Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zamiana lamp tylnych na LED


Dikson

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś napisać co trzeba zrobić aby zamienić lampy tylne na led? Moduł 46 kodowanie, może coś dokładniej?

I jakie kostki do podpiecia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na pewno trzeba instalację przerobić do tego dochodzi odpowiednie kodowanie, ale nie jest to chyba powszechnie znane bo ktoś na tą wiedzę pracował i raczej za freee nic nie będzie:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chyba tylko jest wymiana kostek i to wszystko. Niech ktoś pisze dokładnie temat. A forum jest po to aby się dzielić wiedza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chyba tylko jest wymiana kostek i to wszystko. Niech ktoś pisze dokładnie temat. A forum jest po to aby się dzielić wiedza.

Najlepiej jak się wypowie wrclaguna-On w temacie siedzi... A z tego co wiem ani On ani inny Felek który spędził kilkanaście-dziesiąt godzin by znaleźć odpowiednie kodowanie nie poda Ci tego na tacy :wink: Jak na razie niewielu ludzi wie jak to robić i dlatego Ci którzy już to rozgryźli krzyczą sobie nawet za tą usługę 500zł :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jak WRCLAGUNA wiesz jak to rozgryźć? może ktoś wrzuci to do działu warsztat B8 "zrób to sam "

---------- Post dopisany at 16:46 ---------- Poprzedni post napisany at 12:42 ----------

Napisze ktoś jak przekodować moduł komfortu aby ledy z tylu działały? Czy to tajemnica poliszynela?

---------- Post dopisany at 16:56 ---------- Poprzedni post napisany at 16:46 ----------

Albo dajcie namiar kto to zakoduje w okolicach Wrocławia ?

---------- Post dopisany 12-03-2013 at 08:40 ---------- Poprzedni post napisany 11-03-2013 at 16:56 ----------

No panowie poratujecie kolegę? Podzielcie się wiedzą. Wiem że wiecie jak to zrobić.może ktos poda chociaż security acces do modułu 64 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

za wiedzę trzeba płacic

albo komuś kto to rozgryzł i z tego żyje albo do serwisu audi

poprawne pytanie brzmi

za ile ktoś to mi zrobi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnie to bywa ...... np montaż na bixenon led przód B8 wrclaguna opisał dokladnie co i jak. Niestety nie ma już opisu na tył :(

nikt nic nie chce "strzelić z du..." :D no Panowie i Panie niech ktoś zdradzi tą tajemnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnie to bywa ...... np montaż na bixenon led przód B8 wrclaguna opisał dokladnie co i jak. Niestety nie ma już opisu na tył :(

nikt nic nie chce "strzelić z du..." :D no Panowie i Panie niech ktoś zdradzi tą tajemnicę.

UWAGA!!! Podaję wielką TAJEMNICĘ. Kupujesz/pożyczasz kabelek zwany VCP (vag can pro), który ma funkcję kodowania bcm2 w stylu= włącz ledy / wyłącz ledy. Oto cała tajemnica. Ja zmieniałem u siebie moduł komf. pochodzący z auta z ledami. Ja ledów nie mam, więc nie działały mi światła - przekodowanie trwało 20 sekund.

Ps. Tylko nie mówcie, że to ja wam powiedziałem, bo rzesze magików, biorących za to 500 pln, przyjadą i spalą mi dom. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz nr modułu komfortu?

ja mam końcówkę ...064M

Mam kabel VCDS 11.11

Ggzie masz tą funkcje w programie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. CQ

2. Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem dokładnie iż masz funkcje BCM2 więc ja Pewnie nie mam w swoim kabelku tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem dokładnie iż masz funkcje BCM2 więc ja Pewnie nie mam w swoim kabelku tego.

Dokładnie, napisałem, że robiłem to kabelkiem VCP. Nie VCDS, choć pewnie też się da, ale nie wiem jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a coś po angielsku? a nie jakiś hiszpański:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum gościu zamawiał komplet na kufatec.de a tam w komplecie dostajesz pendrive przy pomocy ktorego kodujesz...poza tym masz tam schemat jak przerobić wtyki po EN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko po pierwsze cena, a po drugie Kufatec twierdzi, że dongle działa tylko raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze czy kodowanie tylko modułu komfortu 46 czy również modułu 09 centr. elektr. ?

Po drugie, proszę o info czy ma ktoś dokładnie opisane gdzie w jakim kanale sie to koduje? czy tylko long coding itd?

---------- Post dopisany 13-03-2013 at 13:09 ---------- Poprzedni post napisany 12-03-2013 at 12:53 ----------

Może ktoś chociaż rozpisać piny w kostce ledowej?

wewnetrzna lampa ma 4 piny zewnętrzna ma 5 pinów.

Jakimi kolorami w jakie piny sie trzeba wmontować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze czy kodowanie tylko modułu komfortu 46 czy również modułu 09 centr. elektr. ?

Po drugie, proszę o info czy ma ktoś dokładnie opisane gdzie w jakim kanale sie to koduje? czy tylko long coding itd?

---------- Post dopisany 13-03-2013 at 13:09 ---------- Poprzedni post napisany 12-03-2013 at 12:53 ----------

Może ktoś chociaż rozpisać piny w kostce ledowej?

wewnetrzna lampa ma 4 piny zewnętrzna ma 5 pinów.

Jakimi kolorami w jakie piny sie trzeba wmontować?

use3uhe8.jpg2eja2uja.jpg

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję chociaż jeden kolega pomógł i to za***iście.

---------- Post dopisany at 14:08 ---------- Poprzedni post napisany at 14:06 ----------

jeszcze tylko ktoś musi ujawnić kodowanie:D i będzie GIT

---------- Post dopisany at 19:42 ---------- Poprzedni post napisany at 14:08 ----------

To jak? napisze ktoś w końcu jak to zakodowac? To po co jest forum skoro informacje trzymacie dla siebie?

---------- Post dopisany 14-03-2013 at 10:57 ---------- Poprzedni post napisany 13-03-2013 at 19:42 ----------

Kolega wysłał schemat połączenia a poniżej zestawienie wtyczek i pinów potrzebnych do połączenia lamp LED na tył.

Potrzebne materiały:

2 szt wtyczki zewnętrzne:do lamp zewnetrznych

nr 8K0 973 705

do tych wtyczek potrzebujemy 5 pinów( są podwójne )

nr pinów 000 979 150E

2 szt wtyczki wewnętrzne (małe)-do lamp w klapie bagaznika

nr 3B0 972 724

do nich potrzebujemy 4 piny z ASO ( też są podwójne)

nr pinów 000 979 131 E

Teraz wystarczy podłączyć do starych kolorowych przewodów wg schematu wyżej.

Pozostaje jedynie przekodowanie naszego modułu aby zakończyć moda.

Na razie nikt nic nie napisał ale jak się dowiem opiszę co i jak.

---------- Post dopisany 15-03-2013 at 13:59 ---------- Poprzedni post napisany 14-03-2013 at 10:57 ----------

Kto wyśle z ELSY schemat elektryczny kostek 5 pinowych do ledów z tyłu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kodowanie robie VCP :wink: w kilka sekund wysyłany zostaje brodcast do KOMFORTU

Co do Kufateca to troszke to u nich kosztuje :kwasny: ale przynajmniej nie ma problemów z Adaptacjami .

W Serwisie jest procedura przypisania lamp LED do numeru VIN auta , koszt w zaleznosci od ASO 150-400 PLN .

---------- Post dopisany at 19:46 ---------- Poprzedni post napisany at 12:39 ----------

wtyka 5 PIN (avant) lampa lewa strona LED :

5 - masa

4 - czarno/czerwony

3 - czarny

2 - czarno/niebieski

1 - czarno/szary

wtyka 5 PIN (avant) lampa prawa strona LED :

5 - czarno/zielony

4 - szaro/biały

3 - czarno/biały

2 - czarno/zółty

1 - masa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...