Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż modułu DRL w światłach drogowych


ucho.77

Rekomendowane odpowiedzi

DRL ogarnięte :banan: Wielkie podziękowania Grzegorzowi, :hi: który znalazł czas by wytłumaczyć i podpowiedzieć parę kwesti. Dla tych co mają włącznik CLH to informacja taka, że masa pojawia się na 1, a nie na 0 tak jak to jest w przełączniku DRL. W tym wypadku zamiast izolować 3 nózkę w przekaźniku to izolujemy 4 i po kłopocie :) Jeszcze raz wielkie dzięki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przegrzebałem temat ale chyba nie ma jeszcze odpowiedzi na to pytanie.

Mam włącznik Auto z przełącznikiem wysokości świateł i CLH oraz z czujnikiem zmierzchu. Polećcie mi proszę jakiś moduł świateł żeby na pozycji auto światła zapalały się dopiero po przekręceniu kluczyka i automatycznie przechodziły w światła mijania po zmierzchu. No i żeby auto zapalało na wyłączonych światłach, ale wszystko przy stałej pozycji auto na przełącnziku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przegrzebałem temat ale chyba nie ma jeszcze odpowiedzi na to pytanie.

Mam włącznik Auto z przełącznikiem wysokości świateł i CLH oraz z czujnikiem zmierzchu. Polećcie mi proszę jakiś moduł świateł żeby na pozycji auto światła zapalały się dopiero po przekręceniu kluczyka i automatycznie przechodziły w światła mijania po zmierzchu.

Aleś zamieszał....Ja mam włącznik świateł z auto i czujnikiem zmierzchu i założony moduł z pierwszego postu. Włącznik mam cały czas w pozycji auto w dzień wsiadam włączam zapłon i nic nie świeci, odpalam auto włączają się dzienne a kiedy zapada zmierzch automatycznie włączają się światła mijania i gasną dzienne.

No i żeby auto zapalało na wyłączonych światłach, ale wszystko przy stałej pozycji auto na przełącnziku

W dzień taka się dzieje ale po zmroku nie da się tego wyeliminować bo czujnik sam włącza światła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wtedy modułu wogóle nie podpinasz pod ten włącznik clh? Bezpośrednio idzie na pokrętło świateł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przegrzebałem temat ale chyba nie ma jeszcze odpowiedzi na to pytanie.

Mam włącznik Auto z przełącznikiem wysokości świateł i CLH oraz z czujnikiem zmierzchu. Polećcie mi proszę jakiś moduł świateł żeby na pozycji auto światła zapalały się dopiero po przekręceniu kluczyka i automatycznie przechodziły w światła mijania po zmierzchu.

Aleś zamieszał....Ja mam włącznik świateł z auto i czujnikiem zmierzchu i założony moduł z pierwszego postu. Włącznik mam cały czas w pozycji auto w dzień wsiadam włączam zapłon i nic nie świeci, odpalam auto włączają się dzienne a kiedy zapada zmierzch automatycznie włączają się światła mijania i gasną dzienne.

A jak masz na 0 i odpalisz to zapalaja sie swiatla dzienne czy nie?

Edytowane przez M1etek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja kombinuje zeby na 0 nie wlaczalo sie nic a dopiero przy auto wlaczaly sie dzienne i po czujniku zmierzchu nirmalne mijania. Podobno sie da:-D

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wtedy modułu wogóle nie podpinasz pod ten włącznik clh? Bezpośrednio idzie na pokrętło świateł?

Zależy jak chcesz go podłączyć. Ogólnie ten moduł można wpiąć na kilka sposobów np bez dodatkowych włączników lub jak większość dokłada taki włącznik DRL z B7. Można go montować bez włącznika wtedy moduł działa cały czas bez możliwości ręcznego wyłączenia. Brak dodatkowego włącznika skutkuje jedynie tym, że wieczorem gdybyś np chciał mieć włączony silnik to nie bedziesz mógł stać z wyłączonymi światłami bo nawet jeśli wyłączysz mijania to zapalą się dzienne. Najwiekszy problem jest jeśliktoś posiada ręczną regulacje reflektorów i CLH wtedy można wykorzystać włącznik CLH jako sterowania dziennymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie ja mam w b7 reczna regulacje i ori clh. W tym przypadku nie ma gdzie zalozyc wlacznika DRL. Ale podobno mozna podlaczyc w ten sposob ze na 0 nic nie bedzie a dopiero na AUTO wlacza sie w zaleznosci od pory dnia dzienne lub mijania

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja kombinuje zeby na 0 nie wlaczalo sie nic a dopiero przy auto wlaczaly sie dzienne i po czujniku zmierzchu nirmalne mijania. Podobno sie da:-D

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Nie widzę takiej możliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam znac jak bede cos wiedzial.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem chyba da się jednak. Nie pamiętam czym staruje (plus czy minus) włącznik w pozycji na auto ale przyjmijmy, że podaje + więc tak czerwony prądowy przewód modułu podpinamy pod przewód "auto" włącznika świateł. Czarny masowy przewód modułu gdziekolwiek gdzie znajdziemy masę może być karoseria. Resztę przewodów jak podaje instrukcja czyli jeden pod prawą a drugi pod lewą żarówkę drogowych świateł. Ostatni pod postojówkę, która będzie rozłączała dzienne po włączeniu świateł mijania przez czujnik zmierzchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O cos takiego chodzi. W przyszlym tygodniu bede walczyl z tematem bo na weekend wyjezdzam. Kolega z forum podesle mi jeszcze schemat podlaczenia i dzialam. Zrobie jakies foty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :) Chyba za bardzo pochwaliłem się swoją robotą :facepalm: Mianowicie myślałem, że traf dał i przepaliła się postojówka z tyłu, lecz wcale nie! Problem jest tego typu że jak odpalam samochód na dziennych to wywala błąd spalonej żarówki (rucklicht rechts - postojówka tylna prawa), wystarczy przekręcić włącznik na postojowe na ok 5sek. i błąd znika. Czasami zdarza się tak, że uda się odpalić samochód i błędu nie ma ale to jest jedno na kilkanaście odpaleń. Jak czujnik i auto zareaguje na zmierzch i włączy światła problem tak samo znika. Wyłączenie modułu nic nie daje, wyjęcie bezpiecznika także nie. Może komuś coś takiego się przydarzyło? Jakieś rady? Dodam jeszcze, że do tylnich postojówek nic nie podłączałem.

Do kolegi M1etek: załóż moduł jak większość, jeśli masz clh to podepnij pod to, wyżej napisałem na której pozycji co tam się pojawia. Najlepszy sposób, nie musisz się bawić z włącznikiem. A jeśli chcesz wyłączyć moduł to po prostu przestawiasz na 0 jak w ori drl :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zamontowałem zestaw w B6 mam CLH fabryczne i wł auto
wymieniłem tylko przełącznik CLH na DRL +CLH dołożyłem przekaznik i działa super można zapomnieć o światłach
kolega ucho.77 podpowiedział jak to połączyć i wszystko dziabie bez problemu

Edytowane przez Kosa-00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja nie moge zmienic na taki wlacznik bo nie mam xenonu...

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M1etek ale nie musisz zmieniać! Masz przecież CLH ori + regulacja świateł więc DRL podpinasz pod CLH i pokrętło jest od dwóch rzeczy. Zamiast pin 3 (aktywacja DRL) we przełączniku podpinasz pod pin 7 (aktywacja CLH) i śmiga na takiej samej zasadzie co przełącznik DRL

Edytowane przez Malinioo93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


M1etek ale nie musisz zmieniać! Masz przecież CLH ori + regulacja świateł więc DRL podpinasz pod CLH i pokrętło jest od dwóch rzeczy. Zamiast pin 3 (aktywacja DRL) we przełączniku podpinasz pod pin 7 (aktywacja CLH) i śmiga na takiej samej zasadzie co przełącznik DRL
tylko wtedy trzeba przekaźnik inaczej podpinać :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M1etek ale nie musisz zmieniać! Masz przecież CLH ori + regulacja świateł więc DRL podpinasz pod CLH i pokrętło jest od dwóch rzeczy. Zamiast pin 3 (aktywacja DRL) we przełączniku podpinasz pod pin 7 (aktywacja CLH) i śmiga na takiej samej zasadzie co przełącznik DRL

Rozumiem ale nie często korzystam z włączonego CLH a w takiej sytuacji po zmierzchu zawsze będzie się załączał jak zamknę auto.

A jak muszę podać żeby działało odwrotnie? Tzn. 0 świecą dzienne a na 1 wyłączają się we włączniku CLH?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...