Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Po wyjęciu termostatu nadal się grzeje, ale mniej.


martinez320

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

Proszę o pomoc, nie wiem gdzie jest problem.

Dwa dni temu silnik zaczął się przegrzewać, temperatura w 10 min od ruszenia rano osiągnęła ponad 100 st. i już nie spadła.

Włączając ogrzewanie dojechałem do domu. Wczoraj zakupiłem nowy termostat Wahler. Po wymianie nic nie pomogło.

Aktualnie nie mam żadnego termostatu, i jest lepiej ale nie idealnie, jak trochę docisnę to wciąż jest kłopot.

Poza tym spalanie wzrosło chyba z 30% wg komputera. Gaz się załącza dość szybko.

Co się mogło stać?

Dodam, że chłodnica przed wyjęciem termostatu była chłodna, po wyjęciu jest gorąca (oczywiste) ale to jakby nie jest to.

Czy oprócz termostatu jest jakieś sterowanie elektroniczne (zawór albo coś) ? który może blokować.

Mam wrażenie, że również wentylator elektryczny nie załączą (choć po włączeniu klimy działa).

W sobotę pojadę na VAG to się coś dowiem więcej od "speca".

Mimo tego wszystkie opinie mile widziane.

Coś mi się wydaje, że chłodnica do wymiany, albo w najlepszym przypadku czujniki.

Help !

Ps. Ponawiam pytanie o dobry warsztat w Łodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wentylator, bo jak włączysz klimę to załącza się wentylator klimy nie układu chłodzenia. Jeśli masz klimatronik to możesz sprawdzić poprzez niego dwa czujniki opis jak to zrobić w dziale klimatyzacji. Jeszcze co mi przychodzi na myśl to coś z pompą wody może czas ją wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wentylator, bo jak włączysz klimę to załącza się wentylator klimy nie układu chłodzenia. Jeśli masz klimatronik to możesz sprawdzić poprzez niego dwa czujniki opis jak to zrobić w dziale klimatyzacji. Jeszcze co mi przychodzi na myśl to coś z pompą wody może czas ją wymienić.

Dzięki za info.

Ps. Czy nie ma nikogo z Łodzi ? Tyle ładnych A4 jeździ po mieście i nikomu się nic nie psuje ? :wink4:

Help, tylko nie piszcie, że mam jechać do ASO, bo tam mnie skaleczą na ciężkie pieniądze ! i wymienią połowę auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz temperature na klimatroniku i na VAg-u, zostaje jeszcze pompa wody ktora moze juz nie domagac albo wiskoza, a odpowietrzales uklad po wymianie termostatu moze jest zapowietrzony i sie grzej, popatrz czy w okolicach pompy nie cieknie plyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zakladasz Wahlera to sie nie dziw ze jest dalej zle,termostat tylko z ASO nadaje sie do zalozenia.

Bez termostatu nie powinno sie jezdzic,mialem przypadek co prawda w oplu ze po wyjęciu termostatu silnik sie gotowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo ?

A co jest nie tak z Wahlerem, kupiłem najdroższy jaki mieli w Inter kars był jeszcze tańszy Vernet czy jakoś.

No nic, jutro umówię się do Idczaka na Przybyszewskiego w Łodzi, zobaczymy co się wydarzy.

Wystarczy uzyc opcji szukaj na forum bylo mase tematow podobnych do twoich a nawet takich samych dotyczacych za wysokiej temperatury silnika, duzo mozesz sie z nich dowiedziec.

orginal termostat kosztuje 85zl a jest naprawde dobry, a zreszta to roznie jest nie jeden sie przejechal na nie orginalnym termostacie pieniadze wyrzucone w bloto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem podobny problem w hondzie,i okazalo sie ze chlodnica byla zapchana bo ktos wczesniej dodal jakiegos uszczelniacza przeciw wyciekom i to cos uszczelnilo.......,ale kanaly w chlodnicy :>

a objawy byly takie ze wieksza czesc chlodnicy byla ciagle zimna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniaj pompę wody -ew zapowietrzenie.

Pompa wody wymieniona, problem z głowy :notworthy: dzięki za wszystkie podpowiedzi :hi:

Aktualna temperatura wg klimatronika (kanał 49) oscyluje pomiędzy 94-98 st. :good:

Ps. Termostat Wahler założony, zobaczymy ile wytrzyma :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...