Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Duże spalanie


mix03

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam A4 1.8T quattro i na krótkich odcinkach w mieście ok 5 km przy temperaturze minusowej, spalanie wynosi ok 16-17 litrów. Za niedługo zabieram się za wymianę rozrządu, oleju, filtrów i świec. Mam nadzieje ze spalanie trochę spadnie, a może to jest standardowe spalanie??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15-16 to jest norma na niedogrzany motor

z fisem da sie zejsc na ok 12-13l ale co miasto to inne spalanie - mowa o krotkich odcinkach wylacznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na poczatek czujnik wody, termostat i sonda do sprawdzenia

ewentualnie do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

termostat raczej dobry, bo nagrzewa się po przejechaniu 4 km i trzyma cały czas na 90 stopni, mam ten samochód dopiero 3 tygodnie ale spalanie zaczyna mnie przerażać :facepalm: , takie spalanie mam tylko w mieście i to na krótkich odcinkach, będę musiał go sprawdzić na trasie, ale to już po wymianie rozrządu i filtrów, świec i oleju. dam do mechanika niech to ogarnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejedz sie pare kilometrów ze stała prędkoscią i sprawdz jak zachowuje sie wskaznik temperatury

co wyszło na VAG-u ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskaźnik po 4 km w temperaturze -7 jest na 90 stopni i nie zmienia położenia. VAG-a nie mam, spalanie wydaje mi się takie duże przez moje krótkie odcinki jazdy. Devastation a ile tobie pali twoja quattro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz jakieś 11.7-12.3 ale ja mam AJL-a a ta franca pali więcej jak AEB

najpierw wymien czujnik wody na nowy i tylko ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na krótkich odcinkach po mieście / rano dom praca i powrót 2x3km/ pali 14-15 litrów - auto w pełni sprawne. Temperature jak ci łapie 90 i trzyma to jest OK ale możesz jeszcze na klimatroniku sprawdzic co pokazuje. Ogólnie podłącz VAGa gdzieś i posprawdzaj sonde i przepływke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie szukajcie dziury w całym ;] co miasto to inne spalanie i odcinki też są inne

naucz sie oszczednie jezdzic to jeszcze urwiesz litr/dwa i to bedzie tyle jesli chodzi o miasto

ja mieszkam wbrew pozorom w niewielkim miescie, moje wyprawy samochodem z reguly to 2-3km postoj pol dnia i powrot kolejne 2-3 km (z kilkoma przestojami na swiatlach), silnik sie nie dogrzewa i automatycznie spalanie rosnie (w wakacje jest dosyc spora roznica bo pali 2-3l mniej w miescie), zeby ciut przyoszczedzic zapinam jak najczesciej czwarty bieg, ok 1200obr (nie pamietam) i sie tocze z lekko wcisnietym gazem 50km/h, wtedy fis pokazuje chwilowe ok 6-7l, dwumas i tak idzie do wymiany ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem że VAG i mozna dla spokoju sprawdzic przepływke i sonde, ale nie kombinowac nic i nie wymieniac jak błędami nie sypie. Czujnik temp jak jest tak jak kolega pisze, to też bym zostawił w spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam was koledzy ja mam ajl z lpg no i srednie spalanie gazu przy cyklu mieszanym oczywiscie przy normalnej jezdzie to 12/100 ale powiem wam ze jak zaczołem sie cieszyc moca zaraz po kupnie to bezynki brała 15/100 takze kwestia jazdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój palił 14.3l/100km, też dobrze sie nagrzewał i prawidłowo wskazywał temperaturę

ale obserowałem sondę lambda i wychodziło że za czesto pokazuje na bogato

po wymianie czujnika od razu spadło do 12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziś byłem u mechanika i podłączył komputer, były 2 błędy z czego 1 dotyczył sondy lambda, błędy zostały skasowane, dziś i jutro mam pojeździć i jutro znowu podpinamy komputer i sprawdzamy czy się nic nie pojawiło.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek a jaki czujnik dokładnie kupiłeś?

sonda to pierwszy podejrzany zawsze jeśli chodzi o wysokie spalanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek a jaki czujnik dokładnie kupiłeś?

ori w ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

made in Luxemburg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz wiem jaki producent, dla potomnych - FAE, taki sam mialem ori tez ze znaczkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...