Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rezanie manetki fis


Hans47

Rekomendowane odpowiedzi

Zapewne wielu niespodoba sie sam pomysl i idea tego rozwiazania nawet w dziale Fis zostalem nazwany druciarzem nie poddalem sie :decayed: Chodzi mianowicie o przerobienie zwyklej manetki sterowanie wycieraczkami na ta ze sterowaniem FIS

1godzina pracy

materialy:

-mala pilka np z wyrzynarki jest wmiare cienka ostra i precyzyjna

-klej typu cyjanopan polecam jedyny sluszny firmy technicola krol klejow blyskawicznych bije na ryj wszystkie pedalskie kropelki i zniewiesciale osmiorniczki

-benzyna ekstrakcyjna

-lutownica nozyk kleszczyki papier scierny i takie tam pierdoly ktore wychodza podczas pracy

dsc0097fx.jpg

Zaczynamy od uciecia glowki manetki wzdluz tego frezu

cieciemanetki.jpg

Tniemy powoli bez emocji aby nie poszczepic krawedzi w srodku jest pusto takze pojdzie dosc szybko

I robimy to samo z ta z funkcja FIS tyle ze znacznie ostrozniej bo wsrodku ida kable

Po ucieciu szlifujemy ranty i cala plaszczyzne do idealnej rownosci dla lepszej przyczepnosci kleju.

Powinno wygladac to tak

dsc0088nb.jpg

dsc0090ih.jpg

Nastepnie przewlekamy sobie kable idace z kompa przez tunel manetki i laczymy z przyciskami

dsc0086nd.jpg

Zolty - gora

Zielony - dol

Czarny - masa

Brazowy - reset

dsc0093gz.jpg

Sprawdzamy na roboczo czy wszystko dziala i smarujemy klejem powierzchnie laczenia dociskamy mocno mozemy posilkowac sie suszarka w celu szybszego zwiazania powinno wygladac to tak. Efekt koncowy

dsc0098kp.jpg

Cel calej pracy ? bez kopania sciagania kierownicy szukania odpowiedniej manetki osiagamy szybko i estycznie mozliwosc sterowania naszym FISEM i udowodnienie ze sie DA ! Pozdrawiam i licze sie z krytycznymi wypowiedzimi na ten temat

Pozdrawiam "druciarz"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziw się tylko jak podczas np. używania spryskiwaczy manetka odpadnie:facepalm: ale pomysłu gratuluje, nie wpadłbym na to:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cel calej pracy ? bez kopania sciagania kierownicy szukania odpowiedniej manetki osiagamy szybko i estycznie mozliwosc sterowania naszym FISEM i udowodnienie ze sie DA ! Pozdrawiam i licze sie z krytycznymi wypowiedzimi na ten temat

Pozdrawiam "druciarz"

Bardzo estetyczne to druciarstwo :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:facepalm::facepalm::facepalm: Pisałem już przecież że wystarczy śrubokrętem podważyć reset i u góry ten plasticzek i całość wychodzi z manetki w bok następnie wkładamy nowy ze sterowaniem fis. Wszystko jest p&p nie trzeba nić ciąć a przez manetkę sztywniejszy sznurek taśmą przykleić kable i przeciągnąć.

Mamy starą manetkę a dołożone sterowniki. Ehhhh :doh:

Tutaj jest foto mojej manetki dawcy (pochodziła z a6 c4)

WP_000258.jpg

WP_000257.jpg

WP_000256.jpg

Resztemam już w aucie ale jak będzie trzeba to się przejdę i dorobie foto.

W mojej starej manetce plastik był już odlany i ma we wnętrzu przygotowanie miejsce pod przyciski fisu.

Montaż to przeciągamy kable-> wsuwamy całą kostkę z kabelkami->wstawiamy gumkę pod przyciski boczne-> wsuwamy przysciski aż klikną

Teraz restet wstawiamy sprężynkę->dociskamy przycisk aż kliknie

Na koniec zakładamy zaślepkę na zdjęciach widać gdzie są zatrzaski z zaślepki też musza kliknąć.

Wada to brak napisu reset na mojej nowej starej manetce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz trzeba bylo wczesniej dac taki opis dorzuc zdjecia jeszcze. Myslisz ze nie probowalem zrobic tak jak Ty ? Znalazlem opis na zagranicznej stronie audi jak to rozebrac ale moja za hooja nie chciala strzelalo gielo sie i szczerbilo nie chcialem calkiem zniszczyc dlatego ucialem. Narazie spoko jak sie upir... w co watpie na ten klej lapalem waz ogrodowy XD trzyma po dzis dzien zaznaczam to nie jest gowniana kropelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz trzeba bylo wczesniej dac taki opis dorzuc zdjecia jeszcze. Myslisz ze nie probowalem zrobic tak jak Ty ? Znalazlem opis na zagranicznej stronie audi jak to rozebrac ale moja za hooja nie chciala strzelalo gielo sie i szczerbilo nie chcialem calkiem zniszczyc dlatego ucialem. Narazie spoko jak sie upir... w co watpie na ten klej lapalem waz ogrodowy XD trzyma po dzis dzien zaznaczam to nie jest gowniana kropelka.

Nie potępiam Twojego rozwiązania. Grunt że działa. A możesz napisać co o za klej bo złamany mam prowadnik pasa tylnej kanapy (ten plastik z półki tył co wystaje). Składałem kanapę i przytrzasłem :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technicola

Technicqll z tej strony mozesz sobie cos wybrac cyjanopan akrylowy naprawde mocno trzyma obudowe halogenu budowlanego zrobiana z jakiegos stopu metalu to posklejalem sam bylem zszokowany jak to lapie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie próbujcie przekładać sterowania fis`em z manetki poliftowej do przedliftowej. Ja po lekturze artykułu chciałem tego dokonać, ale okazuje się, że wycięcia w starej manetce i nowej są nieznacznie inne, co sprawia, że sterowania fis nie da się wcisnąć w starą budę. Ja się namęczyłem z tym i zrobiłem, tak, jak kolega na początku opisał - uciąłem główki i skleiłem klejem na bazie żywicy epoksydowej. Na opakowaniu napisali, że nadaje się do klejenia m.in. ABS, a tak mi się zdaje, że te plastiki są właśnie z ABSu. Na razie się trzyma, a zobaczę jak długo. Jak odpadnie, to spróbuję na klej, który zaproponował kolega Daniel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...