Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Audi 80 B2 - 1.6 Diesel 1985r., czyli rakieta na gnojówkę :)

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, troszkę zbierałem się do tego tematu ale wreszcie jest trochę czasu. Oto przedstawiam klekota pogromcę zakrętów i zawijacza asfaltu lokalnych remiz.

Auto kupione ponad 15 lat temu od znajomego mechanika.

Marka:Audi

Model:80 B2

Silnik:1.6 Diesel - moc fabryczna aż 54 Hp :naughty:

Typ:Sedan/Limuzyna

Rok: 1985

Wyposażenie:

:arrow: alufelgi 14 z dekielkami Audi (niestety jednego brakuje)

:arrow: radio Blaupunkt ORI

:arrow: lakier szary metalik ORI

:arrow: pierwszy rok z ocynkiem ;-)

Wymienione/Naprawione rzeczy:

Licznik

Fotele i Tylna Kanapa.

Remont Silnika (m.in. Panewki,Pierścienie Tłokowe, Tłoki, Uszczelka i Planowanie Głowicy, Uszczelniacze Zaworów).

Remont Skrzyni Biegów (Wymienione Synchronizatory i Łożyska).

Stacyjka

Termostat Wraz Z Płynem Chłodniczym

Wymienione Wężyki Przelewowe, Wszystkie filtry - Zalany Mobilem 1 10w40 Diesel .

Wymieniony Pasek Rozrządu i reszta

Wymieniony Tłumik

Wymienione wieszaki wydechu Bosal.

Alternator Od Audi 80 B4.

Nowe Łożyska Kół Przednich.

Nowy Przegub + Osłony.

Regeneracja rozrusznika, który namiętnie psuje się co jakiś czas

Kompletna Konserwacja Podwozia.

Nowe świece żarowe Bosch

Customowa odma ;)

Akumulator Bosch

Zaciski rozebrane na części pierwsze, zregenerowane, odświeżone i wreszcie auto hamuje. Pod jednym tłoczkiem był muł :naughty:

Nowe nakładki na pedały - na tej od gazu pisało Made In West-Germany :naughty:

Plany na przyszłość:

Doprowadzić do ładu układ kierowniczy

Dorwać dokładkę zderzaka z halo

Większe koła

Zmienić poduchę pod skrzynią

Wydobycie chromu z pod warstwy (czegoś tam) na drzwiach

Polerka wydechu

Wymiana końcówek wtryskiwaczy

A na koniec --> Żółte tablice :)

Opis został sporządzony przez mojego kuzyna, który mimo że jeszcze nie posiada prawa jazdy, ambitnie i systematycznie dba o autko :)

---------------------------------------------------- FOTKI AUDICY -------------------------------------------------

:arrow: W Zimowej scenerii

c22db434a7ae45e5med.jpg

:arrow: To tez stare jak świat

c5b8bdab4be2a1a7med.jpg

:arrow: Tutaj już same nowe lecą

92065a69e0a7ad0dmed.jpg

fcc7397120337950med.jpg

2b6cde83405d446dmed.jpg

Stara kierownica

e10718407b8db945med.jpg

Nowa kierownica

4ab1a196edc1e60bmed.jpg

Niezawodny 1.6 Diesel

7be16b61f66c3de1med.jpg

Kto by pomyślał że już tyle :-> (co prawda licznik był wymieniany ale jest mała róznica)

4e40f54ccc8f1696med.jpg

A tutaj Audiolka w wirtualnym wydaniu

9a6144cc2493da23m.jpg

445005508c4a6173m.jpg

Mała aktualizacja 17.07.2011

Podczas jedynej w swoim rodzaju okazji zamontowaliśmy do 80-tki kierę esową.

364be653af7c9f4bmed.jpg 43cfa6b5fcb62439med.jpg ec7e98c0aee4d2fbmed.jpg

---------------------------------------- Sezon Walki z rdzą czas zacząć ------------------------------------

Czego narazie używam:

-Rozpuszczalnik uniwersalny

-Rozpuszczalnik Nitro

-Farba w puszcze Hammerite kolor Czarny Połysk

-Szwajcarski środek na rdze BRUNOX

-Szczotka druciana firmy YATO

-Srubokręt płaski

-Kubek dobrej Kawki :mrgreen:

:arrow: Na Początku Tępienie Rdzy Która Znajduje Się Pod Maską (sporo jej ;-))

b626a2d14ffe7068med.jpg

:arrow: Chlapnołem przy chłodnicy BRUNOXEM bo było dużo rdzy

3b554cbf19d67076med.jpg

:arrow: No a tutaj już elegancko zamalowane Hammereitem

bcbebbcf7550c9cbmed.jpg

:arrow: To ustrojstwo też nieźle było skorodowane ale już jest elegancko zamalowane

2750d1d43b44318bmed.jpg

:arrow: Tutaj też było tego dużo ale jak widać na fotce niebezpieczeństwo już zażegnane 8-)

2bd882c27b8f0e0bmed.jpg

80 Jak stała tak stoi,no prosze i nawet poprzednia A4 Tommy Gun'a sie załapała

7978e0e370ee0495med.jpg

----------------------------------------------- 8-) FOTKI AUDIOLI 8-) CZ.2-------------------------------------------------

:arrow: Widok wewnątrz Czołgu 8-)

52bb974a9897eff2med.jpg

:arrow: Radyjko Blaupunkta Heilbronn SQ 26 (wciąż daje świetnie rade :-P )

d260905e618b91f9med.jpg

:arrow: Naklejka na bagażniku informacja o nazwie silnika,lakieru itp

6f5cb87852196a94med.jpg

:arrow: Pokrowiec na zagłowek z logiem AUDI

ef6389038dd4c5e6med.jpg

-------------" Generalne Czyszczenie Całego Wnętrza "------------

fcbce0e3a81d93e9med.jpg

Z racji tego że w audi fotele były już bardzo brudne,postanowiłem zrobić z tym pożądek.Wykonałem "Generalne Czyszczenie Całego Wnętrza Samochodu" .Poniżej pokazuje przebieg/efekt moich prac :hehe: .

Użyte Akcesoria:

-Preparat do czyszczenia i konserwacji kokpitu firmy "PLAK".

-Preparat do konserwacji plastiku firmy "TOPDRIVE" z Tesco 8-) .

-"Vanish Oxi Action" Psik Psik :-P .

-"Vanish Oxi Action" do prania ręcznego.

-Jakiś dobry odkurzacz :-P .

-Troszke chęci i motywacji ;) .

cfa164b9d186cf46med.jpg

Najpierw została wyczyszczona cała tylna kanapa oraz miejsca w których znajdują sie dywaniki.

908fd83018d812famed.jpg

4bcd4a8c70e0238dmed.jpg

Następnie pod ostrzał poszedł przód razem z miejscami na dywaniki (niestety fotel kierowcy jest już bardzo zajechany)

cfab936710a2fa48med.jpg

cb038956ddbea635med.jpg

Potem została wyczyszczona i nabłyszczona cała deska rozdzielcza razem z plastikami,kieszonkami kratkami nawiewu itp.

ccbb7c30bf113863med.jpg

ecd910e4f9a72799med.jpg

46463c1edfcb7a30med.jpg

Z racji tego że białe pokrowce na zagłówki ze znaczkiem audi poszły do prania,tymczasowo są założone czarne.

8fcaabcd920345e0med.jpg

2b76e2b656f6ec35med.jpg

fff7c6606c82f6e2med.jpg

5ee18b130e4aeadcmed.jpg

87c8d701200853admed.jpg

77b65608df24a1a5med.jpg

6e1ce76963d82cbfmed.jpg

Temat będzie w miarę aktualizowany, gdyż sporo rzeczy na aucie i w aucie zmieniło się. Tak jak wspominałem opis sporządzał mój kuzyn, tak więc jak są gdzieś małe nieścisłości przymykajcie oko ;)

Osobiście w miarę wolnego czasu, sam doglądam autka. W ubiegłym roku musiało odwiedzić lakiernika, gdyż rdza dała o sobie znać. Póki co trzyma się kupy i to cieszy najbardziej.

Opublikowano

Stara miłość nie rdzewieje :naughty: Szkoda, że nie quattro, tak to by była miód malina.

Opublikowano
  • Autor

Sentyment do tego auta i moja siła przekonywania, pozwoliły mu uniknąć spoczynku na złomie :)

Dzisiaj były wypasione zakupy a mianowicie kupiłem dwie nowe poduszki pod silnik Lemfordera. Te które zostały niedawno założone to po prostu tragedia - jeszcze gorzej niż na tych co kwalifikowały się do wymiany. Mowa o firmie HART :naughty:

Opublikowano
Mowa o firmie HART :naughty:

Pracowałem kiedyś w tej firmie. Wszystkie części sygnowane logiem HART, to gówniane szajstwo zwożone kontenerem pełnym po brzegi od Chinolców:facepalm: szkoda kasy jednym słowem

Opublikowano
  • Autor
Mowa o firmie HART :naughty:

Pracowałem kiedyś w tej firmie. Wszystkie części sygnowane logiem HART, to gówniane szajstwo zwożone kontenerem pełnym po brzegi od Chinolców:facepalm: szkoda kasy jednym słowem

Zapomniałeś dodać że w drugim kontenerze siedzą właśnie Ci Chinole :naughty:

Opublikowano

Kiera i nalepka auto cross out! :rant: Poza tym chroń ją jak Jarek dziewictwa! Jej wartość pewnie już rośnie:wink:

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor

Obecny wygląd autka. Wleciała dokładka zderzaka przedniego i blenda na tył.

3d6670858646fc63med.jpg fd274739b25255e6med.jpg

Zaszła także potrzeba wymiany sprzęgła - łożysko było wyrobione a tarcza nadpalona. Wybór padł na Sachs'a

d5a7a693221a1dc1med.jpg

Jednocześnie do wymiany poszedł cały mechanizm zmiany biegów. Niestety dorwanie innego graniczy z cudem więc dzięki pomocy jednej osoby zamontowaliśmy mechanizm od A6 C5. Do tego doszła zmiana oleju w skrzyni biegów i mogę powiedzieć że biegi wchodzą jak w nowym aucie.

Uszczelniacz na wale już zdradzał pierwsze oznaki starości, został więc wymieniony 18c31f0a529fe877med.jpg

Szukam teraz zderzaka przedniego z halogenami. Jeżeli ktokolwiek widział lub ktokolwiek wie proszę o info :)

Opublikowano

ta nowa kierownica to jakieś nieporozumienie w takim aucie:facepalm:

Opublikowano
  • Autor
ta nowa kierownica to jakieś nieporozumienie w takim aucie:facepalm:

Eskowa nie jest założona, to była jedynie przymiarka ;)

Opublikowano

fajny oldtimer, widziałbym takiego u siebie tyle ze sercem V8:slina:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.