Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czym wyczyścic chromy???


radio22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam już od dłuższego czasu przymierzam się do czyszczenia dodatków chromowanych na masce i zderzaku (przód) chodzi mi o te listwy i znaczek. Nie chce zniszczyć materiału jakąś chemią żeby nie zmatowiało.

Proszę was o pomoc koledzy może wy macie jakieś sprawdzone sposoby???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi a z tym kwasem szczawiowym to na poważnie??? hehe

Ja chyba kupie tą pastę polerską od Tępo. Jak wykonam czyszczenie to zdam relacje jak mi poszło<<<<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasta Automax, koszt 3zł, nadaje się do chromów, dawno, dawno temu używałem do polerowania rantów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Do czyszczenia chromu zamiast używać komercyjnej mie*szanki amoniaku i innych chemikaliów, wystarczy zwykły amoniak z wodą. Wsyp trochę amoniaku do wody i zamocz w mieszance ściereczkę. Natrzyj nią przedmiot z chromu, opłucz i poleruj potem czystą ścierką. Nie zapomnij założyć rękawiczek ochronnych i uni*kaj wdychania oparów. Jeśli czyścisz elementy samochodu, uważaj, żeby mieszanką nie zachlapać lakieru. W łazience chromowane ele*menty wystarczy umyć mydłem i wodą. Trudniejsze zabrudzenia usuwa się, delikatnie przecierając wilgotną ściereczką posypaną odrobiną sody oczyszczonej."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ile wysarcza takie przeczyszczenie chromów ww. środkami? Nie "zajdą" znowu po tygodniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tak jak obiecałem zdaje relacje z czyszczenia chromów na zewnątrz auta miałem zakupić coś specjalnego na chromy ale postanowiłem stworzyć własną miksturę'''hehe

Połączyłem 1.płyn do naczyń+2.mleczko CIF+odrobina wody i to wcierałem szczoteczką do zębów.

Rezultat bardzo dobry chromy nie matowieją i się elegancko błyszczą dodam że zrobiłem to praktycznie zerowym nakładem mleczko i płyn pożyczone od mamy heh...Polecam ten sposób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PASTA AUTOMAX i sciereczka, OBJASNIAM--> rozprowadzasz na chrom paste czekasz chwilke az sie zetnie czyli zaschnie. next czysta sciereczka i jedziesz. chrom jest tak czysty ze jak pada słonce to az razi po oczach ja tak robie co jakis czas i mecga błyszczy.POLECAM!! pasta nie jest droga a na duzo starcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tak jak obiecałem zdaje relacje z czyszczenia chromów na zewnątrz auta miałem zakupić coś specjalnego na chromy ale postanowiłem stworzyć własną miksturę'''hehe

Połączyłem 1.płyn do naczyń+2.mleczko CIF+odrobina wody i to wcierałem szczoteczką do zębów.

Rezultat bardzo dobry chromy nie matowieją i się elegancko błyszczą dodam że zrobiłem to praktycznie zerowym nakładem mleczko i płyn pożyczone od mamy heh...Polecam ten sposób

w takim razie dzisiaj też wypróbuje ten sposób:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tempo bedzie dobra natomiast jak koledzy polecam Automax nabyłem wczoraj chromy teraz sie odznaczają :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...