Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wymiana napinacza paska wielorowkowego


gadam13

Rekomendowane odpowiedzi

thx,odezwe sie do kolegi

Tu masz linka do strony kolegi z forum który oferuje oryginalne części http://www.a4-klub.pl/smf/all_aso_wszystkie_czesci_vag_rabat_8-t82823.0.html. Jak masz zamiar pojeździć autem to warto zamontować oryginalny napinacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z powyzszymi postami. Po ostatnich przykrych doswiadczeniach z proba zamontowania mi podrobki ( Made in China ) bo inaczej tego nie mozna nazwac koszt ok. 100-150 zl (nie mylic z dobrym zamiennikiem koszt ok. 300-350zl) duzo poczytalam na ten temat, oraz tu koledzy bardzo rowniez mi pomogli. Uwazam ze tylko oryginalny napinacz powinno sie stosowac, choc chyba teraz tym oryginalnym daleko jest do prawdziwych ktore byly kiedys produkowane w Niemczech. Teraz ori. pochodzi od naszych poludniowych sasiadow... czyli z Czeskiej Republiki a koszt jego jest w ASO 428 zl. lub 404 zl w IC.

Oczywiscie to kropla w morzu do tego co moze kosztowac naprawa po zerwaniu paska wieloklinowego lub jak mowia inni paska alternatora.

Rowniez wazna sprawa to sprzegielko na alternatorze, jesli bedzie zepsute szybko wykonczy nawet oryginalny napinacz. Pozdrawiam fanow Audi A4.... :)

PS. wymiana napinacza jest bardzo prosta i szybka ok. 20-30 min. i zadne tam sciaganie przedniego zderzaka jak to niektorzy mechanicy probuja sugerowac... :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. wymiana napinacza jest bardzo prosta i szybka ok. 20-30 min. i zadne tam sciaganie przedniego zderzaka jak to niektorzy mechanicy probuja sugerowac...

Wymieniałem osobiście również bez ściągania przodu ale ,żeby w 20-30 min no to jakiś olimpijski czas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedac ostatnio w warsztacie na wymianie napinacza paska wielorowkowego dokladnie odmierzylam czas pracy mechanika, oraz patrzylam mu na rece co robi. Trwalo to wszystko 25 minut. Czyli... odkrecenie przewodu gumowego obok alternatora, nastepnie odkrecenie nakretki mocujacej wentylator , znajduje sie pod alternatorem, czyli jak sie dowiedzialam "wiskozy" i nastepnie odkrecenie nakretki trzymajacej napinacz, tez pod alterenatorem. Wyjecie napinacza w kierunku chlodnicy i do gory. I to bylo wszystko. Trwalo to ok. 10 minut, nastepnie zalozenie nowego napinacza i zlozenie wszystkiego w odwrotnej kolejnosci. I tu troszke dluzej trwalo zalozenie paska wielorowkowego. Po 25 minutach mechanik zebral narzedzia i zakonczyl prace.

Oczywiscie nie namawiam nikogo do takiego pospiechu i wyniku, ale jesli ktos zna sie na rzeczy i nie robi tego pierwszy raz,to w taki czasie powinien sie z tym uporac. Pisze to po to aby koledzy wiedzieli ze sciemy mechanikow ze trwa to 2-3 godziny to bujda. To tyle w temacie.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie... Dana :)

PS. Acha, koszt tego to 45 zl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem po wymianie napinacza – koszt IC po rabacie 344 zł oryginał (Czeski )

Co do wymiany najtrudniej było z odkręceniem wiska – pomogły duże kleszcze do pierścieni segera ( z zakrzywionymi końcówkami ) Klocki , blokady , i inne patenty nie dały rady…

Co do czasu wymiany to długo zeszło…(wymiana bez ściągania przodu )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pio911... masz racje, mechanik ktory wymienial mi napinacz smial sie ze najwiekszy problem maja ludzie z odkreceniem wiskozy. Oczywiscie jesli nie zdjety jest przod. I najlepszym sposoben jest, aby wentylator zlapac, tak jak mowisz w kleszcze do pierścieni segera a druga reka odkrecic nakretke. Wteczas idzie to bardzo fajnie. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.tez mam problem z napinaczem paska wielorowkowego, bede mial na dniach wymieniany rozrzad i zobaczylem ze napinacz jest juz delikatnie przekoszony choc nie daje zadnych oznakow glosniejszej pracy ale skoro juz bedzie robiony rozrzad to za jednym zamachem bym i to wymienil.mam do kupienia za 230zl napinacz firmy mayle.Czy jest to dobry zamienik,a czy moze byc napinacz np.hans pries ktory jest na allegro za 90zl.Pochodzi cos takiego??Jakie byscie ewentualnie mogli polecic sprawdzone i w przystepnej cenie napinacze?pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam włożony jakiś zamiennik za 280 zł i jak narazie śmiga, ale ma dopiero tydzień heh więc wypowiadać się nie mogę.

Ale raczej czymś w cenie 90 zł bym się nawet nie interesował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie radzę brać hansa preisa mój mechanior powiedział,że może nie wytrzymać 10 tkm. najlepiej ori na alledrogo chodzą około 300 zł także lepiej się opłaca niż meyle. albo taki też jest dobry http://moto.allegro.pl/item985665961_napinacz_paska_wielorowkowego_vw_audi_1_9tdi_skf.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki,takze hansa priesa odpuszczam a moze uda sie taniej wyrwac tego skfa, tylko nie przez allegro bo te napinacze to chyba bolaczka grupy vw i wole miec gwarancja w miejscowym sklepie a nie przez internet.pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie a jak sprawdzic czy napinacz konczy juz zywota? moze sprawdzic to organoleptycznie zanim zacznie sie cos niedobrego dziac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie najpierw zaczął głośno chodzić a potem ciąć pasek .

dzieki,takze hansa priesa odpuszczam a moze uda sie taniej wyrwac tego skfa, tylko nie przez allegro bo te napinacze to chyba bolaczka grupy vw i wole miec gwarancja w miejscowym sklepie a nie przez internet.pzdr

napisz do Tom77 on poleci jakiś dobry napinacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem zamiennik za 100 zł pojezdziłem 5 miesięcy i się zatarł, więc postanowiłem naprawić oryginalny dorobiłem nową tuleje i sworzeń , narazie pracuje aż milo.Czy w 1z w alternatorze powinno być sprzegielko? Bo u mnie jest tylko kolo bez??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o napinaczu paska wielorowkowego z RUVILLA ?

myślę, że powinien być niezły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...