Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[TDI PD] Silnik bierze olej - Dlaczego ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Chciałem się dowiedzieć czy u kogoś ten silnik też lubi sobie łyknąć olej? U mnie sprawa wygląda tak, że po około 10.000km zaświeca się niski stan oleju i muszę zrobić dolewkę ok. 1L (może nie cały). Jeżdżę na Castrol EDGE do PD. Na blacie prawie 200.000km. Nie ma żadnych wycieków, turbina czysta. Mam się czegoś obawiać, czy to raczej normalne? :mysli:

:hi:

Opublikowano

litr kolego to nie jest jeszcze jakis tragiczny wynik. Obserwuj sytuacje czy wiecej nie zacznie czasem pochlaniac oleju. Wtedy bym sie zaczal tym martwic.

Opublikowano

Ja miałem podobny problem. Na początku na zimnym silniku trochę kopcił i pobierał olej, aż w końcu przy próbie zrobienia logów dynamicznych turbina się rozsypała i wyssała cały olej z silnika. Po regeneracji turbo jest wszystko ok. Od tamtego czasu przejechałem jakieś 5000 km. i nie widzę żadnego ubytku. Sprawdz turbinę, ja zaniedbałem i cały koszt "imprezy" kosztował mnie 2500zł.

Opublikowano
  • Autor

Dokładnie rok temu jeden mechanik sprawdzał mi ją i mówił że są śladowe znaki oleju, ale podobno tak ma być, więc nie wiem teraz chyba podjadę gdzieś indziej żeby sprawdzili jeszcze raz. Teraz będę wymieniał rozrząd to przy okazji sprawdzi się turbo :wink:

Opublikowano

Wydaje mi się że może to być problem turbiny która bierze olej. A co do Oleju to zainwestował bym w jakiś lepszy olej na przyszłość:wink:

Opublikowano

Jak jeździłem na Castrolu to też musiałem dolewać ok 1litra między wymianami.Teraz zalałem Motula i jest lepiej zero dolewek :wink:

Opublikowano
  • Autor
Wydaje mi się że może to być problem turbiny która bierze olej. A co do Oleju to zainwestował bym w jakiś lepszy olej na przyszłość:wink:

Tak jak pisałem turbinką się zajmę, nie osobiście ale zostanie sprawdzona. Co do oleju to taki był lany przez wcześniejszą właścicielkę, przynajmniej tak twierdziła, ale z babami to różnie :grin:

Jak jeździłem na Castrolu to też musiałem dolewać ok 1litra między wymianami.Teraz zalałem Motula i jest lepiej zero dolewek :wink:

Hmm.. może przy następnej wymianie bym czymś innym zalał? :mysli: Mówisz, że ten Motul dobry? Dokładnie jaki będę potrzebował do siebie pod pompowtryski, orientuje się ktoś?

Opublikowano
Wydaje mi się że może to być problem turbiny która bierze olej. A co do Oleju to zainwestował bym w jakiś lepszy olej na przyszłość:wink:

Tak jak pisałem turbinką się zajmę, nie osobiście ale zostanie sprawdzona. Co do oleju to taki był lany przez wcześniejszą właścicielkę, przynajmniej tak twierdziła, ale z babami to różnie :grin:

Jak jeździłem na Castrolu to też musiałem dolewać ok 1litra między wymianami.Teraz zalałem Motula i jest lepiej zero dolewek :wink:

Hmm.. może przy następnej wymianie bym czymś innym zalał? :mysli: Mówisz, że ten Motul dobry? Dokładnie jaki będę potrzebował do siebie pod pompowtryski, orientuje się ktoś?

Tak Olej Motul będzie wiele lepszym wyborem niż ten olej który teraz zalewasz. W dziale diesel masz odpowiedni temat z Olejami. Tam dowiesz się wszystko:wink:

Opublikowano
  • Autor
Wydaje mi się że może to być problem turbiny która bierze olej. A co do Oleju to zainwestował bym w jakiś lepszy olej na przyszłość:wink:

Tak jak pisałem turbinką się zajmę, nie osobiście ale zostanie sprawdzona. Co do oleju to taki był lany przez wcześniejszą właścicielkę, przynajmniej tak twierdziła, ale z babami to różnie :grin:

Jak jeździłem na Castrolu to też musiałem dolewać ok 1litra między wymianami.Teraz zalałem Motula i jest lepiej zero dolewek :wink:

Hmm.. może przy następnej wymianie bym czymś innym zalał? :mysli: Mówisz, że ten Motul dobry? Dokładnie jaki będę potrzebował do siebie pod pompowtryski, orientuje się ktoś?

Tak Olej Motul będzie wiele lepszym wyborem niż ten olej który teraz zalewasz. W dziale diesel masz odpowiedni temat z Olejami. Tam dowiesz się wszystko:wink:

:good:

Opublikowano

motul specyfic 505.01 numer 1

liqui moly numer 2

innych nie lej bo bedzie chlał na potege wiem z doswiadaczenia , posiadałem b7 bke

Opublikowano

powiem tylko to że ja mam w tej chwili 261 tys i oleju do wymiany nie bierze wcale

Opublikowano

ja mam zalany Motul 8100 X-clean+ z normą 504 00/507 00

Opublikowano

Ja również mam BKE i mam ponad 240k przebiegu. Jeździłem przez jakiś czas na Castrolu Edge po czym przesiałem się na Motul 8100 Xclean. Zarówno na Castrolu jak i na Motulu nigdy poziom oleju nie spadł mi do wartości która spowodowała by zapalenie się kontrolki. Jeśli są jakieś ubytki to są na tyle małe, że ich nie zauważam. Zazwyczaj jest tak jak koledzy wyżej piszą - olej ucieka w turbo. Jak sprawdzisz dmuchawkę to napisz co Ci powiedzieli. Sam mam zamiar oddać niedługo samochód na grubszy przegląd i dobrze wiedzieć na co zwrócić uwagę.

Opublikowano
  • Autor

Jak tylko będę coś wiedział to dam znać. Kurde teraz auto stoi to mógłby ktoś na to popatrzeć hmm... pomyślę :wink:

Opublikowano

Ta turbina nie dość że jest mała i kiepsko pompuje z dołu to jeszcze robili ją w rumunii to jedna z najgorszych turbin. Moich dwóch kolegów miało silnik wymieniany przez rozpadniętą turbinę.

Opublikowano
  • Autor

Nie straszcie :grin: bo do PL na święta jeszcze nie pojadę :wink:

Opublikowano

Mi Castrola łykał 1,5 l :D zmienilem na motula i praktycznie nic :) Chociasz tej zimy sprawdzilem poziom oleju przed wymiana szklanek i troszke Lykną okolo 200-300ml :) Pewnie turbawka bo brzeczy troche :)

Opublikowano

norma.ja bym sie niczym nie przejmowal.

Opublikowano
Jak jeździłem na Castrolu to też musiałem dolewać ok 1litra między wymianami.Teraz zalałem Motula i jest lepiej zero dolewek :wink:

popieram rowniez jak jezdzilem na catrolu musialem robic dolewke zmienilem na motula i od wymiany do wymiany nic nie dolewam

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.