Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sezon Rowerowy 2016


Rekomendowane odpowiedzi

ta Merida wygląda obłędnie. A treki w sumie słyną z niskej wagi.

Musiałbym dokładnie zważyć co do grama, ale myślę że jest to między 8100 a 8200g :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mało, jak na rower, z grubą oponą i amorem, ja mam carbonowy widelec i wciąż 9 z małym haczykiem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4-ka- jest typową szosówką, do tri, ale warp5, albo 6- to już jest ostra maszyna na czas, oczywiście można zmienić koła i kierę w 4, będzie podobnie, ale wciąż ciężar robi różnicę, ale do celów, jakie sobie stawiam- wystarczy :wink:


amorem ? gdzie ?

nie masz amora z przodu?



karbonowy widelec
dopiero dopatrzyłem :wink::facepalm::grin:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to Ty tam wsadziłeś amortyzator i to jeszcze karbonowy ? są takie ? :D



mało, jak na rower, z grubą oponą i amorem,

Ty mówiłeś tu o moim czy swoim rowerze ? :)


się chyba troche nie zrozumiliśmy :) Ja myślałem że piszesz o swoim rowerze :grin:


5200.jpg

Ja mam taką szosę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to się dogadalim :grin::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja tak wygląda- fotka poglądowa, bo mam spd-sl i inne siodło, lemondkę zamontowałem, bo w niedzielę mam TRI merida-warp-4-triatlon-663101-MLA2026837

a czaiłem się na takiego 11127765_1168852406462345_64848810098265

ale na razie jeszcze poczekam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój kross-ik przy waszych wysiada :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj spokój- musiałbyś zobaczyć mojego "górala"- firma "krzak", ale daje rade :grin::wink:


taki "krzak", że nawet nie mozna znaleźć zdjęcia w necie :grin::grin::grin::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Mały problem mnie męczy:

ostatnio zamontowałem liczniki w rowerze moim i żony,
w moim i w jej rowerze koła są 26", czujki na widelcu są na tej samej wysokości, magnesy na szprychach też,
liczniki działają ale pokazują minimalnie inny przebieg. Jeździmy razem, z górki zawsze ja pierwszy, pod górkę żona :decayed: , robimy te same przebiegi.
Jak ustawić te liczniki by zliczały trasę tak jak trzeba ?
26 cali to 66cm : 2 = 33cm, czyli promień od ośki do opony to 33cm, czujka licząc od ośki jest na 18 cm
Mam też wrażenie, ze kilometr nie jest tak naprawdę kilometrem... jak Wy ustawiacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka opona? I jak mocno napompowana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak Wy ustawiacie

zależy jaki rodzaj licznika, ja mam teraz do treningu w domu BIKEMATE'a i przy pierwszym uruchomieniu, trzeba było podać obwód koła, bez znaczenia, gdzie jest czujnik, czasem w instrukcji jest napisane, jakie wartości trzeba wklepać do kalibracji :wink: a i tak jest róznica w porównaniu z GPSem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Mały problem mnie męczy:

ostatnio zamontowałem liczniki w rowerze moim i żony,

w moim i w jej rowerze koła są 26", czujki na widelcu są na tej samej wysokości, magnesy na szprychach też,

liczniki działają ale pokazują minimalnie inny przebieg. Jeździmy razem, z górki zawsze ja pierwszy, pod górkę żona :decayed: , robimy te same przebiegi.

Jak ustawić te liczniki by zliczały trasę tak jak trzeba ?

26 cali to 66cm : 2 = 33cm, czyli promień od ośki do opony to 33cm, czujka licząc od ośki jest na 18 cm

Mam też wrażenie, ze kilometr nie jest tak naprawdę kilometrem... jak Wy ustawiacie ?

To zależy jaki masz licznik Tak jak koledzy wyżej pisza ...zazwyczaj jest instrukcja ustawiania licznika i ważne jest rozmiar koła i opony i dopiero przelicznik z instrukcji wpisujesz w ustawieniach i musi dokładnie mierzyć i liczyć km i km/g

Ja korzystam z takiej tabelki co była z instrukcją i mierzy bez zarzutu...Powiem Ci że jak zmieniłem tylko opony na węższe to zaraz poczułem różnice w km i zaraz musiałem korygować w ustawieniach licznika według tabelki ;) Myślę ze i Ty powinieneś mieć coś takiego ....

[/url]">http://jpqcw7wt.jpg

Edytowane przez OLIVER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że tą tabelke w 90% przypadków można sobie wsadzić w rzyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slo a Ty masz daleko do tego chłopa co wrzuciłeś linka? Chyba ze Ty brałeś od niego na wysyłka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że tą tabelke w 90% przypadków można sobie wsadzić w rzyć :)

Kolego "Slo" Jak masz ochotę to możesz sobie sam wsadzić w :rz.."

Ja tylko wkleiłem poglądowo tą tabelkę ,a nie po to by ktoś korzystał z niej .Są tam dane o rozmiarach kół i opon które są potrzebne przy ustawianiu niektórych liczników.

A co Ty wniosłeś swym postem .Czym pomogłeś koledze "Taktuś"poza zaśmiecaniem wulgarnym tematu.?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...