Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[b5 1.9 TDi 1Z] Tuning 90 KM --> 140 KM [brać turbo od AW


Gość MorgothDBMA

Robić turbinę od AWX od razu czy potem?  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Robić turbinę od AWX od razu czy potem?

    • Od razu [bo po co dwa razy dłubać]
    • Potem [najpierw sprawdź jak da radę wtryski/soft]


Rekomendowane odpowiedzi

Gość MorgothDBMA

Dobra Panowie, bez złości itp. kogo uraziłem to sorki, w końcu człowiek może mieć zły dzień no nie?

Co do przeróbek, zostaje jak było, będę robił na wiosnę, najwyżej coś się spier...i.... ale nie wydaje mi się aby jakiś problem miał wystąpić, Ci co maja to zrobić mówią że nie będzie problemu i że to nic takiego...

Pozdrawiam :mrgreen:

[ Dodano: 05-01-2007, 08:22 ]

Chyba wstępnie w styczniu zrobię krok połowiczny (jeszcze na pewno nie wiem), tj. zrobię soft i wymienię wtryskiwacze - żeby zobaczyć jak się bedę z tym czuł.....

Sądzicie że taki połowiczny zabieg w celu zorientowania się ma sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wstępnie w styczniu zrobię krok połowiczny (jeszcze na pewno nie wiem), tj. zrobię soft i wymienię wtryskiwacze - żeby zobaczyć jak się bedę z tym czuł.....

Sądzicie że taki połowiczny zabieg w celu zorientowania się ma sens?

Po prostu rób, rób i jeszcze raz rób :!:

czekamy na efekty..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no juz powoli zaczynam...... :028:

to dawaj jakies szczególy ...

p.s zanosie sie na jeden z wiekszych projektów na tym forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s zanosie sie na jeden z wiekszych projektów na tym forum

Noo plan jest niezły..

ale jestem optymistycznie nastawiony bo jak mu zapału nie braknie to te silnik teoretycznie może jeszcze wiecej wytrzymać :diabel2:

Pozatym również miałem 90km na poczatku.. i miałem wrażenie że ktoś podczepił mi za d*pę kotwicę.. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s zanosie sie na jeden z wiekszych projektów na tym forum

To prawda ! Takze Morgoth nie dziw się, że tyle emocji wzbudza. Ale wszyscy Ci sekundują !

Ja już sobie pozwoliłem trochę podpytać Morgotha na PW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MorgothDBMA

Na razie wiele nie mówię bo jeszcze nie wiem czy wymienię turbo na awx czy nie, pozostałe rzeczy na 100% - juz niedługo.... więcej szczegółów jak juz coś zrobię... w tym tygodniu hamownia :a4fan:

[ Dodano: 09-01-2007, 08:33 ]

Wypowiedzcie się na temat robienia od razu turbiny za jednym zamachem:

Dużo dłubania:

komp, kable, sterowanie podciśnieniowe, kolektor, turbina.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wymienił na Twoim miejscu ją od razu, masz suszarkę która będzie Cię bardzo ograniczać bo jest starszego typu, przez co o wiele mniej wydajną i pewnie już nie pierwszej młodości.. w mojej 90-tce jest już podobna jak w AFN i niebyło takiego problemu a i tak zastanawiałem się nad jej wymianą na tą od AWX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MorgothDBMA

no właśnie mówia że bez suszarki powyżej 125 km będzie batory....

Czyli albo 2 etapy:

90->125->140 albo od razu na hardcore 140 tyle że trochę się boje o silnik, sprzęgło itd...

no i oczywiście kwestia finansowa też ma swoje znaczenie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to bez sensu takie półśrodki przy takim nakładzie bo 125km to osiągniesz samym softem, więc albo jedno albo drugie.. moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co u siebie dłubałeś że masz 153 KM i jak Ci się to sprawuje?

Było to poruszane już kilka razy - poszukaj

A sprawuje się lepiej niż się spodziewałem, nie ma co się zastanawiać, po prostu warto!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z duza ciekawoscia przeczytalem wszystkie posty no widze ze jestes zdeterminowany. sam mam silnik 1Z i 90 KM i jestem ciekawy jak to wszystko wypali. Ja zainwestowalem w tunning optyczny , raczej na taki przyrost mocy w moim aucie bym sie nie zdecydowal. prawdopodobnie juz w nowszym aucie z mniejszym przebiegiem. no ale bede bacznie wszystko obserwowal i dopingowal. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedzcie się na temat robienia od razu turbiny za jednym zamachem:

Dużo dłubania:

komp, kable, sterowanie podciśnieniowe, kolektor, turbina.....

widze ze powoli zapal Ci słabnie ... z tego silnika na seryjnym turbo ichipie i wtryskach AFN'a wiecej niz 120 kucorów nie wycisniesz takze albo zakladaj turbo od AWX'a [ctv pisał ze zrobil to w jeden dzień) albo zmieniaj wtryski rob program i zamykamy temat .... :diabelek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MorgothDBMA

założę turbo, zapał nie stygnie, faktycznie chwilowo można temat przymknąć aż do czasu aż zacznę coś robić - co stanie się niebawem :diabelek: :028:

[ Dodano: 16-01-2007, 09:28 ]

jutro robię hamownię i ewentualnie diagnostykę, potrzebuję jeszcze kogoś z VAG'iem w celu profilaktycznego sprawdzenia czy wszystko z moją niunią OK.....

mocy przybywaj już niedługo... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uciekły 3 kunie i 9.9 niutonów, swoją droga ciekawe jak wygląda uciekające 9.9 niutona ??

wiem .... ;)

-> http://www.a4-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=5429

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...