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

Widocznie miałeś kijowe sprzęgło. U mnie trzymało 196ps i 401nm i zrobiłem 70tyś bez dotykania i na żadnym paluszku jeżdżone nie było. Zobacz ze na forum sporo osób jezdzi na 228mm i żadnych problemów nie mają. Tyle aut już zrobiłem i jeżdzą po dziś bez problemów.

Przykład które robiłem na BRD

AJM 116PS Po lekkim modzie:) A4 AJM+BT+BRD+3bar+F...jpg | adrian998998 | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

AJM POWER IMAG0457.jpg | adrian998998 | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

Opublikowano
Jest temat przywrócony w dziale turbo odnośnie przeróbek PD. Samym programem z avb możesz spodziewać Się 130 kucyk,jak wrzucisz turbo od awx,wytniesz kata to przy zdrowym aucie 170 kucy. Sprzedasz fmica,pompki z końcówka AL i możesz liczyć na 180 - 190 kucy i moment pod 400 Nm. Bzdury piszą ci,co twierdzą ze sprzęgło standard wystarczy ci do 400 Nm. ja mam aktualnie w ajm'ie 341 Nm i już szukam na zapas kpl. Sprzęgła,kto z takim momentem jeździ na paluszku.ważniejsze kilka razy ze sprzęgła i zapomnij o dwumasie. Jak chcesz więcej mocy to turbo brd.

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

Widocznie miałeś kijowe sprzęgło. U mnie trzymało 196ps i 401nm i zrobiłem 70tyś bez dotykania i na żadnym paluszku jeżdżone nie było. Zobacz ze na forum sporo osób jezdzi na 228mm i żadnych problemów nie mają. Tyle aut już zrobiłem i jeżdzą po dziś bez problemów.

Przykład które robiłem na BRD

AJM 116PS Po lekkim modzie:) A4 AJM+BT+BRD+3bar+F...jpg | adrian998998 | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

AJM POWER IMAG0457.jpg | adrian998998 | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

U mnie jeszcze chodzi, pisząc szukam miałem na myśli, że przy takim momencie niedługo się skończy. Mam 341 Niutów i na mokrym do czwórki rwie mi asfalt. W mojej S`ce mam 422 Niutki i sprzęgło customowe, i wytrzymało 5 strzałów ze sprzęgła.

Opublikowano

Chociaż spieka masz w S-ce czy tylko docisk wzmocniony??

Opublikowano

Dwumas zamieniony na jednomas z 7A, kosz standard, sprzęgło nabijane na Centralnej w Krakowie również od 7A, a docisk nie pamiętam, chłopy z QS mi zakładali. Ale chyba nie wierzyli że wyjdzie z tego tyle Niutów, chociaż w serii to to ma 350 Nm. Teraz założę Sachs ZF SRE

http://autowanda.pl/?page=catalog/product&cat[cat]=23d2d9a9&cat[cmf]=2ea&cat[cmo]=3af&cat[cve]=83d&cat[art]=bdf6e&cat[atg]=162f382&offset=0&sort=1

taką albo

http://autowanda.pl/?page=catalog/product&cat[cat]=23d2d9a9&cat[cmf]=2ea&cat[cmo]=3af&cat[cve]=83d&cat[art]=bdf71&cat[atg]=162f460&offset=0&sort=1

Taką.

Opublikowano

Ja jeszcze bym kewlarem obił odporny jest na temperatury.

Opublikowano
Ja jeszcze bym kewlarem obił odporny jest na temperatury.

???? tak, a co chesz obijać kewlarem?

Opublikowano

Sory w linka nie luknełem. Ogólnie ja bym wzmocnił docisk plus zrobienie spieka 4 badz 6 łopatkowego i masz święty spokój.

Opublikowano

zobaczymy jak z kasą będzie. Na razie mam zagwostke jak s'ke do Krakowa doturlac bo siadła mi jeszcze skrzynia.

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano

Czesc panowie ma pytanie ma silnik 1.9 tdi z oznaczeniem BKE chciałbym zaczerpnąć informacja na ten temat tego silnika wiecie coś o nim

Opublikowano

Widze że rozpisaliście się tu o sprzęgle a jak wygląda sprawa dołu silnika, głowicy, wałka, zaworów(AVB=AWX=AVF)? Czy AWX/AVF ma mocniejsze "bebechy" od AVB?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.