Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5] Problem z mechaniczną regulacją reflektorów valeo 96r


taktuś

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, sprawa z pozoru błacha. Mam standardowe reflektory valeo z `96r. Opuszczony przód na sprężynach, elektryczna regulacja reflektorów na>0<, i złość mnie bierze że moje latarki świecą tak "krótko". Snop światła zwłaszcza przy światłach mijania oświetla ledwo 13-15 metrów. Przy reflektorze są dwie plastykowe śruby na imbusa służące do regulacji. Próbowałem kręcić i nic, żadnego ruchu. Pojechałem do diagnosty, który stwierdził że i owszem światła są za "niskie", ale wyregulować się nie da, bo mechanizmy regulacji są niesprawne, nie reagują. Muszę je podnieść, bo noc trwa teraz 16 godz. i jazda zwłaszcza za miastem jest katorgą. Czy żeby naprawić/wymienić mechanizmy muszę wyjmować reflektory? Jak je podnieść???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pamiętam ktora regulacja jest odpowiedzialna za wysokość, jak sie nie myle to zewnętrzne, powiem prościej, te śruby które znajdują sie nad silniczkami od elektrycznej regulacji powinny być od wysokości świecenia, weż imbus w nocy zapal swiatła i kreć w jedną alo drugą strone, najlepiej odłącz lampe której nie ustawiasz to bedziesz lepiej widział, jak nic sie nie da zrobić to trzeba je rozebrać, lampe trzeba wyciągnąć, sciągnąć metalowe spinki po obwdzie szkła, reszte sam już bedziesz widział co masz zrobić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będę próbował najpierw psiuknąć wd40, może się ruszy, tam chyba jest ślimak, tylko boję się że połamię, jestem "plastikowym mistrzem", jutro za dnia zobaczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będę próbował najpierw psiuknąć wd40, może się ruszy, tam chyba jest ślimak, tylko boję się że połamię, jestem "plastikowym mistrzem", jutro za dnia zobaczę.

slimak i zebatka...plastiki, najczestsza przyczyna tego problemu jest wylamanie sie wlasnie zabkow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha ha , nie pożałowałem wd40, odczekałem 10 min. i regulacja jest. czas i brud zrobiły swoje, podniosłem światła , dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze dodam bardziej laickie pytanie wręcz banalne ,wiem że trzeba wieczorem ustawiać światła na ścianie i które to śruby są do regulacji itd. ale czy ktoś może mi powiedzieć w którą stronę kręcić tymi śrubami żeby lampy poszły w dół lub do góry ?wiem że zobaczę to ścianie w nocy ale jak ktoś wie to proszę o odp.w postach tego nie znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...