Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Swap 2.0 na 1.8 T

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Nie wiem czy umieściłem w dobrym dziale, jak tak to przepraszam. Pytanie tak jak w temacie robił ktoś może to i czy się opłaca??

Opublikowano

jak kazdy swap.... nigdy sie nie zwróci... z 5 K trzeba dołozyc po sprzedaniu starych gratów

Opublikowano

Koszty na pewno spore bo oprocz silnika 1.8T (pytanie czy bedziesz miał pewny silnik żeby nie okazal się padaką) potrzebujesz do niego komputer i wiązki kabli oraz osprzęt. Pytanie co ze skrzynią biegów, chłodnicami itd.

Zagadaj do Nosba, on robi cuda z OOOO i pewnie udzieli Ci najbardziej konkretnych odpowiedzi :wink:

Opublikowano
  • Autor

Silnik z osprzetem i z wiazkami i skrzynia 6 mozna znalezc za max 3500 :) Mi chodzi czy on wlezie bo ten 2.0 ALT juz mnie dobija psychicznie...

Opublikowano

Sprzedaj auto i kup z 1.8 T ja tak zrobiłem :decayed:

Opublikowano

co ma nie wiejsc , silnik jak kupisz za 3500+ serwis czyli max 5k do tego z 2.0 sprzedasz osprzet itd za minimum 2k, jak chce Ci sie bawic to rezaj a jak Cie stać to sprzedaj to i szukaj 1.8T

Opublikowano
  • Autor

Szkoda mi sprzedawac bo mam pod RS4 zrobione, wole silniczek zmienić to moze bede mial spokoj z olejem... A ktory 1.8T jest najmniej awaryjny?? Chodzi o model bo troche ich jest :)

Opublikowano

No najlepszy chyba BEX ze względu na K03s.. ale co wyrwiesz bedzie git , jeśli będzie w dobrym stanie:wink:

Opublikowano
  • Autor

Dojscia mam dobre tak Ci powiem, więc bubla raczej nie powinienem wstawic :D zycie pokaże :D

Opublikowano

pod rs4 w b6 ciekawe xD co do silnikow bex czy avj sa takie same!! dostanie samej turbiny od bex to jak igla w stogu siana xD nowa turbna od bex kosztuke wiecej niz sam silnik 1.8T nie liczac innych podzespolow ogolnie sie nie oplaca sprzedaj samochod i kup 1.8T

Opublikowano
  • Autor

A ponoć słyszałem, że te 1.8T mają problemy z głowicą i olejeniem?? Prawda to do tych co mają te silniki głównie te pytanie :D A i jeszcze z ciekawości a jak gaz znosi ten silniczek ??

Opublikowano

nigdy nie słyszałem żeby 1.8T miały problemy z głowicami czy smarowaniem:grin:

te silniki są kuloodporne, największą ich bolączką są chyba tylko cewki, które zresztą były objęte akcją serwisową

Opublikowano

1.8T silniki stworzone do gazu :thumbup1:

Opublikowano
nigdy nie słyszałem żeby 1.8T miały problemy z głowicami czy smarowaniem:grin:

te silniki są kuloodporne, największą ich bolączką są chyba tylko cewki, które zresztą były objęte akcją serwisową

To chyba jeszcze mało słyszałeś :naughty: A nagar i tworząca się maź w silniku? i po tym zatykający się smok pompy oleju i brak smarowania??? Taki urok: Second Opinion: Oil Sludge: an expensive but preventable disaster i przez to producenci olejów zalecają wymianę oleju co 7,5tyś km Second Opinion: Oil Sludge: an expensive but preventable disaster - na samym dole.

I jeszcze taka wypowiedź na temat 1.8T znaleziona na innym forum:

"Ten silnik ma wadę fabryczną która nazywa się SLUDGE.

W Polsce temat sie pomija .

W tym silniku obowiązuje inny interwiał miedzy wymianowy !

W USA temat jest powszechny i kazdy wie jakie jednostki są obarczone problemem."

:decayed:

Opublikowano
nigdy nie słyszałem żeby 1.8T miały problemy z głowicami czy smarowaniem:grin:

te silniki są kuloodporne, największą ich bolączką są chyba tylko cewki, które zresztą były objęte akcją serwisową

To chyba jeszcze mało słyszałeś :naughty: A nagar i tworząca się maź w silniku? i po tym zatykający się smok pompy oleju i brak smarowania??? Taki urok: Second Opinion: Oil Sludge: an expensive but preventable disaster i przez to producenci olejów zalecają wymianę oleju co 7,5tyś km Second Opinion: Oil Sludge: an expensive but preventable disaster - na samym dole.

I jeszcze taka wypowiedź na temat 1.8T znaleziona na innym forum:

"Ten silnik ma wadę fabryczną która nazywa się SLUDGE.

W Polsce temat sie pomija .

W tym silniku obowiązuje inny interwiał miedzy wymianowy !

W USA temat jest powszechny i kazdy wie jakie jednostki są obarczone problemem."

:decayed:

Potwierdzam..

Opublikowano

w poliftowych 1.8t jest problem z odmami ponoć często sie zapychają co do głowic hmmm myślę że jak się dba tak się ma tyle że tu wchodzi w grę silnik niewiadomego pochodzenia.

czy się opłaca czy się nie opłaca na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie sam

potrzebujesz:

-silnik z całym osprzętem

-skrzynia

-wiązka

-komp

-Ic

biorąc pod uwagę że wkładasz silnik nie wiadomo skąd i przy okazji SWAPU dobrze było by go całego uszczelnić

koszta są spore ale jeśli się ma auto w które wkłada się serce warto inwestować musisz też pamiętać o kodowaniu imo nie wiem jak to dokładnie w tych rocznikach może potrzebował byś jeszcze licznik i na pewno kilka przekaźników... mogłem jeszcze coś przegapić

a silnik wejdzie tam bez problemu

PZDR

Opublikowano
  • Autor

Zastanawiałem się nad kupnem Anglika z silnikiem 1.8T ze skórą można za 6tyś wyrwac a resztę części też można opylic, inwestycja droga bo trzeba kapitał miec od razu ale po jakimś czasie się zwróci :naughty: bo częsci się opchnie :decayed:

Opublikowano

no tak i musisz myśleć kto Ci to wszystko ogarnie:P chyba ze masz wyposażony warsztat i trochę wiedzy na ten temat... ja temat polecam i zawsze cieszy mordę kiedy zrobi się coś dobrego dla siebie i swojego auta nawet jeśli brał byś podwykonawców do niektórych spraw...

a uwierz mi pojeździsz trochę 1.8t i będzie Ci mało i pójdziesz w dalsze mody i MOC :kox:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.