Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Kontrolka zapiecia pasow


Yaqb

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko czy ta kontrolka ( zapiecia pasow ) zaswieca sie tylko na chwile po wlaczeniu zaplonu czy swieci sie do czasu gdy sie pasow nie zapnie?? I kolejne pytanko czy jest mozliwe zeby sie tam ten led przepalil, bo juz zdazylem rozmatowac zegary z mysla ze poprostu zarowka sie przepalila a tu co led. :blink: I czy moze jest jakas kombinacja co wlacza/wylacza ta kontrolke ( w niektorych autkach jest)?

Aha no i jak ja ewentualnie wlaczyc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka od pasów powinna świecić się chyba cały czas, aż do zapięcia pasów? Wyłączyć ją można zapewne przez zmianę kodowania licznika.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka od pasów powinna świecić się chyba cały czas, aż do zapięcia pasów? Wyłączyć ją można zapewne przez zmianę kodowania licznika.

tak jest własnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

{Instrument Cluster}

Control Module Coding (only 8E2/8E5)

Select 17 (Instrument Cluster)

Coding -> Function 07

??xx1: Extra-Options

+00 - 1. K-Number (Europe, USA, Rest of World)

+01 - Smaller Fuel Tank Volume (All wheel drive)

+02 - Seatbelt Warning (NAR old - NOT USA from 45/2004)

+04 - 3. K-Number (Rental Cars)

+08 - 2. K-Number (Australia)

http://en.openobd.org/audi/a4_8e.htm#17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz bede musial sprawdzic ale jak narazie musze wykombinowac vag'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co udało sie ??

czekam a z Tytus podjedzie do mnie z Vagiem :gwizdanie: o wynikach poinformuje :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to git :) czekam na info :) bo jakos mi sie nie chce sprawdzac :) poczekam az komus zadziała :)

wtedy sie pofatyguje do auta :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to git :) czekam na info :) bo jakos mi sie nie chce sprawdzac :) poczekam az komus zadziała :)

wtedy sie pofatyguje do auta :P

:> dzisiaj ok 17stej będziemy podpinac VAG-a moze coś zadziała :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w B5 kiedyś połączyłem się z licznikiem VAGiem, wybrałem Output Test i przy jednym teście słychać było gong. On zapewne towarzyszy zapaleniu się tego ostrzeżenia o niezapiętych pasach.[br]Dopisany: 01 Lipiec 2008, 13:56 _________________________________________________Dodam jeszcze, że na 99% trzeba będzie zresetować zegary. Posłużę się tutaj wycinkiem z posta Łukasza:

po tej zmiane w zegarach należy je zrestartować ( albo wyciągnąć bezpiecznik, albo odłączyć akumulator, albo odczekać parę godzin). u siebie tylko zrestartowałem zegary ale to nie wystarczyło dopiero jak zamknąłem auto spaliłem papierosa albo nawet dwa ( jakieś15 20 minut) i wróciłem do niego to dopiero wszystko zaczęło działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawa uwaga bo o tym nie wiedziałem :gwizdanie:[br]Dopisany: 01 Lipiec 2008, 14:27 _________________________________________________no to z Tytusem zmienilismy kodowanie licznika, zrestartowalismy licznik i ..... nie działa czujnik pasów :gwizdanie: :wallbash: wiecie moze dlaczego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawa uwaga bo o tym nie wiedziałem :gwizdanie:[br]Dopisany: 01 Lipiec 2008, 14:27 _________________________________________________no to z Tytusem zmienilismy kodowanie licznika, zrestartowalismy licznik i ..... nie działa czujnik pasów :gwizdanie: :wallbash: wiecie moze dlaczego ?

kiedyś łukaszr mówił ze wersje europejskie chyba nie mają czujnika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cuber jak to zrestartowałeś licznik? masz 0 km przebiegu? :polew:

tak mam 00000000 km :naughty:

kiedyś łukaszr mówił ze wersje europejskie chyba nie mają czujnika

szkoda własnie.... tylko po co sie zapala kontrolka od Pasów :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz fizycznie nie mieć czujnika, ale liczniki lecą raczej na cały świat (zmieniają tylko tarczę i numerek, a w środku to samo). Po prostu zmieniasz kodowanie, tarczę i licznik śmiga bez problemu np. po USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...