Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B6 1.8T Quattro-jaka skrzynia ?


trzmi3lu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

A4 B6 Avant 1.8T Quattro 163KM i rozgladam sie za nową skrzynią bo moja juz chyba długo nie po działa(synchronizator 2 biegu chyba sie juz konczy). Skrzynia jest 5 biegowa o oznaczeniu GDU 0537 czy jest jakis zamiennik tej skrzyni i jakie koszty za uzywke, na allegro nie znalazłem skrzynie z takim oznaczeniem.

Dziekuje z góry za pomoc

pozdrawiam

---------- Post dopisany 20-02-2013 at 23:31 ---------- Poprzedni post napisany 18-02-2013 at 15:52 ----------

Czy nikt nie ma takiej skrzyni ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pytałeś ile remont będzie kosztował?

może się bardziej opłaca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kolego masz pecha do Twojego auta tylko skrzynka GDU,niestety.Można by było zastosować inną gdyby wszystkie przełożenia się zgadzały ale niestety różnią się.Założenie innej skrzyni spowoduje zniszczenie dyfra lub skrzyni dlatego rzdze szukać GDU.Ja właśnie jestem po takim zabiegu chciałem naprawiać swoją ale było to nieopłacalne .Za robote mechanik chciał 600pln +części które niewiadomo ile by kosztowały do tego wyjecie i włożenie skrzyni 500-600 .Najgorsze to to że niewiadomo ile by kosztowały części podobnież nie są tanie.Dlatego zdecydowałem się na używkę zapłaciłem za nią 700stówek i miałem szczęście bo zdobyłem ją na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli mozna wiedziec skad masz takie informacje i czy tez posiadasz taką skrzynie? Dowiadywałem sie u pewnego kolesia odd skrzyn to powiedział ze skrzynia o oznaczeniu FPT powinna podejsc (ma takie same przełozenia). FPT - prod. od 2001 do 2002 a GDU -prod. od 2002 do 2003. Na 100% pewnosci nie mam pisze to co mi powiedział, ale z tego co widac w tabeli to jednak przełozenia sie róznią ale raczej chodzi tu o o przełozenie na danym biegu a nie wzgledem osi.

pozdraiwam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem temat w swojej 2.8q .Jeśli przełożenia na poszczególnych biegach się różnią to względem osi też.Skrzynia GDU nie ma zamiennika i tu jest ten pech.Popatrz w ETKE i pokarz ją mechanikowi.Reasumując, przełożenia skrzyni biegów i tylnego dyfra muszą grać ze sobą w 100% inaczej będzie buuum. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopie stary temat.

Napęd quattro nie jest sztywny wiec zmienia się przełożenie 30% do 70% i odwrotnie zależnie od przyczepności.

Skoro tak jest to porównując przełożenia podobnych skrzyń np GDU i FTZ różnią się tylko 4 i 5 biegiem.

Moim zdaniem różnica polega tylko na wyższych biegach, jadąc np 100km/h w jedej bedzie 3000 obr.a w drugiej 2900

Poprawcie mnie jeżeli się mylę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...