Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż modułu DRL w światłach drogowych


ucho.77

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki we włączniku drl na pinie 3 w pozycji włącznika na 1 jest masa czy jej nie ma?

Znalazłem gdzieś w domu taki przekaźnik h4458-12vdc ma 4 kabelki z czego 2 grube do przejścia napięcia i dwa cienkie jeden na plus drugi minus,i standardowo na grubych kabelkach jest przejście a jak podaje masę to przejście ginie i by drl nie działał, to dobry jest ten przekaźnik czy nie bardzo ??

nie:wink: masa pojawia się na 0

podejdzie

Jak na 0 masa to wszystko pasuje , dzięki Grzegorzu :wink: ,jeszcze tylko czekam aż przyjdzie moduł i wrzucamy :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pod który pin włącznika AUTO podpiąć (zasilanie po stacyjce), tak aby w pozycji 0 nie dawać zasilania modułu.

Czy ktoś montował jakiś dodatkowy wyłącznik dla tego modułu. Mam zwykłe lampy na H7 oraz panel CLH+regulacja św. i nie chce na razie tego zmieniać. Potrójnej opcji niestety nie przewidzieli :)

Pod które kable z modułu można by podpiąć taki wyłącznik? Chciałbym go wyciągnąć tymczasowo gdzieś pod kierownice.

---------- Post dopisany 16-05-2014 at 18:53 ---------- Poprzedni post napisany 15-05-2014 at 12:07 ----------

Panowie, pod który pin włącznika AUTO podpiąć (zasilanie po stacyjce), tak aby w pozycji 0 nie dawać zasilania modułu.

Czy ktoś montował jakiś dodatkowy wyłącznik dla tego modułu. Mam zwykłe lampy na H7 oraz panel CLH+regulacja św. i nie chce na razie tego zmieniać. Potrójnej opcji niestety nie przewidzieli :)

Pod które kable z modułu można by podpiąć taki wyłącznik? Chciałbym go wyciągnąć tymczasowo gdzieś pod kierownice.

Pomoże ktoś ?

Chciałbym aby moduł był sterowany tylko włącznikiem świateł. Czy w takiej sytuacji potrzebny jest przekaźnik sterowany masą?

Jeżeli tak to gdzie podpiąć masę do włącznika ? Jeżeli nie to do którego pinu podpiąć zasilanie po stacyjce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pod który pin włącznika AUTO podpiąć (zasilanie po stacyjce), tak aby w pozycji 0 nie dawać zasilania modułu.

Czy ktoś montował jakiś dodatkowy wyłącznik dla tego modułu. Mam zwykłe lampy na H7 oraz panel CLH+regulacja św. i nie chce na razie tego zmieniać. Potrójnej opcji niestety nie przewidzieli :)

Pod które kable z modułu można by podpiąć taki wyłącznik? Chciałbym go wyciągnąć tymczasowo gdzieś pod kierownice.

---------- Post dopisany 16-05-2014 at 18:53 ---------- Poprzedni post napisany 15-05-2014 at 12:07 ----------

Panowie, pod który pin włącznika AUTO podpiąć (zasilanie po stacyjce), tak aby w pozycji 0 nie dawać zasilania modułu.

Czy ktoś montował jakiś dodatkowy wyłącznik dla tego modułu. Mam zwykłe lampy na H7 oraz panel CLH+regulacja św. i nie chce na razie tego zmieniać. Potrójnej opcji niestety nie przewidzieli :)

Pod które kable z modułu można by podpiąć taki wyłącznik? Chciałbym go wyciągnąć tymczasowo gdzieś pod kierownice.

Pomoże ktoś ?

Chciałbym aby moduł był sterowany tylko włącznikiem świateł. Czy w takiej sytuacji potrzebny jest przekaźnik sterowany masą?

Jeżeli tak to gdzie podpiąć masę do włącznika ? Jeżeli nie to do którego pinu podpiąć zasilanie po stacyjce?

kolego większość osób montuję wyłącznik ori drl :wink:

:szukaj:http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/all-b6-b7-modul-centralnej-elektryki-wlacznik-swiatel-czujnik-swiatla-clh-138327/ jest napisane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce montować wyłącznika drl bo mam clh i regulacje. W tym wątku o MCE nic na ten temat nie znalazłem chyba ze przeoczyłem. Jeśli wiesz w którym miejscu jest napisane o tym jak sterować takim modułem z włącznika swiatel to prosiłbym o wskazanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy post rozwiń jest opis pinów przełącznika:wink:

następnie sprawdz jaki biegun pojawia się po przekreceniu(auto) na kablu i pozostaje podpięcie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to mam tak rozwiązane:decayed:

miga to co ja chce i wtedy kiedy ja chce :grin:

żadnych problemów z przysłoną :naughty:

http://s27.postimg.org/laj6na2r7/DSC05422.jpg

Ucho daj jakiś opis do tej fotki jak to podpiąłeś.

przekaźnik http://s13.postimg.org/pj9v4m6kz/10fd13fcb4cb25b7c7101855b25d266e.jpg

podłączenie ori w lampiehttp://s8.postimg.org/cfn36rf1t/20121013_142139.jpg

http://s8.postimg.org/7d15y8gdx/20121013_142139_Kopia.jpg

---------- Post dopisany at 01:48 ---------- Poprzedni post napisany at 01:44 ----------

Ja mam w ten sposób podpięte :wink:

http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/przerobka-lamp-bixenon-327917/

Przekaźniki zamontowane, przesłony wreszcie stoją bez ruchu, Ucho.77 wielkie dzięki:drinks:, jeszcze jeden pozytyw jazdy na drl - oszczędność płynu do spryskiwaczy:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł SD-2 już na aucie. Poradziłem sobie. :banan: Teraz mam pytanie, jakie żarówki polecacie? Aktualnie mam zwykłe i świecą na żółto :kwasny: Chciałbym efekt xenon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 4200k :wink:

---------- Post dopisany at 21:52 ---------- Poprzedni post napisany at 21:49 ----------

jak nie zapomnę to w piątek na spocię zrobię fote zwykłe z ala xenon,będzie porównanie na dwóch autach:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakieś sprawdzone polecasz, żeby barwa się zgadzała? Teraz też mam niby efekt xenon i świecą na żółto......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xenon to xenon:wink: teraz w halo zakładałem(od nich Informacje o Użytkowniku sklepledowy - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.)

tak wyszło xenon+4200k

59_3.jpg

---------- Post dopisany at 22:17 ---------- Poprzedni post napisany at 22:16 ----------

poza tym na 30% mocy barwy xenona nigdy nie osiągniesz:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty kolego jakie masz? Na filmiku gdzie przedstawiasz moduł DRL nie widać żółtej barwy. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do testów brałem najtańsze aby żarówka była niebieska i są do tej pory:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na te niebieskie namiary? Też kupiłem najtańsze i świecą na żółto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ucho nie rozumiem za bardzo dlaczego montowałeś dodatkowy przekaźnik skoro razem z modułem montowałeś oryginalny włącznik DRL? Rozumiem, że dając przełącznik DRL na 1 odcinasz masę a na 0 załączasz masę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba:whistling:

masz co i jak w pierwszym poście :wink:

A już rozpracowałem rzeczywiście potrzebny jest przekaźnik :wink:

---------- Post dopisany 16-06-2014 at 21:26 ---------- Poprzedni post napisany 09-06-2014 at 17:51 ----------

Zamontowałem dziś ten moduł i.... nie działa.... wg producenta dioda po podpięciu zasilania powinna migać - nie miga :eusathink:

---------- Post dopisany 21-06-2014 at 14:49 ---------- Poprzedni post napisany 16-06-2014 at 21:26 ----------

Moduł jedzie już do mnie z powrotem od producenta na gwarancji wymienił jedna z części modułu, która okazała się wadliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko wszystkim, chcialem o cos zapytac ale nie umialem znalezc odpowiedniego tematu i ten wydal mi sie bliski temu co chcialem zapytac... otóż: chciałem zmienic sobie zarowki postojowe na ledy cos takiego : Postojówki LED T10 13 x5050 SMD W5W CANBUS Żarówki (4213970749) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. i pytanie czy takie cos jest legalne i jeszcze jedna rzecz np jakbym zmienil zarówki H7 zwykle które teraz mam na cos takiego: Żarówka LED CREE H7 7,5 Wat Xenon Look FV! (4328030466) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. tez ledy to czy efekt oswietlenia bedzie lepszy? Moze ktos sie orientuje jak to wyglada? poza tym czy nie bedzie bledu w kompie jak to wloze...? no i czy polecacie takie cos w ogole?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żarówki led wyglądają ok:wink:,ale światło jest kiepskie:facepalm: miałem takie w halo

image.jpg23_3.jpg

---------- Post dopisany at 21:29 ---------- Poprzedni post napisany at 21:27 ----------

co do postojówek to każdy jeździ i nie zastanawia się nad legalnością :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyświetla Wam komunikatu o przepalonej żarówce po zamontowaniu tego modułu DRL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...