Skocz do zawartości
IGNOROWANY

silnik lanosa 1,5 1,6 16v


Matek9292

Rekomendowane odpowiedzi

prawdopodobnie wiązka powinna być taka sama, ale na pewno będziesz musiał zmienić kompa

oraz silnik 1,6 posiada czujnik spalania detonacyjnego który 1,5 nie posiada

ale niech się jeszcze ktoś wypowie na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie podobo komp podchodzi od 1,5

z czujnikiem nie ma problemu bo poprostu sie go nie podpina i też bedzie grało

najbardziej rozchodzi mi sie o sprzęgło,rozstaw śrub na skrzynię biegów,mocowanie,

Wtryski,wiązka to wszystko podchodzi z 1,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To twoje? [Lanos] Błagam pomocy ! silnik 1,5 na 1,6

Te daewoo to straszne padła.

kolego i tu się mylisz ja swojego kupiłem z nauki jazdy i cały czas katowany na gazie i jak sprzedawałem miał 480 tys. km:slina: i nic się nie działo , wymieniłem tylko klocki tarcze i tylne amortyzatory .

a najważniejsze nie gnił jak OPLE

Ja miałem 1,5 16V wersja koreańska w ful wypasie tylko nie miał szyberdachu a być może problematyczne były wersje montowane u nas w kraju.:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daewoo to syf jakich mało.

Wsiadasz - to masz ochote :sick3: na deske rozdzielcza bo jest tak paskudna.

Jakosc materialów jest tragiczna, wszystko skrzypi, trzeszczy.

Nawiewy? W zimę zimno a w lato gorąco.

Fotele - nawet w maluchu były lepsze.

Wygłuszenie? Masz wrażenie, że siedzisz w puszce po konserwie:facepalm:

Lanos to Twór udający samochód.

Poza tym jest maksymalnie obciachowy.

Niektórzy mają szczęście i jeżdzą tym czymś chwaląc się, że części są tanie jak barszcz. Tylko co z tego jak w tym "samochodzie" ciągle coś trzeba wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To twoje? [Lanos] Błagam pomocy ! silnik 1,5 na 1,6

Te daewoo to straszne padła.

kolego i tu się mylisz ja swojego kupiłem z nauki jazdy i cały czas katowany na gazie i jak sprzedawałem miał 480 tys. km:slina: i nic się nie działo , wymieniłem tylko klocki tarcze i tylne amortyzatory .

a najważniejsze nie gnił jak OPLE

Ja miałem 1,5 16V wersja koreańska w ful wypasie tylko nie miał szyberdachu a być może problematyczne były wersje montowane u nas w kraju.:decayed:

podzielam zdanie kolegi

wiadomo idealnego samochodu nie ma każdy ma tam jakieś wady jeden większe drugi mniejsze ale co do Lanosa mam przychylną opinię wbrew pozorom co niektórzy myślą,piszą ....... wiadomo każdy ma swoje zdanie i swój pogląd

tylko kolega ma innej natury problem a my zaczynamy się wypowiadać na temat samochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja mama miala takiego 1.6 16v wytwor z korei a nie fso.majac z bratem po 18lat katowalismy go ile wlazlo,po 2 tyg zmienialismy opony z tylu na przod bo jakies lyse sie robily.auto mialo ciezko z nami,mama zatankowala synowie wyjezdzili to na gaz przerobila.auto jezdzilo u nas 140tys km i poza spalona pompa paliwa i popychaczami ktore zaczely glosno pracowac nic sie nie dzialo.wiec az dziwne ze silnik sie sypnal choc mojej zony niesmiertelne avg tez umarlo i silnik zmienialem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co te komentarze głupie. kolega bedzie jezdzil tym czy chciał a czy to syf itd to juz nie powinno was interesowac. ADAM zapodaj fotki swojej audi to moze o niej troche podyskutujemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ha spoko koledzy,podzielam wasze zdanie,niekiedy trafi się taki egzemplaż ze trudno zarżnać a neikeidy to takie wszystko leciwe że strach wgl czego dotknać. Akurat ja tak jak większosc was posiadam OOOO i namawiam tatę do kupienia jakiejs 80 b4 w tdi no ale on się uparł aby wyremontować swojego poczciwego lanosa którego posiada od nowosci. może jednak przywiazanie robi swoje,nie wiem. Ma tam na nim naklupane 150 tyś a olej zaczynał walić chyba juz kole 100tyś,no ale dopiero ostatnio dałem sie za rozbiórke i wymiane pierscieieni i przy okazji pompy wody i rozrzadu,po poskładaniu okazało się że tuleje cylindrowe są tak zmasakrowane że chodzi gorzej niz przed tem,tego sinlika już sie nie oplaca remontowac a znalazelm na allegro bardzo tanio silnik 1,6 stad tez to moje pytanie,bo na forum lanosa to chyba umierają bo zero odzewu;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważam że Lanos to nie taki zły samochód... nie każdy może śmigać audi ja np stoje teraz przed wyborem kupna Lanosa z silnikiem od astry GSI 2.0 ma być nie pozorny i syzbki co do przekładki silnika na forum lanosa jest kupa tematów odnośnie przekładek z 1.5 16v na 1.6 16v albo odrazu wrzucaj c20xe :)

a porównania Lanosa do audi uważam że są nie na miejscu inna klasa budżetu jakości itp itd ale jedno trzba przyznać części są naprawdę tanie i można ukeoszać modzić do woli w końcu to opel z kapustą na masce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że mam garaż to czasami lubię podłubać i właśnie znajomy dał mi nubire do obejrzenia, niby ma ponad 300kkm ale progów nie ma, podłogi nie ma, podnosiłem go w na pare podnośników żeby się przez podłogę nie przebić, ogrzewanie nie działa bo nagrzewnica padła, szyby się nie otwierają, łożyska huczą (dzisiaj jedno wymieniłem:banan:) ręczny nie działa, no ale czego wymagać silnik zdrowy to nie ma co narzekać:decayed: Znam za to jeden egzemplarz lanosa który jeździ bezawaryjnie tylko od nowości u jednego właściciela, pedancik taki pewnie kapcie zakłada jak do niego wsiada:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj ojciec kupil lanosa 1.6 SX jak dopiero co Daewoo ruszalo w naszym kraju rocznik 98 made in korea , przez 10 lat jazdy praktycznie nic sie nie psulo poza elementami eksploatacyjnymi, nie bylo mowy o nawet najmniejszym śladzie korozji, oczywiście lanos to nie klasa a4 ale za niewielkie pieniądze można dostać auto tanie w utrzymaniu i w miare wyglądające z zewnątrz np jak lanos sedan, auto proste konstrukcyjnie , duzo czesci można wsadzic z opla , wykonczenie kwestia gustu , wolal bym mlodszego lanosa anizeli np kupowac zarazniete pordzewiałe ztjuningowane e30/e36 :), moim zdaniem warto kupic silnik, auto w jednych rekach od nowosci wiec pewne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co te komentarze głupie. kolega bedzie jezdzil tym czy chciał a czy to syf itd to juz nie powinno was interesowac. ADAM zapodaj fotki swojej audi to moze o niej troche podyskutujemy

Ile ludzi tyle opinii :kwasny:

Przed A4 miałem Lanosa 1,5 16v, kupiony był nowy w salonie w 2000 roku. Po 3 latach jak skończyła się gwarancja padł silnik, ukręciła się końcówka wału korbowego... Ponoć niby wada fabryczna albo jak to mechanik stwierdził "za ostro się jeździło". Po generalnym remoncie jeździł u mnie do końca 2012 roku, sprzedałem go z końcem grudnia i obecnie śmiga dalej w Lublinie. Przez te wszystkie lata standardowa eksploatacja i bolączki wynikające z jakości naszych dróg. Praktycznie zero rdzy na karoserii, 2 punkty "purchlaczków" w momencie sprzedaży miałem na masce pod "kapustą" i na dachu zaraz nad szybą. Ogólnie dobrze wspominam to autko :wink: i nieraz się dumni właściciele VW3 za nim zgubili :naughty:

Każdy chwali to co ma lub co lubi lub to za czym tęskni/marzy. Generalnie proste auto i niedrogie w eksploatacji niestety zniszczone przez "politykę".

Co do autora wątku:

- komp może i podejdzie ale czy będzie to wystrojone poprawnie nie wiem

- plug n play montaż na pewno, różnice mogą być w podłączeniach np przepustnicy, zwróć uwagę na króćce doprowadzające chłodziwo do niej i kąty pod jakim wchodzą przewody.

Generalnie jeśli się nie da wyremontować starego silnika, szukajcie jakiejś dobrej jednostki z DU albo jak macie czas i troszkę odwagi wsadzajcię C20XE/C20LET z opla lub idąc w ślady jednego człowieczka z Polski co wsadził pod maskę Lanka 2,0T z Saaba i wysterowane już to ma na prawie 300KM i ogarnia to... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...