Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne wibracje powyżej 80 km/h


Ckamil89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Otóż mam dziwny przypadek który pojawił się nagle, wygląda to mianowicie tak że powyżej 80 km pojawiają się dziwne wibracje całego nadwozia które przybierają na sile podczas większych prędkości, od razu mówię że kierownicą nic nie trzęsie, uczucie jest takie jak by coś z tyłu samochodu się działo... byłem na wyważeniu kół mimo że każde koło było idealnie wyważenie, nie ma luzów na łożyskach w kołach, przeguby nie strzelają, tarcze są proste :/ sam już nie wiem co to może być a niestety uczucie Jest denerwujące tym bardziej na gładkiej drodze, może ktoś miał taki przypadek i dał sobie z nim rade? ewentualnie co jeszcze sprawdzić i jak sprawdzić. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kiedyś podobny przypadek tylko w przednim kole że łożysko było uwalone, żadnego huczenia, luzów itp. zmieniłem ze dwie opony, inne felgi przed tym jak doszedłem że to łożysko, chociaż u ciebie nie konieczni musi być to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie coraz bardziej myślę nad tym że mogę mieć uszkodzony przegub wewnętrzny bo ostatnio jak byłem na wymianie zewnętrznego to coś mi wspominał że mam juz dość spory luz na wewnętrznym i może to wina tego, sam juz nie wiem szukanie dziury w moście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

uporaliście się z tymi wibracjami ?u mnie mam podobnie ! jeszcze dodatkowo drży delikatnie drążek zmiany biegów i raczej przód samochodu szczególnie nogach. co to może być ? do czego najpierw zajrzeć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony, przeguby, poduszki zawieszenia silnika skrzyni. zacznij od sprawdzenia tego.

U mnie okazało się że opony mają bicia i to nówki sztuki (notabene Made in Japan) było to ewidentnie widać na maszynie kiedy koło się toczyło opona miała bicia w pionie na wysokości ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam właśnie podobne objawy. Od prędkości czuć widracje nadwozia. Nie tyle kierownica co nadwozie. Zauważyłem też że na wolnych obrotach drży bardziej gałka zmiany biegów. A jak otworzę daszek przeciwsłoneczny to widać po nim jak wszystko drży. jest to wkurzające. Wymieniał ktoś przeguby wewnętrzne? a Może to jednak poduszki silnika? Macie już jakieś spostrzeżenia w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy temat walkowalem kilka razy tylko u mnie czasem pojawialy sie bardzo delikatne drgania kierownicy plus resza buty trzasla sie jak by miala odpaść;(

( kilka kompletow kol zmienianych i nic) pomoglo wyzażanie dynamiczne i wyważanie z testem drogowym. Teraz auto idzie idealnie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...