Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[b5 1.9 TDi 1Z] Tuning 90 KM --> 140 KM [brać turbo od AW


Gość MorgothDBMA

Robić turbinę od AWX od razu czy potem?  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Robić turbinę od AWX od razu czy potem?

    • Od razu [bo po co dwa razy dłubać]
    • Potem [najpierw sprawdź jak da radę wtryski/soft]


Rekomendowane odpowiedzi

Gość MorgothDBMA

nie mam zamiaru odzyskać..... samochodu nie planuję sprzedawać, bo mi przypasił.... jednak muszę mieć coś co ma > 150 kucy

Spójrz na to tak: zrobić moda za 5000 i mieć 160 KM czy kupić drugi samochód?

Co byś wybrał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na to tak: zrobić moda za 5000 i mieć 160 KM czy kupić drugi samochód?

2 samochod. I nie bylby to potworek mocowy corrado 190KM tylko pugi 106 Rally N-ka... ktory zapierdziela jak oszalaly i pewnie objedzie corrado 3 razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, szanuje twoje zdanie, sam nie jestem jeszcze na 100% zdecydowany, ale puki co staram się wybadać temat tunningu mojego TDI :mrgreen:

1Z to stary kondon i dla niego najlepszym rozwiazaniem to seria albo wtryski (AFN/ASV)plus sofcik ..... :twisted: po takich zabiegach milo sie jezdzi (mialem taka kombinacje w ex-B4 TDI) a i zapewnia bezpieczenstwo dla silnika .... wieksze modyfikacje powoduja zwiekszone ryzyko ze cos sie zaraz wysra .... nie ma sie co oszukiwac ...

z gówna babki nie ulepisz .... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą zawiechą to nie wiem co niby miałbym przerabiać...

Nie przerabiać, ale założyć "lepszą"... Zacznie Ci wszystko moment padać... Musisz się liczyć z częstszymi wymianami prawie wszystkiego tj. przeguby, łożyska i takie tam... Nawet jeśli od czasu do czasu przyciśniesz. Ktoś to wyliczył pod 90KM-100KM i takie nagłe chwilowe obciążenia wpływają bardziej niż myślisz ;) Amorki i sprężynki zmieniłbym na twardsze bo kiedyś Cię pokusi wejść szybciej w zakręt i możesz się przeliczyć ;) Hamulce, bo kiedyś się przekonasz, że seria okazać się może niewystarczająca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopie Ty nie masz zielonego pojęcia o tuningu. Usłyszałeś gdzieś ze mozesz miec 160KM, napaliłeś się i myslisz ze zrobisz bolid ze swojego 1.9TDI 90KM przy czym obliczyłeś sobie ze wyniesie Cie to 5 kafli. A okazać się może że coś się wystra i wtedy będziesz lamentował bo nie będziesz miał za co naprawić. To nie silnik do takich modów. Takie modyfikacje robią ludzie z branży ktorzy mają tani i nieograniczony dostęp do częsci. To co tu piszesz to teoria, fakty mogą okazać się zupełnie inne. Jak chcesz miec 150KM sprzedaj to, dołoż 5 tys i kup 1.8T w ktorym zrobisz soft i masz lightowo 180KM. Daru jsobie tuning tego kondona bo pozniej bedziesz sobie plul w brode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MorgothDBMA

Czyli mówisz że to nierealne, jak widać zdania są podzielone

Skoro mówisz że taki mod nie przejdzie, to powiedz ile jest bezpieczne, i co mam zrobić?

Tylko wtryski i soft czy może jednak jeszcze coś... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówisz że to nierealne, jak widać zdania są podzielone

eee no panieee. kto pisze, że nierealne.... :roll:

chłopie, jest realne, ale nierealne z punktu widzenia ekonomicznego.

Wszyscy przeciez piszą, że mądrzej zmienić fure na inny silnik i tam modzić.

W Twoim się da, ale mogą wyjść (i pewno wyjdą) różne klocki i te 5000 się szybko zwiększy.

:razz:

ciekawe jak Ty wyhamujsze 160PS na swoich hamulcach :lol:

Liczyłeś koszt wymiany hamulców ? Żebyś się nie zdziwił jakie to drogie będzie :)

Hamulce na bank musisz zmienic wtedy ! Mając 160PS bardzo szybko się rozpedzasz,

co czasem powoduje, że równie szybko musisz się zatrzymać. Tu nie ma gdybania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MorgothDBMA

Ile może wymiana hamulców kosztować??

PS: jeszcze nie mówię że tak zrobię, może nie na wszystkie mody się zdecyduję i będzie np 130 PS ?? Na razie robię rozeznanie tematu.....

[ Dodano: 08-12-2006, 11:13 ]

poza tym powtarzam, kasa aż takiego problemu nie stanowi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile może wymiana hamulców kosztować??

hmm, poczytaj tu:

http://www.streetracing.pl/forum/viewtopic.php?t=30659&postdays=0&postorder=asc&highlight=hamulce&start=15

i jeszcze tu podobne rozważania :

http://www.streetracing.pl/forum/viewtopic.php?t=27457&highlight=hamulce

poza tym powtarzam, kasa aż takiego problemu nie stanowi....

no to już nie rozumiem, nie lepiej kupić nowszą, mocniejszą A4 jako bazę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MorgothDBMA

no zaraz nowa, kocniejsza A4 to ze 25000 !! to już jednak za dużo, mówiąc że kasa nie gra roli miałem na myśli mniejsze kwoty..... w totka to ja nie wygrałem.. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem majac 1.9 90ps to wolalbym kupic sam silnik mocniejszy i nowszy i przelozyc go. silnik kupisz za ok 2-3 tys z calym osprzetem pewnie nawet caly przod kupisz, przelozenie to max 1 tys i masz pewnosc ze silnik ci sie nie wysra bo nie masz zadnych modyfikacji a przy okazii mozesz zrobic samego chipa i bedziesz pewnie mial wiecej konikow i niutkow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MorgothDBMA

no nie wiem jeszcze, myśle jednak o tym modzie, jak po dokładnym wywiadzie okaże się że to za mocny mod to z czegoś zrezygnuję

Ale conajmniej: wtryski, turbo i soft chciałbym zrobić (ta pompa też by się przydała) co do reszty to jak mówię najpierw musze się dużo jeszcze dowiedzieć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem jeszcze, myśle jednak o tym modzie, jak po dokładnym wywiadzie okaże się że to za mocny mod to z czegoś zrezygnuję

Ale conajmniej: wtryski, turbo i soft chciałbym zrobić (ta pompa też by się przydała) co do reszty to jak mówię najpierw musze się dużo jeszcze dowiedzieć....

no to czekamy na jakies przyrosty "moczu" trzymam kciuki .... zeby sie nic nie wysrało .... :twisted:

P.S powodzenia .. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja tam czuję, że się skończy tylko na gadaniu/gdybaniu :razz:

no offense :cool:

badzmy dobrej mysli ... ;-)

tu masz golfika 1Z wystrojonego na ponad 160 kucy ... poczytaj jakie ma modyfikacje mechaniczne

:arrow: http://www.diagtronik.pl/forum/viewtopic.php?t=3931

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda że w temacie wypowiadaja sie osoby które w życiu nie użytkowały mocnego tdi,160km jest jak najbardzie do zrobienia i jest to bezpieczne,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...