Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niskie obroty silnika na biegu jałowym


mike821004

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam takie pytanie: jakie powinny być prawidłowe obroty silnika na biegu jałowym?

Jak odpalam silnik na biegu jałowym to obroty mam na 200?-(druga kreska na obrotomierzu)

i tak się cały czas utrzymują z delikatnym cyklicznym falowanuim.

Nie mam problemów z odpalaniem - pali za pierwszym razem

jak jadę to normalnie się zachowuje, ale nawet na rozgrzanym silniku gdy zatrzymam się na światłach to obroty spadają znowu do 200 i tak się utrzymują

Czy to jest normalne i nie uszkodzę silnika?

silnik 1.6 ANA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obroty powinny być 900-950 w audi jest takie coś że on sobie reguluje obroty ale właśnie powinny się wahać między 900 a 950 obr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co takiego czegoś jeszcze nie widziałem ale ja też mam silnik ANA i ja miałem drobne opadanie skazówki poniżej normy i czyszczenie przepustnicy w moim przypadku pomogło więc może i ty ją wyczyść i zrób adaptację

---------- Post dopisany 24-03-2013 at 15:41 ---------- Poprzedni post napisany 23-03-2013 at 22:12 ----------

wiesz co podlacz pod vag i zobaczysz co i jak i tam ustaw obroty silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem miałem identyczny, opadanie poniżej jałowych obrotów na światłach zaś po lekkim przygazowaniu normowały się na 900. Czyszczenie przepustnicy + adaptacja załatwiło sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest koszt czyszczenia i adaptacji przepustnicy?, czy można to samemu zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to lepiej chyba samemu zrobić bo w warsztatach mogą wyczyścić człowieka masz 2 opcje albo wykręcić ją i wyczyścić na stole w domu lub garażu albo druga opcja taką jak ja czyściłem to bez demontażu jej tylko zdejmowałem rury co idą od filtra powietrza do przepustnicy i na zapalonym silniku psikałem preparatem przeznaczonym do czyszczenia gaźników i przepustnic i cały ten brud spływa i silnik go spala i wydala w spalinach. preparat kosztuje około 20 zł i roboty może jest przy tym 30 minut. a adaptacje robiłem inną metodą odłączyłem akumulator rano jak szedłem go podłączyłem i przekręciłem kluczyk do zapłonu odczekałem 1 minute wyłączyłem zapłon po czym go już normalnie odpaliłem i umnie wszystko jest ok oczywiście nie raz takim sposobem nie idzie i trzeba podpiąć pod komputer żeby to zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest mocno zapchana to psikanie żadnym wynalazkiem nie pomoże, w zasadzie to powinno się wyczyścić kanał do czystości bo takimi półśrodkami to możesz tylko przeczyścić a nie wyczyścić. Nie wiem czy Ci wiadomo ale robi się tak, że poleruje się kanały dolotowe, dlaczego ? Dlatego, żeby na ich ściankach nie przywierał brud czyli najlepiej wyczyścić porządnie bo na pozostałościach będzie osadzała się kolejna warstwa syfu. Mnie ta zabawa kosztowała 80zł u mechaniora. xXPiotrekXx19 Skoro nie rozłączałeś przepustnicy to po co wykonywałeś adaptację ? Po drugie i tak zrobiłeś to źle a już na pewno nie trzeba rozłączać jej na noc. Jak kiedyś rozładowało mi się akku to adaptację zrobiłem dopiero parę dni później bo denerwowało mnie mulenie auta. Generalnie odłączasz akku, po paru minutach podłączasz, przekręcasz kluczyk niczego nie dotykając na 30 sekund, wyłączasz na 10 sek niczego nie dotykasz a następnie odpalasz silnik z wciśniętym sprzęgłem i trzymasz przez 20 sek. Mnie pomogło, dynamika zwiększyła się diametralnie. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adaptację robiłem tak na wszelki wypadek nic mnie to nie kosztowało więc zrobiłem

---------- Post dopisany at 16:39 ---------- Poprzedni post napisany at 16:38 ----------

u mnie nie była mocno zabrudzona przepustnica i takim preparatem u mnie wyczyściło bardzo ładnie i wszystko jest jak powinno być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dziękuję za pomoc jak się trochę ociepli to biorę się za czyszczenie

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...