Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wycena szkody


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

wczoraj miałem kolizję nie z mojej winy, w aucie zostało uszkodzone; prawy przedni błotnik,zderzak wyrwany(połamane ślizgi i zatrzaski),osłona silnika dolna połamana, kierunkowskaz pęknięty oraz lekko wgnieciona chłodnica klimy(uszkodzenie powstało w trakcie najazdu na zderzak)

I teraz pytanko ile mogę się spodziewać za takie uszkodzenie? (audi a4 95r 1.9 tdi) i czy należy mi się jakieś autko zastępcze? bo zabrano mi dowód i nie mam czym do pracy dojeżdżać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Twoj pakiet ubezpieczenia obejmuje auto zastępcze? Części policza Ci wg oryginalnych cen Audi. Zależy też na ile wycenią szkody i na ile wycenia Twoje auto. Bo może byc tak że policzą Ci szkodę całkowitą bo częśći w oryginale przekroczą wartość auta.

---------- Post dopisany at 09:47 ---------- Poprzedni post napisany at 09:42 ----------

szkoda cłkowita jest chyba gdy wartośc naprawy prrzekracza 70 % wartości auta o ile się nie mylę....czekaj na rzeczoznawcę i przypilnuj go aby wszystko spisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Twoj pakiet ubezpieczenia obejmuje auto zastępcze? Części policza Ci wg oryginalnych cen Audi. Zależy też na ile wycenią szkody i na ile wycenia Twoje auto. Bo może byc tak że policzą Ci szkodę całkowitą bo częśći w oryginale przekroczą wartość auta.

---------- Post dopisany at 09:47 ---------- Poprzedni post napisany at 09:42 ----------

szkoda cłkowita jest chyba gdy wartośc naprawy prrzekracza 70 % wartości auta o ile się nie mylę....czekaj na rzeczoznawcę i przypilnuj go aby wszystko spisał.

a co ma jego ubezpieczenie do auta zastepczego :facepalm:

wedłyg cześci orginalnych ? od kiedy tak licza i gdzie :kox:

tak, jesli masz szkode z OC to spokojnie mozesz wziasc auto zastepcze,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Twoj pakiet ubezpieczenia obejmuje auto zastępcze? Części policza Ci wg oryginalnych cen Audi. Zależy też na ile wycenią szkody i na ile wycenia Twoje auto. Bo może byc tak że policzą Ci szkodę całkowitą bo częśći w oryginale przekroczą wartość auta.

---------- Post dopisany at 09:47 ---------- Poprzedni post napisany at 09:42 ----------

szkoda cłkowita jest chyba gdy wartośc naprawy prrzekracza 70 % wartości auta o ile się nie mylę....czekaj na rzeczoznawcę i przypilnuj go aby wszystko spisał.

a co ma jego ubezpieczenie do auta zastepczego :facepalm:

wedłyg cześci orginalnych ? od kiedy tak licza i gdzie :kox:

tak, jesli masz szkode z OC to spokojnie mozesz wziasc auto zastepcze,

Byłem pewny ze to jest opcja, sorry za wprowadzenie w błąd z tym autem. A jeśli chodzi o oryginalne części, mi Link 4 tak policzył, więc widocznie tak liczą. Z palca tego nie wyssałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każda jedna część była liczona wg katalogu ASO. Mam to napisane czarno na białym. Więc wygląda na to że są równi i równiejsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brałem na konto,z tego względu że sam sobie szukałem części no i coś tam na tym zarobiłem, niewiele ale zawsze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, to dziwne jak dotales za oryginaly, kupowales uzywki i niewiele ci zostalo, moze zle przeczytales, i wydawalo ci sie ze za oryginaly, no nic koniec mojego ot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

wczoraj miałem kolizję nie z mojej winy, w aucie zostało uszkodzone; prawy przedni błotnik,zderzak wyrwany(połamane ślizgi i zatrzaski),osłona silnika dolna połamana, kierunkowskaz pęknięty oraz lekko wgnieciona chłodnica klimy(uszkodzenie powstało w trakcie najazdu na zderzak)

I teraz pytanko ile mogę się spodziewać za takie uszkodzenie? (audi a4 95r 1.9 tdi) i czy należy mi się jakieś autko zastępcze? bo zabrano mi dowód i nie mam czym do pracy dojeżdżać.

kolego,19.02 też miałem stłuczkę nie z mojej winy do wymiany lewy przedni błotnik,drzwi kierowcy,lewa lampa i kierunek,nadkole,felga i jakieś tam plastiki

policzyli jako szkoda całkowita,auto przed stłuczką wyliczyli na 5tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, to dziwne jak dotales za oryginaly, kupowales uzywki i niewiele ci zostalo, moze zle przeczytales, i wydawalo ci sie ze za oryginaly, no nic koniec mojego ot

bo była policzona szkoda całkowita, do tego doszło zaniżenie wartości auta o około 8 tys zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś dostałem wycenę

części i materiały eksploatacyjne 305,26 (zderzak 177,48pln ;ślisgi zderzaka 2szt po 8,7pln;błotnik 25,00pln;kierunkowskaz 16,46pln; osłona dolna silnika 68,64pln

robocizna 198,00

lakierowanie 482,44

z VAT 1212,41

uszkodzoną mam jeszcze felgę i chłodnicę klimy ale tych części nie uwzględniono w wycenie

będę pisał odwołanie ale jak to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś dostałem wycenę

części i materiały eksploatacyjne 305,26 (zderzak 177,48pln ;ślisgi zderzaka 2szt po 8,7pln;błotnik 25,00pln;kierunkowskaz 16,46pln; osłona dolna silnika 68,64pln

robocizna 198,00

lakierowanie 482,44

z VAT 1212,41

uszkodzoną mam jeszcze felgę i chłodnicę klimy ale tych części nie uwzględniono w wycenie

będę pisał odwołanie ale jak to zrobić?

jaja jak berety jak to się mówi..... odwołanie znajdziesz na google. Jest kilka wzorów, dopasujesz i będzie OK. Poprostu masakra jakaś.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wg mnie to za mało Ci wyliczyli, jak się będą upierać przy takiej wycenie, to nic na tym nie zarobisz i najlepszym rozwiązaniem to wstaw auto do naprawy (jakiś porządny warsztat) i bezgotówkowo (wiem że chciałeś coś zarobić na tym ale z takiej kwoty zasądzonej na odszkodowanie to marne korzyści), a tak to chociaż mimo że nie zarobisz to masz satysfakcję i auto zrobione na zadowalającym poziomie. Lakiernik zedrze z ubezpieczyciela.Lub druga opcja rzeczoznawcę prywatnie wziaść i on niech wyceni i przedstawi wycenę ubezpieczycielowi sprawcy.

Mój ojczulek stał w korkui na tył mu najechało auto i mój tata swoim autem dodatkowo uderzył w auto przed nim stojące. Cała siła się uderzenia w tył skupiła się na haku, potuczone lampy tył i przód, oba zderzaki, chłodnica, atrapa chłodnicy, skrzywiona podłoga bagażnika (hak się zaparł), hak do wymiany. Zderzaki w kolorze nadwozia, auto opel astra I, wtedy warta 8 tys(przed wypadkiem), wycena po wypadku auto wartę 3800 zł, do wypłaty 4200 zł + zwrot za lawetę. wyceniał rzeczoznawca z Link4, auto zrobił ojciec za 2400 zł, reszta poszła w "skarpetę".

Także walcz, jak będzie szkoda całkowita to nie musisz auta naprawiać, powiedz żę nie będziesz go robił, auto na złom a cenę rynkową oni Ci wypłacą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odwołanie napisałem wczoraj a dziś już miałem odpowiedz.

''Wyjaśniam, że wysokość odszkodowania została wyliczona zgodnie z zasadami wynikającymi z przepisu art. 361§1 k.c., tj. w granicach normalnego następstwa szkody i przy założeniu, że poszkodowany przy jej naprawieniu będzie kierował się rachunkiem ekonomicznym.

W przypadku przesłania kosztorysu naprawy uszkodzonego pojazdu oraz jego weryfikacji ewentualna dopłata odszkodowania w granicach zweryfikowanego kosztorysu będzie możliwa po przesłaniu rachunków dokumentujących naprawę uszkodzonego pojazdu oraz faktur źródłowych zakupu oryginalnych części.''

Czy ja muszę przedstawiać im jakieś rachunki? przecież auto mogę sprzedać uszkodzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 3 opcje:

1.Brac co ci daja i sprzedac auto uszkodzone

2.Naprawic auto w ASO i przedstawić faktury

3.Bujać sie w sądzie 2 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lakierowanie 482,44

smiech na sali... nikomu za ta kase nie bedzie chciało sie bawic... walcz o swoje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś byłem u blacharza pokazałem mu tą wycenę i wybuchł śmiechem, powiedział, że powinno być wycenione na 4-5 tyś zaproponował mi ,że się tym zajmie. ma swojego rzeczoznawce. a naprawi mi auto za 1000pln. tylko jest jeden problem ,mam podpisać mu upoważnienie żeby mógł występować w moim imieniu, co w takim przypadku z odszkodowaniem to on dostanie na swoje konto? (za pomoc w uzyskaniu większej kwoty powiedział że weźmie 15% od wysokości odszkodowania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...