Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL TDI PD] Różnice w silniku AVB a AWX/AVF


Ab4rth

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam nietypowe pytanie, próbowałem szukać na forum lecz nic konkretnego nie znalazłem, nie wiem, może nie umiem szukać. Stąd moje pytanie, czym tak właściwie różni się silnik 1.9 TDI oznaczenie AVB 101 koni od AVX bądź AVF które mają po 131 koni?? Czy są jakieś różnice konstrukcyjne? Czy może różnica polega np na wtryskach, turbinie i mapach?? Dokładnie chodzi mi o VW Passata z 2001 roku. Kolega posiada takie auto z tym właśnie 101 konnym silnikiem, i chcielibyśmy go trochę "podciągnąć". Będę wdzięczny za konkretne informacje, jeśli różni się wtryskami to jakie wtryski założyć (nr, model, cokolwiek, żebym wiedział czego szukać) jeśli turbiną to tak samo prosił bym o model, nr itp. Czy po włożeniu np wtrysków i turbiny takiej samej jak w moim 131 konnym AVF i zrobieniu programu jest szansa na osiągnięcie ok 170 koni i 350 nm?? Czy może różnice są większe niż tylko wtryski i pompa, i lepszym rozwiązaniem była by sprzedaż auta i kupno jakiegoś z mocniejszym silnikiem?? Dodam że passat jest w bdb stanie i szkoda go sprzedawać, wolelibyśmy "poprawić" fabrykę :) z góry dziękuję za informację.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej i najlepiej wyjdzie zrobić mu czipa i będzie lux :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrob program podciagnij moc i bedzie git.Na tych gratach co masz.Gdyby byl to silnik 90 konny byloby gorzej bo po wirusie pekaja przeguby.W 110 sa mocniejsze i nie a z tym problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smiało na samym programie uzyskasz 140 Khyba ze wrzucisz inna turbine AWX :wink:

Ja mam taki silnik z ktorego wycisnałem 188 KM przy BRD/FMIC/AL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chip plus turbina z AWX-a i powinniście się zbliżyć do tego co chcecie osiągnąć.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turbo AWX, IC, pompki, chip no i lepsze hamulce

bo te co masz to :facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak 228 i podobno jest takie samo jak w AWX;) A AVF jest już 240 wiec tam spokojnie można dawać koksu;)

A nie przypadkiem AWX/AVF większe a AVB mniejsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50tys i nic sie nie dzialo:) program dobrze napisany jazda z glowa to sprzeglo pojezdzi dlugo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło w AVB masz słabsze niż w AWX i AVF - do tych modeli ze względu na moc silnika (131KM) zostało wzmocnione.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...