Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana szklanek


luki105

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam zamiar wymienić szklanki bo przebieg już 250tys no i słychać stukanie przy odpalaniu auta.

Byłem u mechanika i stwierdził ze ok wymieni ale zejdzie mu cały dzień bo trzeba ściągać przód

auta.chcialem zapytać doświadczonych kolegów czy to prawda bo mi wydawało się ze to kwestia

zdjecia glowicy,wiec nie wiem czy mechanik ma racje czy chce mnie naciągnąć ?

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy zdjetym przodzie łatwiej rozpiąc rozrząd

ale niech nie przesadza z tym całym dniem

zreszta mniejsza o to

na jakim oleju jezdzisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba najpierw sprawdzic ciśnienie oleju

może sie okazać że to nie szklanki a pompa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedziec,niech sprawdzi i pompe ale szklanki juz kupione wiec i tak wymienie

dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm najpier pytaj potem rób, powiedz mi dlaczego juz kupileś szklanki ( plytki regulujace luz zaworowy ) jak nie wiesz jeszcze jakie powinny byc ? kazda bedzie miala inny wymiar, tolerancja +-5setek, niby nic ale roznica 1 dychy i silnik zle chodzi, po takim rzebiegu zaloze sie ze gniazda bedziesz mial roznie wyrobiione wiec najpierw mierzysz luzy a pozniej kupujesz odpowiednie plytki, jak dlamnie kasa wyrzucona w bloto, ile mechanior ci powiedzial za wymiane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no szkoda że tak kolego pochopnie decyzje podjąłeś , życze żeby się jednak okazały te szklanki bo szkoda kasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm najpier pytaj potem rób, powiedz mi dlaczego juz kupileś szklanki ( plytki regulujace luz zaworowy ) jak nie wiesz jeszcze jakie powinny byc ? kazda bedzie miala inny wymiar, tolerancja +-5setek, niby nic ale roznica 1 dychy i silnik zle chodzi, po takim rzebiegu zaloze sie ze gniazda bedziesz mial roznie wyrobiione wiec najpierw mierzysz luzy a pozniej kupujesz odpowiednie plytki, jak dlamnie kasa wyrzucona w bloto, ile mechanior ci powiedzial za wymiane ?

:facepalm: Nie pisz glupot i nie wprowadzaj ludzi w blad. :doh: Tam siedza popychacze hydrauliczne, a nie zadne plytki regulacyjne, wszystkie sa takie same, wiec nie musisz nic nie mierzyc, ani regulowac. Bierzesz z polki, wkladasz i po temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pół roku temu kupowałem u świątka szklanki INA 420020910 8 x 64 zł = 513 zł, podobno pasują do wszystkich 1.9/2.0 tdi PD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pół roku temu kupowałem u świątka szklanki INA 420020910 8 x 64 zł = 513 zł, podobno pasują do wszystkich 1.9/2.0 tdi PD

dasz jakiś namiar ? bo też musze w drugim wymienić :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję , a jakieś znizki dla forum są ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku gdy auto ma dalej służyć to raczej na allegro nie kupował bym takich części gdyż tam najzwyczajniej możesz trafić na takie które nie przeszły kontroli jakości, a niestety są też w obrocie. To, że są sygnowane nazwą INA o niczym nie świadczy w obecnym czasie nikt tego nie kontroluje. Sam wymieniałem takie części które miałem kupione w Niemczech i sztuka kosztowała mnie ok 75 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...