Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Kupiłem ale niejestem przekonany

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

no dobra ale czy sprzedajacy nie powinien poinformowac kupujacego o przeszlosci auta?

jesli cos ukrywa to czemu umowa kupna nie moze zostac uniewazniona?

Opublikowano

Nic nie da sie zrobic z tego tytułu... !!

Większośc umow K-P (baaa powiem ze nawet 99% zawieranych) ma punkt typu:

§3.

"Kupujący oświadcza, że dokładnie zapoznał się ze stanem technicznym nabywanego samochodu. Kupujący oświadcza nadto, iż nabywa samochód w takim stanie technicznym w jakim się on znajduje i z tego tytułu nie będzie miał żadnych roszczeń w stosunku do sprzedającego."

§6.

"W sprawach nie unormowanych niniejszą umową, a dotyczących jej przedmiotu zastosowanie mają przepisy Kodeksu Cywilnego."

i to wystarczy :]

to sie nie tyczy wad ukrytych,zwykly Kowalski nie posiada wiedzy fachowej potrzebnej do odroznienia takiego auta.

Opublikowano

wlasnie. i nie musi posiadac poniewaz sprzedajacego jakies zasady tez obowiazuja.

Opublikowano

Nic nie da sie zrobic z tego tytułu... !!

Większośc umow K-P (baaa powiem ze nawet 99% zawieranych) ma punkt typu:

§3.

"Kupujący oświadcza, że dokładnie zapoznał się ze stanem technicznym nabywanego samochodu. Kupujący oświadcza nadto, iż nabywa samochód w takim stanie technicznym w jakim się on znajduje i z tego tytułu nie będzie miał żadnych roszczeń w stosunku do sprzedającego."

§6.

"W sprawach nie unormowanych niniejszą umową, a dotyczących jej przedmiotu zastosowanie mają przepisy Kodeksu Cywilnego."

i to wystarczy :]

to sie nie tyczy wad ukrytych,zwykly Kowalski nie posiada wiedzy fachowej potrzebnej do odroznienia takiego auta.

Przełożenie kierownicy na lewą stronę to nie jest "wada" w rozumieniu KC :chytry: A tym bardziej wada ukryta. Skoro samochód po przekładce jest dopuszczony do ruchu tzn. że jest sprawny - więc gdzie tu wada ? A zwykły Kowalski jak kupuje samochód i chce mieć pewność że jest sprawny to go bierze do mechanika i płaci parę groszy za opinię..

co ty stary piszesz?

bredzisz i tyle :polew:

moze mial jeszcze zapytac czy odpada lewe kolo,czy moze prawe,czy kierownica nie wyskakuje?

przeciez sprawdzil ogolny stan techniczny i do tego sie nie czepia,a kierownica byla po lewej stronie.

Tu nie chodzi o to żeby wypytywać się czy klamki luźno chodzą, bo jak nie chodzą a zaczną to zwracam samochód..:doh1:

Gdyby kupujący zapytał o to oczywiste pytanie - skąd jest sprowadzony, a sprzedający skłamałby - to wtedy można kombinować ze zwrotem... A umów nie ma co cytować, bo umowa służy stroną i kupujący powinien zadbać w niej o swoje interesy a nie podpisywać blankiet - gdyby tam było napisane "sprzedający zastrzega sobie prawo do bezpłatnego korzystania z samochodu przez okres 2 lat" to też byś/byśmy to podpisali.. ??

Z resztą jak Ci się podoba to w tej umowie też możesz napisać, że sprzedający zapewnia że nie odpada lewe koło i kierownica nie wyskakuje".. :kox:

Opublikowano

nosfer,nie wypowiadaj sie,jak nie masz wiedzy :kwasny:,mozesz co najwyzej gdybac :disgust:

masz tutaj opinie bieglego z identycznej sprawy:

(zwroc szczegolna uwage na kolor czerwony)

1.Z oględzin biegłego wynika że w/w pojazd pierwotnie był wersją angielską samochodu Renault Laguna,w którym oryginalnie kierownica i inne elementy sterowania pojazdem były umieszczone po prawej stronie. Dokonano nieautoryzowanych przeróbek podstawowych układów pojazdu, tj. m.in.: układu kierowniczego, układu hamulcowego, układów elektronicznych, deski rozdzielczej z prędkościomierzem i licznikiem kilometrów, elementów wnętrza przedziału pasażerskiego, elementów blacharskich i innych.

2.Po dokonaniu w/w przeróbek auto utraciło homologację i nie powinno zostać zarejestrowane

i dopuszczone do ruchu na terenie RP.

3.Auto posiada reflektory przednie symetryczne, oświetlające środek i lewą stronę drogi. Polskie przepisy wymagają stosowania reflektorów asymetrycznych oświetlających środek i prawą stronę drogi. Charakterystyka tylnych świateł również nie odpowiada polskim przepisom – np. barwa i rozmieszczenie świateł cofania. Światła stopu i pozycyjne w lampach tylnych nie odpowiadają normom polskim.

4.Auto posiada lusterka zewnętrzne o kącie widzenia dostosowanym do kierowcy siedzącego po prawej stronie.

5.Fotel kierowcy z regulacją wysokości, znajduje się po prawej stronie przedziału pasażerskiego. Zatem

w w/w pojeździe kierowca siedzi na miejscu pasażera.

6.W aucie wymieniono całą deskę rozdzielczą wraz z zestawem wskaźników, /wersje angielskie podają prędkość i przebieg w milach na godzinę – mph/ prędkościomierzem i licznikiem kilometrów, zatem podany w umowie przebieg pojazdu jest nieprawdziwy. Nieprawidłowe podłączenie instalacji elektrycznej powoduje ponadto błędne działanie podzespołów elektronicznych, w tym komputera sterującego układem ABS, co naraża kierującego i pasażerów na bezpośrednie niebezpieczeństwo.

7.Auto nie posiada poduszki powietrznej pasażera, a jedynie jej atrapę.

8.Auto ma wstawioną ścianę odgradzającą komorę silnika od przedziału pasażerskiego z innego pojazdu, na której widnieje data jej produkcji – październik 1995 rok.

Opublikowano

Ludzie nie chodzi tu o to czy autko jest sprawne i czy przekładka dobrze zrobiona, a o cene tego autka które jest o ok 5-7 tyś tańsze.

Opublikowano

1.Z oględzin biegłego wynika że w/w pojazd pierwotnie był wersją angielską samochodu Renault Laguna,w którym oryginalnie kierownica i inne elementy sterowania pojazdem były umieszczone po prawej stronie. Dokonano nieautoryzowanych przeróbek podstawowych układów pojazdu, tj. m.in.: układu kierowniczego, układu hamulcowego, układów elektronicznych, deski rozdzielczej z prędkościomierzem i licznikiem kilometrów, elementów wnętrza przedziału pasażerskiego, elementów blacharskich i innych.

2.Po dokonaniu w/w przeróbek auto utraciło homologację i nie powinno zostać zarejestrowane

i dopuszczone do ruchu na terenie RP.

3.Auto posiada reflektory przednie symetryczne, oświetlające środek i lewą stronę drogi. Polskie przepisy wymagają stosowania reflektorów asymetrycznych oświetlających środek i prawą stronę drogi. Charakterystyka tylnych świateł również nie odpowiada polskim przepisom – np. barwa i rozmieszczenie świateł cofania. Światła stopu i pozycyjne w lampach tylnych nie odpowiadają normom polskim.

4.Auto posiada lusterka zewnętrzne o kącie widzenia dostosowanym do kierowcy siedzącego po prawej stronie.

5.Fotel kierowcy z regulacją wysokości, znajduje się po prawej stronie przedziału pasażerskiego. Zatem

w w/w pojeździe kierowca siedzi na miejscu pasażera.

6.W aucie wymieniono całą deskę rozdzielczą wraz z zestawem wskaźników, /wersje angielskie podają prędkość i przebieg w milach na godzinę – mph/ prędkościomierzem i licznikiem kilometrów, zatem podany w umowie przebieg pojazdu jest nieprawdziwy. Nieprawidłowe podłączenie instalacji elektrycznej powoduje ponadto błędne działanie podzespołów elektronicznych, w tym komputera sterującego układem ABS, co naraża kierującego i pasażerów na bezpośrednie niebezpieczeństwo.

7.Auto nie posiada poduszki powietrznej pasażera, a jedynie jej atrapę.

8.Auto ma wstawioną ścianę odgradzającą komorę silnika od przedziału pasażerskiego z innego pojazdu, na której widnieje data jej produkcji – październik 1995 rok.

patrykbor,wlasciciel tej laguny odzyskal kase bez problemu,najpierw facet go wysmial,na drugi dzien zadzwonil i prosil zeby nie robil "dymu",ze sie dogadaja,potem zwodzil go pare dni,gosc poszedl do niego z prawnikiem i od razu dostal pismie

zobowiazanie zwrotu kasy,po paru dniach dostal kase.

Opublikowano

nosfer,nie wypowiadaj sie,jak nie masz wiedzy :kwasny:,mozesz co najwyzej gdybac :disgust:

masz tutaj opinie bieglego z identycznej sprawy:

(zwroc szczegolna uwage na kolor czerwony)

1.Z oględzin biegłego wynika że w/w pojazd pierwotnie był wersją angielską samochodu Renault Laguna,w którym oryginalnie kierownica i inne elementy sterowania pojazdem były umieszczone po prawej stronie. Dokonano nieautoryzowanych przeróbek podstawowych układów pojazdu, tj. m.in.: układu kierowniczego, układu hamulcowego, układów elektronicznych, deski rozdzielczej z prędkościomierzem i licznikiem kilometrów, elementów wnętrza przedziału pasażerskiego, elementów blacharskich i innych.

2.Po dokonaniu w/w przeróbek auto utraciło homologację i nie powinno zostać zarejestrowane

i dopuszczone do ruchu na terenie RP.

3.Auto posiada reflektory przednie symetryczne, oświetlające środek i lewą stronę drogi. Polskie przepisy wymagają stosowania reflektorów asymetrycznych oświetlających środek i prawą stronę drogi. Charakterystyka tylnych świateł również nie odpowiada polskim przepisom – np. barwa i rozmieszczenie świateł cofania. Światła stopu i pozycyjne w lampach tylnych nie odpowiadają normom polskim.

4.Auto posiada lusterka zewnętrzne o kącie widzenia dostosowanym do kierowcy siedzącego po prawej stronie.

5.Fotel kierowcy z regulacją wysokości, znajduje się po prawej stronie przedziału pasażerskiego. Zatem

w w/w pojeździe kierowca siedzi na miejscu pasażera.

6.W aucie wymieniono całą deskę rozdzielczą wraz z zestawem wskaźników, /wersje angielskie podają prędkość i przebieg w milach na godzinę – mph/ prędkościomierzem i licznikiem kilometrów, zatem podany w umowie przebieg pojazdu jest nieprawdziwy. Nieprawidłowe podłączenie instalacji elektrycznej powoduje ponadto błędne działanie podzespołów elektronicznych, w tym komputera sterującego układem ABS, co naraża kierującego i pasażerów na bezpośrednie niebezpieczeństwo.

7.Auto nie posiada poduszki powietrznej pasażera, a jedynie jej atrapę.

8.Auto ma wstawioną ścianę odgradzającą komorę silnika od przedziału pasażerskiego z innego pojazdu, na której widnieje data jej produkcji – październik 1995 rok.

zgodze sie z kilkoma przypadkam,ale jesli byla sumienie zrobiona,to wszystko jest wymienione,na zgodne z przepisami

3 ktos dokupil z anglika i wlozyl-pewnie nie wiedzac o skutkach

5 audi ma dwa fotele o takiej regulacji

6 jesli zmienisz mile na kilometry nic nie oszukujesz ,bo to jest to samo,zmienia sie jednostka miary,czy w polsce mila jest krotsza niz w anglii?

7 poduszka pasazera nie jest obowiazkowa

laguna,ktorej przyklad podales nie byla sumienie zrobiona,tylko w domowych warunkach i na szybka sprzedaz,to chyba nie jest dobre porownanie :wink4:

Opublikowano
Ludzie nie chodzi tu o to czy autko jest sprawne i czy przekładka dobrze zrobiona, a o cene tego autka które jest o ok 5-7 tyś tańsze.

najwazniejsza jest i tak kasa. kupujacy zostal naciagniety na kilka tys zl.

Opublikowano

zgodze sie z kilkoma przypadkam,ale jesli byla sumienie zrobiona,to wszystko jest wymienione,na zgodne z przepisami

3 ktos dokupil z anglika i wlozyl-pewnie nie wiedzac o skutkach

5 audi ma dwa fotele o takiej regulacji

6 jesli zmienisz mile na kilometry nic nie oszukujesz ,bo to jest to samo,zmienia sie jednostka miary,czy w polsce mila jest krotsza niz w anglii?

7 poduszka pasazera nie jest obowiazkowa

laguna,ktorej przyklad podales nie byla sumienie zrobiona,tylko w domowych warunkach i na szybka sprzedaz,to chyba nie jest dobre porownanie :wink4:

brak slow :wallbash:

twj punkt 5,6 i 7 -ta opinia dotyczy konkretnego auta :doh1:,kolego (nie Audi!)

przeczytaj caly temat,dowiesz sie czy A4 patrykabdg byla zrobiona fachowo (fachowa przekladka jest nieopłacalna!!!)

PS.

3 ktos dokupil z anglika i wlozyl-pewnie nie wiedzac o skutkach

:wallbash::polew: :polew: :polew:

Opublikowano

sam przeczytaj,laguna stracila homologacje a audi nie,nie wyrywaj z kontekstu,bo straci sens,tak,jak tego dokonales,nikt nie powiedzial,ze audi ma te same bledy w wykonaniu,a wymienilem punkty,ktore uwazam osobiscie za nieodpowiednie do porownania z audi :wink4:[br]Dopisany: 01 Lipiec 2008, 23:28 _________________________________________________problemem nie jest wykonanie przerobki,tylko zatajenie tego faktu :wink4:[br]Dopisany: 01 Lipiec 2008, 23:31 _________________________________________________a dobra przekladka jest nioplacalna ,bo kosztuje duzo i pchlania duzo czsu,jesli ktos sprowadzil audi tylko po to-to jest nieoplacalne,ale jesli zrobil to jakis srednio utalentowany mechanik,z zamilowaniem do audi,sprowadzil je dla siebie,potem kilkanascie tygodni robil po nocach,a po kilku miesiacach musial sprzedac,- w takim przypadku nie mozna mowic o nieoplacalnosci,bo tego nie wiemy na pewno,potrzebna jest opinia rzeczoznawcy,podobna do tej,jaka zacytowales :wink4:

Opublikowano

ale jaka by ta przekladka nie byla to i tak wartosc rynkowa takiego samochodu jest nizsza. niewielu ludzi chce takie samochody kupowac i tyle. wystarczy iz uslysza ze jest z Anglii i z miejsca cena spada.

Opublikowano

ale wałek...

ja jak szukałem auta dla siebie i wreszcie znalazłem dobrą sztukę s-line 2004r to dowiedziałem się sprawdzając VIN że to nauka jazdy była... kur.. ludzie takie wały sadzą że szok... nikt Ci nic nie powie i liczą na jelenia...

walcz chłopie i nie odpuszczaj!!!

Opublikowano

a co myslicie o takiej przekladce?1b2260f96ab03c2dm.jpg

Opublikowano
  • Autor

Powiem tak na pewno mu nie odpuszczę część kasy na pewno odzyskam a jak sie uda to oddam mu samochód i po tym fakcie sie trochę nauczyłem :embarrassed: . A że jeszcze samochodu nie przerejestrowałem to też co dobrze czy nie mam tylko oc na siebie opłacone .

Opublikowano
nosfer,nie wypowiadaj sie,jak nie masz wiedzy :kwasny:,mozesz co najwyzej gdybac :disgust:

masz tutaj opinie bieglego z identycznej sprawy:

(zwroc szczegolna uwage na kolor czerwony)

tomeks32 Jeszcze raz tym razem Ty przeczytaj co jest na czerwono.. I jeszcze raz swoje zdanie o "identycznej sprawie".. Podajesz opinie biegłego prawdopodobnie dotyczacą sprawy rejestracji pojazdu.. Troche nie to :disgust:

Przestań gdybać.

_________________________________________________

_________________________________________________

Art. 556. § 1. Sprzedawca jest odpowiedzialny względem kupującego, jeżeli rzecz sprzedana ma wadę zmniejszającą jej wartość lub użyteczność ze względu na cel w umowie oznaczony albo wynikający z okoliczności lub z przeznaczenia rzeczy, jeżeli rzecz nie ma właściwości, o których istnieniu zapewnił kupującego, albo jeżeli rzecz została kupującemu wydana w stanie niezupełnym

Art. 563. § 1. Kupujący traci uprawnienia z tytułu rękojmi za wady fizyczne rzeczy, jeżeli nie zawiadomi sprzedawcy o wadzie w ciągu miesiąca od jej wykrycia, a w wypadku gdy zbadanie rzeczy jest w danych stosunkach przyjęte, jeżeli nie zawiadomi sprzedawcy o wadzie w ciągu miesiąca po upływie czasu, w którym przy zachowaniu należytej staranności mógł ją wykryć

§ 3. Do zachowania terminów zawiadomienia o wadach rzeczy sprzedanej wystarczy wysłanie przed upływem tych terminów listu poleconego. !!!!

Ja na twoim miejscu pojechałbym zrobić szczegółową diagnostykę pojazdu, oczywiście najpierw porozmawiał ze sprzedającym i poinformował go o tym wszystkim (może akurat zgodzi się na obniżenie ceny), po czym złożył zawiadomienie na Policji na podst. art 286 par 1, a jeśli np. Prokurator umożył by tą sprawę np. z braku dowodów (?) założyłbym sprawę z powództwa cywilnego.. Mimo tych wszystkich komentarzy o jakby Oczywistości wygrania tej sprawy to uważam, że w tym wypadku to nie będzie takie proste, bo kupiłeś samochód od nie-fachowca i nie dołożyłeś staranności żeby sprawdzić stan techniczny.

Możesz też zażądać jak już pisałem obniżęnia ceny o wartość doprowadzenia samochodu do standartów obowiązujących w Polsce (czyli wymiany wszystkich części typu: halogeny, lusterka, nie wiem co jeszcze.. )

Chodzi o to żeby wygrać taką sprawę w sądzie dobrze by było potrafić udowodnić, żę sprzedający wiedział o tych wszystkich "wadach", łatwiej było by np. kupując przez komis - bo prowadzący działalność jest uważany za profesjonalistę i od arzu można domniemywać, że o takich rzeczach wiedział - powinien wiedzieć.

Opublikowano

Wszystko fajnie pięknie tylko że sprawa w sądzie to moze trwać tyle lat że to auto się zdąży rozlecieć a koszty sprawy, prawnika i wogóle.A wystarczyło przed sprzedarzą podjechać chociaż na stację diagnostyczną na sprawdzenie i było by oki bo każdy diagnosta by to zauważył odrazu.Nauczka na przyszłość zaj...... nie ma co.

Opublikowano

nosfer i domienick litosci :(

domienick,opinia bieglego dotyczy laguny,dlaczego porownujesz ja szczegolowo do audika?

w opini wazny jest punkt 1.,audi ma fabryczna homologacje na rynek o lewostronnym ruchu(tak jak laguna)

nosfer,gosc z laguny po kilku tygodniach dowiedzial sie ze to przekladka i z tego powodu zazadal zwrotu kasy,

wiec pomysl,sprawa identyczne,czy nadal nie?

Opublikowano

nosfer i domienick litosci :(

domienick,opinia bieglego dotyczy laguny,dlaczego porownujesz ja szczegolowo do audika?

w opini wazny jest punkt 1.,audi ma fabryczna homologacje na rynek o lewostronnym ruchu(tak jak laguna)

nosfer,gosc z laguny po kilku tygodniach dowiedzial sie ze to przekladka i z tego powodu zazadal zwrotu kasy,

wiec pomysl,sprawa identyczne,czy nadal nie?

Teraz sprawa bliższa.. Tylko, że w przypadku Audi może to wyglądać trochę innaczej, np. w Wydziale Komunikacji w Gdańsku leży pismo od Renault i Citroena, w którym zabraniają zmian (przekładek z prawej na lewą), pod groźbą utraty homolagacji..

I konkretne przykłady na podstawie Laguny, to nie będzie to samo co w "naszym" Audi.. A Audi może być wszystko OK. (no poza tym przeciwmgielnym z tyłu).. W przypadku Laguny gość może kupił auto "z niemiec" a się okazało że z UK. A w ogóle to nie wiadomo czy cokolwiek wygrał.. Więc mnie ten przykład Renault nie przekonuje.. A tyle nowego wniosło, że teraz wiem jak mniej więcej wygląda pismo od biegłego z wydziału komunikacji...

Opublikowano
A w ogóle to nie wiadomo czy cokolwiek wygrał..

odzyskal kase

PS.gadka z wami robi siw bez sensu

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.