Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Concert II + yatour zmieniarka mp3 > problem z wykryciem


lukejag

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

posiadam a4b6 z radiem concert II + yatour mp3 changer ( ZMIENIARKA MP3 USB ). Miałem 20pin kostkę więc zakupiłem taże adapter ( ADAPTER ZŁĄCZE ISO 20 PIN na 3x MINI ISO AUDI VW ). Po podłączeniu yatour'a dostaje on zasilanie lecz radio nie przełącza się w tryb zmieniarki po wciśnięciu CD buttona. Czy ktoś się z tym spotkał/potrafi zaradzić/zna przyczynę/domyśla się jej? Z założenia powinno działać na zasadzie plug and play... Będę wdzięczny za podpowiedzi.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie może a na pewno...

Audi Radio Generation II - Ross-Tech Wiki

0xxxxx?: Installation Options II

  • +1 = Diversity Antenna installed
  • +2 = CD-Changer installed
  • +4 = Multifunction Steering Wheel installed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, tak też uczyniłem... jednak bez efektu. Zrobiłem tak jak to opisano tu:

"56-Radio -> Coding-07 -> Software Coding

?xxxX: Options

+1 = Front Speaker Diagnosis inactive

x?xxx:Tone Characteristics (< MY 2001)

0 = Linear Tone Characteristics (All Radios)

x?xxx:Tone Characteristics (MY 2002 >)

0 = Tone Characteristics for all other Models and all Radio Chorus

1 = Tone Characteristics for A4 (8E)

2 = Tone Characteristics for A6 (4B) & Audi A2 (MY 2005 >)

3 = Tone Characteristics for A4 Cabriolet (8H)

4 = Tone Characteristics for TT (8N)

5 = Tone Characteristics for A3 (8L)

xx?xx: Fader/BOSE/Amplifier

+1 = Fader-Display OFF

+2 = BOSE-Display ON

+4 = Mute Amplifier when using Phone

0xxxx?x: Installation Options I

+1 = Navigation Installed

+2 = Telephone Installed

+4 = Voice Control installed

0xxxx?: Installation Options II

+1 = Diversity Antenna installed

+2 = CD-Changer installed

+4 = Multifunction Steering Wheel installed

Czyli w liczbie, którą masz zapisaną w Software Coding, trzeba powiększyć o 2 cyfrę na ostatnim miejscu.

Np.

- było: 01005

- ma być: 01007"

Czy ktoś ma może inne sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.

Mam identyczny sprzęt i nie było problemu.

Zmieniarkę widział za pierwszym razem i tak jest do tej pory.

Dobrze podłączyłeś MP3 ?

Tak samo jak na focie ?

Masa przy radio ?

DSCF1692.jpg

---------- Post dopisany at 17:40 ---------- Poprzedni post napisany at 17:38 ----------

003.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc masa przy radiu bo inaczej nie ma w ogóle zasilania, jest jedna różnica w podłączeniu, tj. na zdjęciu pierwszym na dole masz 2 wolne końcówki ja je połączyłem (czarna żeńska + niebieska męska 8pin), jeżeli to błąd to rozepnę je, ale na logikę nie powinno mieć to znaczenia... choć może moje logika kuleje :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wypiąć z adaptera niebieską wtyczkę i wpiąć w to samo miejsce niebieską z wiązki MP3.

Potem wypinasz dużą czarną kostkę z Radia i wpinasz ją w dużą czerwoną adaptera który zakupiłeś.

Następnie bierzesz w łapki trój kolorową wtyczkę i wpinasz ją w Radio w miejsce z którego wypiąłeś dużą czarną wtyczkę.

I ma hulać.

Popatrz na fotę to zrozumiesz o co mi chodzi.

Mała czarna kostka z wiążki MP3 cię nie interesuje (podłącza się tam orginalną zmieniarkę CD)

A więc wolne zostają dwie wtyczki, mała czarna i niebieska wypięta z wiązki adaptera.

Ja je owinąłem taśmą izolacyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze rozumiem i dokładnie tak zrobiłem. Dodatkowo jedynie spiąłem luzem latające a nie używane kostki czarną (PS dzięki za informacje czemu miałaby służyć, bo nie wiedziałem) i niebieską widoczne w dolnej części zdjęcia Twojego numer 1. Naturalnie jest to non-sens i rozepnę je. Dam znać za około 2 godzinki co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozepnij je.

Jak zrobisz tak jak pisałem to ma działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączone jest wszystko dokładnie jak na instrukcji/twoich zdjęciach. Radio przekodowane. Yatour ma zasilanie ale radio nie widzi go jako zmieniarki. Włączając radio z wciśniętym "CD" buttonem jest komunikat NO CDC. Nie mam pojęcia co jest nie tak. Wezmę yatour'a i postaram się sprawdzić w innym aucie grupy VW. Nie wiem także czy to ma znaczenie choć tutaj znów zakładałbym, że nie ale w moim audi jest zestaw 10 głośników (fabryczny)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się pogubiłem czytając te opisy.

Najczęstszą przyczyną nie działania zmieniarki czy to oryginalnej czy adaptera mp3 jest brak masy zasilania.

Kabel masy zakończony oczkiem ma być podłączony do obudowy radia.

Niektóre serie sprzętu miały wyprowadzoną masę na niebieską wtyczkę i zmieniarka działała ale to nie jest reguła i dlatego trzeba podłączać masę do obudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy masa zasilania nie jest przy obudowie radia w ogóle yatour nie dostaje zasilania. Do czasu wyjaśnienia nieprawidłowości z yatour'em wcisnąłem więc końcówkę kabla (oczko) pod jeden z zacisków obudowy. Teraz poszukuję kogoś z autem gr VW i złączem 8pin do testu urządzenia poza moim audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe jest też , że uwaliłeś zmieniarkę spinając niebieską kostkę z czarną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też nie bo spiąłem je wczoraj dopiero a mam ją od 2óch dni. Jutro będę się widział z kolegą w A3 i radiem kompatybilnym z yatourem. Przetestuję i dam znać.

---------- Post dopisany 08-03-2013 at 13:01 ---------- Poprzedni post napisany 07-03-2013 at 12:23 ----------

Zmieniarkę sprawdziłem w dwóch innych autach: skoda octavia oraz audi a3. Radia w tych autach były kompatybilne ze zmieniarką. Jednak objaw był taki sam jak u mnie. Zasilanie jest dostarczane do yatour'a lecz przy próbie przełączenia na zmieniarkę nie ma efektu "NO CDC". Do yatour'a podłączona był kabel aux (jack-jack) a przez niego telefon/mp3.

Zakładam, że problem jest w kablu łączącym yatoura z radiem (może coś nie tak z kostką?), bądź z samym urządzeniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz że podłączyłeś do zmieniarki telefon.

A testowałeś na pendrive lub karcie SD ?

U mnie na obu działa jak trzeba.

Zewnętrznego urządzenia nie podłączałem to się nie wypowiem.

Włóż jakiegoś pendriwe z kilkoma MP3 i sprawdź.

Musi działać.

Jeśli nie to odeślij do sprzedawcy,może jest uszkodzony.

Ale myślę że na penie ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej - karty SD/SDHC, pendrive - wszędzie to samo. Odsyłam do sprzedawcy, gdyż zapewne trafiłem na uszkodzony egzemplarz zmieniarki bądź kabla zmieniarka-radio

---------- Post dopisany at 14:11 ---------- Poprzedni post napisany at 14:04 ----------

Nie mniej jednak dzięki wielkie za podpowiedzi! Dam znać jak się sprawa zakończy.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czekamy na rozwój sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości zapytam. Jeśli kabelki podłączyłeś tak jak na zdjęciach wyżej kolega fidotp wstawił , to czy po przełączeniu na z radia raz klikasz CD to przechodzisz do odtwarzacza CD w radiu, drugi raz klikasz w CD i wtedy powinna uruchomić się zmieniarka.

Przy podłączonym pendrive z tyłu obok kabla w tej czarnej obudowie powinna zapalić się czerwona dioda.

Paliła się ? A i pamiętałeś o odpowiednim ustawieniu katalogów na pendrive tzn CD01 CD02 ... CD06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, tak :wink:

Dioda na yatourze paliła się cały czas. Struktura katalogów była zachowana + testowałem też na różnej pojemności oraz marce (do 4GB) oraz na wyjściu AUX. Do tego byłem w kontakcie mailowym z obsługą sklepu gdzie zakupiłem zmieniarkę. Od samego początku robiłem wszystko tak jak należy i testy na autach kolegów także dawały taki sam rezultat = obstawiam wadę kabla bądź samego urządzenia. Wysłałem dziś paczkę - sprzęt zostanie przetestowany i w wypadku stwierdzenia niesprawności wymieniony na inny egzemplarz. Póki co wygląda na to, że zwyczajnie nie miałem szczęścia jeżeli chodzi o egzemplarz... zdarza się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, widzę że wszystko przetestowałeś jak należy :)

Zapytałem bo w przypadku yatour-a jeśli już zdarzy się reklamacja to zazwyczaj jest to złe podłączenie lub źle utworzone katalogi w pamięci przenośnej.

Akurat Ci się trafił wadliwy egzemplarz :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...