Skocz do zawartości
IGNOROWANY

audi a4 b6 1.6


r.kuderawiec

Rekomendowane odpowiedzi

b6 czy b5? b6 chyba nie bylo w 1.6. ogolnie ten motor nie daje frajdy z jazdy jesli chcesz oszczednie i wmiare pojezdzic to kup 1.8 albo 1.8T jak chcesz szybciej polatac. 1.6 stosunek masy do mocy jest jak bym to ujoł nie rozsadny .odradzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JEST B6 Z SILNIKIEM 1,6 JA MAM B5 1.6 I JESTEM ZADOWOLONY Z JAZDY MAŁO PALI WIADOMO KOPA TO AZ TAKIEGO NIE MA ALE 180 WYCIĄGNEŁEM:) CHODZI MI O OPINIE TEGO MODELU ITP TEN SAMOCHOD NIE JEST MI POTRZEBNY DO BRAWURY :P:) DESLA NIE CHCE BO DROGIE CZESCI I POMPOWTRYSKI:( WIEM ZE TO SĄ BARDZO DOBRE JEDNOSTKI ALE NIE NA MOJĄ KIESZEŃ 1.8 T ?:) TROCHE PEWNIE PALI I JESZCZE TA TURBINA :( NIE DOBRZE NO ALE MOZE KTOŚŚ MI DORADZI:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba dużo się wypowiadać, skoro jest coś produkowane i montowane od prawie 10 lat to znaczy że jest to sprawdzona i dobra jednostka. Każdy producent ma w swoim katalogu do zaoferowania jakąś jednostkę która jest dobra. Ma dobra opinię nie jest awaryjny, a nawet jeśli by coś wyszło to koszta są niskie, nie to co w 16V czy 1,8T 20V, tu masz głowicę 8V, bardzo dobrze ta jednostka sprawuje się na LPG, polotu nie ma to fakt, a te 180 to rozpędzane z kilometra pewnie, ale jeśli chodzi tylko o dojazdy i ma być tanio to na pewno tanio będzie. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo ze te 180 w 10 sek nie złapie :P A co do tego silnika to mam zaufanie ludzie co mają 1.6 w b5 nikt nie powie złego słowa Fakt słaby motor ale myśle ze do spokojnej jazdy wystarczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel ma B6 z silnikiem 1.6 i nie narzeka. Jesli nie potrzebujesz demona prędkości tylko po prostu jazdę to możesz kupić. Kumpel nie chciał auta z turbiną a jak naczytal sie o problemie oleju w 2.0 to zdecydował się kupić 1.6. I tak jak napisałem jest zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sie dowiedziałem ze 2.0 bierze olej 1.8t pewnie pali i turbina tez pewnie droga wiec odpada :) Ja mam u siebie w b5 1.6 i naprawde dobrze lata mam juz przejechane 270tyś i oleju nic nie bierze:):D prosty silnik zero filozofi:) A w b6 ten silnik jest chyba taki sam co? czy sie mylę ?

Proszę o wiecej opini

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwracam honor, silnik niby ten sam a w moim alz kosztuje termostat 100 zł a juz w 2001 r jest elektroniczny i 400 zł :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ADP i jak na 95 rok prod ma fabryczne sprezanie:)A do tego brak dwumasa...Nic sie z nim nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w alz juz jest dwumas

pompa wody z 250 zł skf kosztuje

ale nie rozumiem strwierdzenia, drozszy bo z pompa wody, a co w b5 to z pompa sie nie wymienia??

jak kto wymienia jego sprawa ale ja bym z pompa zawsze wymienial, bo pozniej sie zesra i dwa razy robota ta sama do zrobienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w alz juz jest dwumas

pompa wody z 250 zł skf kosztuje

ale nie rozumiem strwierdzenia, drozszy bo z pompa wody, a co w b5 to z pompa sie nie wymienia??

jak kto wymienia jego sprawa ale ja bym z pompa zawsze wymienial, bo pozniej sie zesra i dwa razy robota ta sama do zrobienia

Pompa jest na innym pasku, a nie na rozrządzie.

Roboty też jest trochę ale jak padnie pompa to rozrządu nie rozwali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie :P W b6 pompa jest razem z rozrządem wiec wiadomo ze rozrząd jest droższy :) w b5 pompa jest w innym miejscu i na pasku klinowym pompa walnie rozrząd Cie nie obchodzi

---------- Post dopisany at 18:58 ---------- Poprzedni post napisany at 18:50 ----------

Witam mam problem z kierunkami kierunki w ogóle nie chodzą a awaryjne chodzą bezpiecznik ok Co to może być ?:(

Pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie :P W b6 pompa jest razem z rozrządem wiec wiadomo ze rozrząd jest droższy :) w b5 pompa jest w innym miejscu i na pasku klinowym pompa walnie rozrząd Cie nie obchodzi

---------- Post dopisany at 18:58 ---------- Poprzedni post napisany at 18:50 ----------

Witam mam problem z kierunkami kierunki w ogóle nie chodzą a awaryjne chodzą bezpiecznik ok Co to może być ?:(

Pomóżcie

Sprawdź vagiem, test wyjść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manetka jest ok chyba po pozycja bez zapłonu sie wł normalnie na kierunku prawym i lewym chyba ze to może być wina licznika bo mi siadł obrotomierz nie chodzi i prędkościomierz jak myślicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...