Skocz do zawartości
IGNOROWANY

a moze A8??


pet3r

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

podsunalem dzis ojcu iscie szatanski pomysl - kupno A8 :) postaram sie Wam to wszystko jakos w miare przejrzyscie przedstawic i prosze Was o opinie, wszystkie za i przeciw naszemu pomyslowi.

w gre wchodzi A8 z roku 1995-1998, na samochod mam do przeznaczenia ok 30-35k pln.

rozwazalismy wszystkie wersje silnikowe, ale najbardziej spodobala nam sie widlasta osemka o pojemnosci 4.2 litra :twisted: auta z tym silnikiem mozna kupic za 25k pln w Polsce, czyli w niemcowni czy gdziekolwiek pewnie jeszcze taniej, przeciez handlarze musza na czyms zarabiac.

spalanie 4.2? nie jest to duzy problem, jezdze bardzo malo (ok 10k km rocznie) i na dodatek moge odliczyc sobie VAT od benzyny. czy ktos ma/mial A8 z tym silnikiem, ewentualnie 2.8 lub 3.7? jakie jest spalanie dla tych silnikow?

auto mialbym kupic na rok-dwa, posmigac i sprzedac. czy nikt z Was nie mial nigdy ochoty poszalec i poczuc pod pedalem na prawde sporo kucykow? :)

jak przypomni mi sie cos jeszcze to dopisze. zapraszam do dyskusji nt.

"za i przeciw kupnie starego, duzego auta z wielkim silnikiem" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czemu nie pomysł jest dobry :wink: ale jakbym juz brał takiego kolosa to tylko i wyłacznie 4.2q jak szalec to juz do konca na tym aucie i tak sie paliwa nie zaoszczedzi takze jak cos to 4.2 :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi samemu ostatnio wpadla do glowy A8 - tyle ze diesel :roll: Autko jest piekne, za nie duza kase mozna kupic naprawde wypasiona :) No i glowny plus - A8 czyli 2 x A4 - wiernosc klubowi pozostaje :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diesel nie wchodzi w gre bo po pierwsze 150KM dla tego samochodu to lekka przesada (nawet 2.8 zle sie pewnie tam czuje) a po drugie strasznie ciezko znalezc A8 z dieslem. mowie oczywiscie o pieniadzach, ktorymi dysponuje, bo jest to kasa na auto + ubezpieczenie + paliwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4 niestety nie kupie w tych pieniadzach, chyba, ze ta 2.2T, ktora byla produkowana przed B5 (nie wiem jakie oznaczenie modelu bylo) ale to auto wyglada w porownaniu do A8 bardzo staro i jest mniejsze. bardziej chodzi mi o wygodna, luksusowa kolumbryne niz auto do scigania sie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 37 byla na allegro - sprzedawal moj kolega, bardzo ladna, elmlody sie zastanawial nad kupnem ... rocznik 99 .. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie, 37k moglbym wyciagnac, ale jak zaplacilbym za ubezpieczenie, paliwo, naprawy, itp? :) musze miec pewna rezerwe na takie wydatki, na S4 przyjdzie jeszcze czas ;)

Ok ok :wink: Piekne autko , ale koszty utrzymania masakra :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ochłodzę atmosferę troche - weź pod uwagę sprzedaż w przyszłości, na takie auta nie ma często chętnych...

Ale auto piękne, motory też miały niczego sobie :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diesel nie wchodzi w gre
to poszukaj 3.3TDI
ochłodzę atmosferę troche - weź pod uwagę sprzedaż w przyszłości, na takie auta nie ma często chętnych...

Ale auto piękne, motory też miały niczego sobie

no i tu sie mylisz moj kolega sprzedal A8 4.2Q 95r w 1 dzien....zalezy od stanu iceny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy od stanu iceny

przede wszystkim od zasobności portfela kupującego

kupić nie problem ale potem utrzymać

wymień chociaż w takim 4.2 klocki i tarcze i porównaj to np do cen z A4 :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za

- Rewelacyjne właściwości jezdne co za tym idzie super fun z jazdy

- Super komforcik

- Cisza

- Stare auto budzące niemały respect laików

- Śliczna według mnie buda

Przeciw

- 2 razy większe koszty utrzymania wkońcu to 2 razy A4

- Prawie wszystkie 4.2 są z tiptroniciem dla niektórych to plus

- Większość aut które trafiły do Polski to auta z duzych niemieckich firm czyli ogromne

przebiegi

- Marna szansa na wychaczenie czegoś naprawde fajnego bez przeszłości

- A jak juz źle trafisz to wyciągnie ci całą kase jaką masz a nawet niewiem czy nietrzeba

będzie pożyczać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce kupic totalna okazje za mala kase, moze byc z duzym przebiegiem ale oczywiscie nie mam zamiaru robic tego bez sprawdzania stanu auta. jesli kupie auto tanio to bede mogl je tanio sprzedac (o trudnosciach ze sprzedaza mowili mi ludzie jak kupilem '95 2.6Q z 265k km na szafie - ze stare, ze duzy silnik - a jeszcze na niej zarobilem przy sprzedazy :P ). co do skrzyni to manual bylby boski ale jeszcze nie widzialem 4.2q z manualem :)Murzyn - gdybym mial kase to kupilbym 4.2TDIQ, ale nie mam, wiec nawet 3.3TDI nie wchodzi w rachube :)

pytam ponownie o spalanie - jakiego oczekiwac w miescie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytam ponownie o spalanie - jakiego oczekiwac w miescie??

Zależy jak byś jeździł spalanie zaczyna sie od 13 litrów do 18 litrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij , ze kupisz w tych pieniadzach 3.3 Tdi , Eksploatacja 4.2 bedzie kosztownijesza niz S4, ale ktos kto kupuje takie auto musi sie niestety liczyc z wydatkami, utrzymaniem, ktos wyzej zaznaczyl, ze auta z tych lat maja "nabzykane" sporo km. I to jest swieta racja, nie oszukujmy sie ,ze 11 letnie auto bedzie mialo przebieg 70.000km, przeciez luksusowe auta, maja okreslone zadanie i nikt ich nie kupuje ( i wydaje fury pieniedzy) po to zeby wyskoczyc w niedziele do kosciola :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzilem kolegi 2.8 bez quattro z 96 i po lifcie z 99 . Musze powiedziec ze nic specjalnego jezeli chodzi o osiagi. Kolega mowil ze pierwszy byl mniej awaryjny. Jak ja bym kupowal to tylko 4.2 quattro lub S8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...