Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana silnika z 1.6ADP na 1.8


goalkeeper

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Koledzy jak wygląda sprawa z przekładką (bo swapem tego nazwac nie można;p) silnika 1.8 125km do audi a4 1.6 adp ? sam silnik i wiązka wystarczy? czy trzeba cos kombinować? wiem ze moze gra nie warta świeczki ale kumpel ma a4 z silnikiem 1.8 na czesci i za kompletny silnik chce 600 zł i myśle nad tym, bo chyba zbierało by sie lepiej jak 1.6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zawsze lepiej miec 1.8 niz 1.6 a spalanie bedzie takie same. ale pewnie znajda sie osoby ktore beda ci polecac 1.8T. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,8 i tak bedzie lepiej jechał niż 1,6

większa moc i większy moment

Nie wiem czy skrzynia podpasuje, w 1,8 raczej jest dwumas, 1,6 nie ma

Ja bym zmieniał, jak jeszcze autem chcesz trochę pojeździć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na łapy wszystko pasuje , skrzynie pasowało by od 1.8 wrzucic ale z 1.6 chyba tez tragedii nie będzie . :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a faktycznie kurcze nie myślałem że taki słaby motorek dwumas bedzie mial , zwracam honor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a faktycznie kurcze nie myślałem że taki słaby motorek dwumas bedzie mial , zwracam honor

słaby to jest 1.6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.6 też ma dwumas... nie każdy ale np 1.6 ahl alz ma adp nie ma na 100 procent... ktoś mi mówił że na skrzyni od 1.6 1.8 będzie lepiej się zbierać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli skrzynia by została i co normalne twarde sprzegło czy dwumas z 1.8?

---------- Post dopisany 24-02-2013 at 10:10 ---------- Poprzedni post napisany 23-02-2013 at 21:34 ----------

i jeszcze jedno czy silnik 1.8 np z passata b5 to to samo co audi? kolega chce tez sobie przekładke zrobic i znalazl tanio passata tylko iekawe czy to to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to wybacz w octavii jest inaczej :)

W oktavi jest tak jak w A3 oraz Golf 4, ta sama podłoga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co udalo sie zrobiic ta przekladke bo mi silnik pada a kocham swoje autko ;))i chce je ratowac i nie wiem czy kupowac 1,6adp czy da sie lepsze serce wzucic bez zmiany skrzyni i sprzegla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.8 założyć na miejsce 1.6 jest bardzo łatwo wszystko pasuje jak klocki do siebie, skrzynia może zostać ta sama, sprzęgło itp) zmieniasz tylko silnik z osprzętem, wiązkę ECU, sterownik oczywiście plus adaptacja immo do nowego ECU, (nawet wydech może zostać ten sam różnice minimalne w mm nie mające wpływu na moc jakoś szczególnie,) przerabiałem już raz tą procedurę u kolegi kilka lat temu i z podstawową znajomością mechaniki udało się w trzy dni zrobić, ale można i w jeden dzień, teraz u siebie zbieram graty na 1.8T przekładkę ale tutaj jest cała lista dodatków które trzeba zgromadzić ( ale szukam całego anglika) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...