Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Kontrolka zapiecia pasow


Yaqb

Rekomendowane odpowiedzi

moze i denerwujaca ta kontrolka ale dla bezpieczeństwa i to w adui powinna byc standardem :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez tak uważam ze powinna sygnalizowac niezapiete pasy chyba ze ktos z nich nie korzysta :) to wtedy jest mu ni epotrzebna :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie kontrolki są w licznikach...

ta od pasów to taki czerwony ludzik siedzący i zapięty pasami...

20080702135435dn9.png

Ale was wzięło, to mało potrzebne jest... No chyba, że ktoś w ogóle chce taką opcję wprowadzić do siebie (nowy zatrzask na pas itd... )

a niech to :evil: ladna ta kontrolka i napis :polew: ciagle mnie dziwilo to ze nie mam czegos takiego bo w lagunie II mialem kotrolke i sygnal ze nie zapialem pasa a w 2xdrozszym audi nie ma :polew:

czyli to sie zapala na fisie w wersjach w "to" wyposazonych tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli to sie zapala na fisie w wersjach w "to" wyposazonych tak ?

nie, nie na FIS-ie , tak jakby po prawej stronie zegarów tam gdzie jest reszta kontrolek :gwizdanie:

3167aba48666b4da.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ladnie sie ten temacik rozwina, a ja w miedzy czasie doczytalem sie w instrukcji auta ze ta kontrolka ma sie tylko zapalac i gasnac po paru sekundach. Ot tak dla przypomnienia zeby zapiac pasy. A z drugiej strony to bardzo dziwne ze w takim aucie jak audi nie jest to w standarcie. nawet w yarisie to mam i nie jest to zadna opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ladnie sie ten temacik rozwina, a ja w miedzy czasie doczytalem sie w instrukcji auta ze ta kontrolka ma sie tylko zapalac i gasnac po paru sekundach. Ot tak dla przypomnienia zeby zapiac pasy. A z drugiej strony to bardzo dziwne ze w takim aucie jak audi nie jest to w standarcie. nawet w yarisie to mam i nie jest to zadna opcja.

tylko czy w każdym :mysli: tak powinno być żadne mecjje ot kontrolka i tyle zachodu z nią :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja nie mam ani jednego,ani drugiego,a moglem to aktywowac,wiec to chyba nie od tego zalezy

i co się teraz dzieje jak nie zapniesz pasów ?

nic ,po prostu sie swieci,a po jakichs 5-6 sekundach gasnie,bez wzgledu,czy pas zapiety czy nie

zanim aktywowalem,nawet sie nie swiecila,a teraz wlaczam zaplon swieci i gasnie- :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie zapalm audika swieci sie kontrolka no i za chwilke gaśnie, czyli tylko tyle ? zadnych dzwiekowych bzyków nie ma? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie jeszcze jest "śliczny" gong przez moment jak się nie ma zapiętych pasów (oczywiście podczas ruszania).

No i ta kontrolka się świeci również w przypadku gdy pasy nie są zapięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm musze jeszcze dzis powalczyc z ta kontrolka :)

bo mi sie wcale nie pokazuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam tą kontrolkę na liczniku ale mnie się ona nawet na 1s nie zaświeca przy zapłonie. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie jeszcze jest "śliczny" gong przez moment jak się nie ma zapiętych pasów (oczywiście podczas ruszania).

No i ta kontrolka się świeci również w przypadku gdy pasy nie są zapięte.

czyli wynika na to ze nie mam w pasach tego czujnika tak ? Da się to jakoś wyrezac :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie trzeba wymienić zamek pasa bezpieczeństwa, szukaliśmy go w etce u Ciebie,

taki zeby pasował do kodów wyposażenia 9P1(czujnik) lub 9P3 (czujnik+gong)

kurde faktycznie, i znowu zapomnialem poszukac teych kodów w mojej vlepce :wallbash: poszukam jak dobiore furacza z ASo bo znowu tam stoi ;( wymiana poduszki pod skrzynią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie zapalm audika swieci sie kontrolka no i za chwilke gaśnie, czyli tylko tyle ? zadnych dzwiekowych bzyków nie ma? :mysli:

tylko tyle,gong slysze,jak robie test vagiem,ale normalnie nigdy go nier slyszalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w miejsce gdzie jest 00001 mam wkleic 00003 (+02 - Seatbelt Warning ) i wtedy kontrolka powinna sie na panelu zaswiecic

no jak.... w miejsce tych x'ów...

czyli jak masz 00001 to musisz wpisać 02001, jaki bezpiecznik poszukaj w wątku o rns-e (autor alvaro, w warsztacie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w miejsce gdzie jest 00001 mam wkleic 00003 (+02 - Seatbelt Warning ) i wtedy kontrolka powinna sie na panelu zaswiecic ?Jeszcze jedno-ktory bezpiecznik wyciaganc zeby zrestartowac lciznik?

nie wyciągaj bezpiecznika ja tyle razy przekodowywąłem i nigdy licznika nie resetowałem :) orazu wszystko działało :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w miejsce gdzie jest 00001 mam wkleic 00003 (+02 - Seatbelt Warning ) i wtedy kontrolka powinna sie na panelu zaswiecic

no jak.... w miejsce tych x'ów...

czyli jak masz 00001 to musisz wpisać 02001, jaki bezpiecznik poszukaj w wątku o rns-e (autor alvaro, w warsztacie)

dzieki :hi: ide to poprawic :kwasny:[br]Dopisany: 07 Lipiec 2008, 13:34 _________________________________________________

w miejsce gdzie jest 00001 mam wkleic 00003 (+02 - Seatbelt Warning ) i wtedy kontrolka powinna sie na panelu zaswiecic ?Jeszcze jedno-ktory bezpiecznik wyciaganc zeby zrestartowac lciznik?

nie wyciągaj bezpiecznika ja tyle razy przekodowywąłem i nigdy licznika nie resetowałem :) orazu wszystko działało :P

tobie tez dziekuje :notworthy: skoro piszesz ze takie same cyferki to mam nadzieje ze bedzie dzialac bez problemu bo jesli chodzi o kontrolke pasow to dalem ciala i zle wpisalem :wallbash:

ok koniec :ot:[br]Dopisany: 07 Lipiec 2008, 13:37 _________________________________________________ wlaczylem sobie ta kontrolke ale nic pozatym.Ona sie tylko wlacza na pare sekund po przekreceniu kluczyka i gasnie.NIe ma zadnego gongu czy ostrzezenia o niezapietych pasach.Co ciekawe na stronie ktora podal pre_pl o kodowaniu sa jakby dwa sposoby kodowania tego systemu niezapietych pasow :mysli:.Ja nie wiem o co chodzi w tym ale ten kto to ogladal wiec co mam na mysli.A jesli chodzi o ten ladny gong to mozna go sobie ustawic :naughty: w kodowaniu trzeba tylko wybrac liczbe pod ktora miesci sie przeznaczenie auta na arabie saudyjska :polew: mozna ja znalezc tam gdzie koduje sie kontrolke pasow pod tytulem "kraj przeznaczenia" lub cos w tym sensie.Po ustawieniu tego gong odzywa sie zawsze kiedy kluczyki sa w stacyjce a drzwi kierowcy sa otwarte.Nie zaleznie czy silnik jest na chodzie czy nie gong bedzie slyszalny.Po wyciagniecu kluczyka ze stacyjki lub zamknieciu drzwi gong milknie :) szkoda ze nie ma takiego ladnego dzwieku informujacego o pozostawieniu zapalonych swiatel :thumbdown:

ustawilem tez sobie to ze po przekreceniu kluczyka zapala mi sie skala licznika obr km/h itp a wskazowki pozostaja zgaszone az do momentu zapalenia swiatel pozycyjnych :) wczesniej wskazowki sie zapalaly a skala nie.Pewnie wiekszosc wie o takiej mozliwosci ale przyda sie to komus kto o tym nie ma pojecia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...