Skocz do zawartości
IGNOROWANY

zimne powietrze z nawiewów, różne sytuacje


kruper

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak w temacie panowie. Mam dość dziwną sytuację jeśli chodzi o całkowitą pracę klimatronika. Od razu mówię, że komp był podłączany i żadnych błędów nie było. Sytuacja wygląda tak, że raz leci ciepłe (nie gorące) powietrze przy ustawieniu na klimatroniku na opcję HI, a raz chłodniejsze. Co gorsza, po stronie kierowcy moim zdaniem leci cieplejsze niż po stronie pasażera. Układ jest odpowietrzony.

Okropieństwem jest fakt, ze przy takiej pogodzie jaka mamy teraz za oknem przydał by się powiew cieplego-gorącego powietrza w aucie, tym bardziej na trasie ktora dzisiaj wykonalem, tj. 350 km a w aucie zimno... Zauwazyłem takze, ze w momencie pracy silnika zalacza sie sprezarka klimatyzacji (slychac huczenie), w trasie - jak wlaczylem nawiew na szybę (leci cieple), kokpit (chlodne) nogi (chlodne). Dodatkowo jak załączam samą opcję na szybę, przykładam rękę do dolnych nawiewów na stopy - leci zimne powietrze (nie chlodne) a domyslam się ze nie powinno leciec wogole skoro nie korzystam z opcji "doł". Mam juz dosc walki z systemem ogrzewania w srodku... Poradzcie co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co przychodzi mi do glowy to to ze klimatronik zle odczytuje temperature wewnetrzna w aucie . Musil bys podlaczyc vaga i sprawdzic . Tak samo jest w opcji auto i manual ???

---------- Post dopisany at 18:01 ---------- Poprzedni post napisany at 18:00 ----------

Sprawdz jeszcze pod maska przewody od nagrzewnicy jeden powinien byc cieplejszy od drugiego jezeli temperatura bedzie taka sama moze to oznaczac zakamieniona nagrzewnice przez co nie oddaje ciepla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobna sytuacje Mam a4 1997 rok 1.9 tdi 110 km i jak wiadomo zima cieple powietrze to podstawa a u mnie poi nastawieniu w 'klimatronku" opcji "HI" (na full ciepłego) to mimo to CAŁY CZAS nawiewa zimnym! powietrzem. PROSZE POMOCY BO NIE WIEM CO ROBIC!!! DZIEKI Z GORY ZA JAKĄKOLWIEK POMOC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił jeszcze adaptacje klapek nawiewu, może się coś poprzestawiało i nie pracują właściwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Miałem wymieniana nagrzewnicę bo stara sie rozszczelniła i ciekła. Niedawno od czasu do czasu zaczęło sie robić tak, że wieje zimne powietrze choć ustawione jest 22,5-25 stopni. Jak pozmieniam na klimatroniki nawiewy, temp to zaczyna lecieć ciepłe powietrze. To też mogą mi te klapki nawiewów nawalać? podłącze jeszcze VAGa ale tak uprzedzając pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...