Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana żarówki tył


Pabloss

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy poszukuję instrukcji jak wymienić żarówkę w światłach z tyłu. Dokładnie chodzi o światło stopu. Na wyświetlaczy FIS widnieje napis "Bremse licht" Możecie pomóc?

p.s. skąd można pozyskać instrukcję serwisową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego otwierasz klape. Z prawej i z lewej strony na krawedziach przy uszczelce masz po jednej zaslepce(mala okragla) . Sciagasz zaslepke wykrecasz jedna srubke i wyciagasz lampe. Robota na 5min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak z ciekawosci czy 3cie swiatlo stopu tez wywala blad na fisie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć, jak się przepali to będzie wiadomo. Trzecie światło stopu widzisz w tylnej szybie, a raczej w lusterku wstecznym jest podświetlenie odbicie na szybie. Wszystkie żarówy pokazuje z halogenami włącznie to również i trzeci stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem. Robota rzeczywiści na 5 minut, ale...... jak ktoś nie wie i jest nieuważny to może połamać plastikowe bolce które wchodzą w otwory z drugiej strony lampy. Bo z jednaj trzyma śruba którą się odkręca ale potem trzeba uważnie wyciągnąć lampę tak aby wyszły plastikowe bolce z gniazda. Jak się to już zrobi jeden raz to fakt 5 minut i po sprawie. Ja robiłem to pierwszy raz więc zajęło mi 7 minut. Dziękuję za pomoc i pewnie jeszcze nie raz się będę pytał o rzeczy dla wielu tu osób banalne, ale nie jestem mechanikiem, a i auto używam od niedawna (wcześniej jeździł nim ojciec).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio wymieniałem taką żarówkę w nocy, na 15 stopniowym mrozie przy silnym wietrze...bo nie lubię jak coś nie działa i udało się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...