Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż modułu DRL w światłach drogowych


ucho.77

Rekomendowane odpowiedzi

M1etek ale nie musisz zmieniać! Masz przecież CLH ori + regulacja świateł więc DRL podpinasz pod CLH i pokrętło jest od dwóch rzeczy. Zamiast pin 3 (aktywacja DRL) we przełączniku podpinasz pod pin 7 (aktywacja CLH) i śmiga na takiej samej zasadzie co przełącznik DRL

Rozumiem ale nie często korzystam z włączonego CLH a w takiej sytuacji po zmierzchu zawsze będzie się załączał jak zamknę auto.

A jak muszę podać żeby działało odwrotnie? Tzn. 0 świecą dzienne a na 1 wyłączają się we włączniku CLH?

przełącznik CLH daje masę w pozycji 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4m6jlotx.jpgmfvzay7i.jpgwitam koldzy mam podłączony moduł sd2 Gniazdo B (23-pin)
Pin 16 – Zasilanie prawego światła drogowego [biało/żółty]niebieski z modułu
Pin 18 – Zasilanie lewego światła drogowego [biało/czarny]niebieski z modułu
Pin 22 – Zasilanie prawego światła mijania [żółto/biały]brąz
Pin 23 – Zasilanie lewego światła mijania [żółto/czarny]brąz
masa--śruba w słupku +pod stacyjke

teraz kupiłem przełącznik drl/clh jak go podłączyć pod moduł abym na przełączniku drl/clh także mógł włączyć światła na 30% mocy fajny mod gdy nieraz coś sie robi przy odpalonym aucie i nie świecą te światła bo tak cały czas świecą ori w aucie miałem clh i czujnik zmierzchu

mam taki przekażnik co gdzie pod niego podpiać aby było ok??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki przekażnik??? http://allegro.pl/przekaznik-zwierno-rozwierny-kostka-20-30a-omron-i4637401475.html%C2'>

Przekaźnik zwierno rozwierny kostka 20/30A OMRON (4637401475)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego zdejmij osłone od układu kierowniczego (pod pająkiem)i bedzie cieniutki czerwony kabelek to właśnie on


koledzy nie bardzo chyba rozumiecie mam moduł swiateł do jazdy dziennej sd2 ale chcem go podłączyć pod ori przełącznik drl z b7 abym mógł także samemu wł/wy światła np jadąc do mechanika bo tak zawsze po odpaleniu auta świecą sie światła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy nie bardzo chyba rozumiecie

Ja doskonale rozumiem ale Ty nie ogarniasz. Ucho w pierwszym poscie pięknie opisał sposób podłączenia oryginalnego włącznika DRL z B7 wraz z potrzebnym przekaźnikiem. Trzy posty wyżej napisałem Ci, ze potrzebujesz do podłączenia przekaźnika rozwiernego a nie zwiernego. Czego jeszcze nie wiesz?

Edytowane przez _quattro_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BEX4 podpinasz tak jak pisałeś w swoim posście #482,przekaźnika zdjęcia na fonie mi nie chcę otworzyć(tu nie pomogę) :kwasny:

Z modułem sd2 nie miałem do czynienia,poszukaj na ostatnich stronach wypowiedzi kolegi Fr0styy,ma ten moduł,a te modułu padają jak zrobisz wyłączenie na złym biegunie :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


kolego zdejmij osłone od układu kierowniczego (pod pająkiem)i bedzie cieniutki czerwony kabelek to właśnie on

:facepalm: toś wytłumaczył


gdzie w A4 B7 znajdę plus po stacyjce?

najpierw trzeba zadać pytanie do czego ma być wykorzystywany ów przewód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do zasilania modułu DRL. Przewód czarny ma być podpięty pod zasilanie pod stacyjkę. Nie wiem czy dobrze znalazłem ale może to być pin6 w gniaździe C w MCE

Moduł mam taki http://www.dzienne.eu/301.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rayh co to za moduł bo wkleiłeś instrukcje podpięcia :eusathink:

Edytowane przez ucho.77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie musisz podpinać przewodu po stacyjce :wink: wypnij go,

ten moduł startuje po zapaleniu auta


Ad.4. Przewód Czarny możemy użyć zamiast
przewodu czerwonego do zasilania po tzw. stacyjce.
(Czerwony zostaje pod aku., Czarny załączamy po
„stacyjce”.) Jeżeli nie wykorzystany – odpinamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko powiem Ci że akurat jak się z tym bawiłem miałem podłączony prostownik pod akumulator. Miałem zagadkę dlaczego światła świecą mimo wyciągniętego kluczyka ze stacyjki. Dopiero jak odpiłąłem prostownik zaczaiłem jak dokladnie działa ten moduł. Teraz jest ok, ale z ciekawości chciałbym wiedzieć jak zrobić żeby z chwilą przekręcenia kluczyka całkowicie wyłączać moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słowo klucz 'prostownik' :wink:

odepnij ten przewód bo nie jest do niczego potrzebny

aha po zgaszeniu auta,nawet jak gasisz na światłach mijania moduł się odpala na kilka sekund :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekaźnik zwierno rozwierny kostka 20/30A OMRON allegro.pl/listing/listing.php?order=p&string=przekaźnik+rozwierny&bmatch=seng-v6-2-default-0905

a taki może być innych nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/modul-automat-wlacznik-do-swiatel-dziennych-tanio-i4661318699.html

tu masz tańszy,parę postów wyżej był :wink:

po co przepłacać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dieki ucho77

jak te przewody( chyba 4) przekaźnika podpiąć pod przełącznik drl bo nie kumam


Rozpiska włącznika DLR:
Pin 3 – aktywacja świateł DLR (masa na przekaźnik )
Pin 4 – iluminacja 0/1 (Pin 1-Zasilanie świateł mijania i postojowych po stacyjce [czarny])
Pin 5 – masa włącznika i iluminacji (Pin 10 – Masa przełącznika świateł [brązowy] )
Pin 8 – iluminacja DRL (Pin 17-Zasilanie przełącznika świateł [szaro/niebieski] )

jeszcze pisze ze osoby posiadające clh i zmieniające przełącznik z clh na drl/clh podpinają coś pod 3 pin mnie to dotyczy!!!!

pod pin 3 przełącznika clh/drl jaki kabelek z przekażnika powinienem podpiac i tak z pinem 4,5,8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...