Skocz do zawartości
IGNOROWANY

łożysko wałka sprzęgłowego


Klaudek1993

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie . parę dni temu wymieniłem skrzynie w mojej b5 1,9 tdi 90 km na dhf . i dalej mam taki sam problem ze mi cos halasuje . chce wymienić łożysko oporowe i lożysko wałka sprzęgłowego . i moje pytanie : czy trzeba jakis sposób na wyciągnięcie tego łożyska ? czy bez problemu wyjdzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam klika pytań.

1. Co Ci hałasuje i jaki to hałas oraz kiesy występuje?

2. Chodzi Ci o łożysko oporowe czy wałka sprzęgłowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcę wymienić obydwa łożyska . łożysko oporowe wiem jak . ale niewiem czy trudno wyciągnac te łożysko wałka sprzęgłowego . hałasuje mi na luzie a jak wcisne sprzęgło to cisza

---------- Post dopisany 29-03-2013 at 13:48 ---------- Poprzedni post napisany 28-03-2013 at 22:43 ----------

up

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykluczylbym obydwa lozyska przy takim objawie obydwa omawiane lozyska kreca sie tylko po wcisnieciu sprzegla ,wiec nie moga halasowac nie krecac sie :)

Podnies auto do gory i krotkimi ruchami pokrec kolem przod -tyl (na luzie) Zawsze beda dobiegaly odglosy pracujacego dyfra ale nie moga one byc zbyt glosne - jezeli zbyt glosne sprawdz olej w pierwszej kolejnosci

Czy wymieniales ta skrzynie sam czy robil to ktos inny?

Jezeli sam , to czy dales odrobine smaru na wieloklin walka ktory wchodzi do tarczy sprzegla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak hałąsuje to pewnie łożysko oporowe, co do łożyska wałka to nie wymieniałem go bo u mnie było dobre, a co do wyciągnięcia to ciężko będzie, pewnie trzeba czymś próbować wydłubywać, czytałem gdzieś taki sposób że trzeba dopasować jakiś kawałek walca najlepiej o średnicy wałka sprzęgłowego nawalić smaru do łożyska do pełna przyłożyć wałek i puknąć w niego młotkiem, smar powinien wypchnąc od tyłu łożysko:decayed: czy to działa nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wymieniałem w "80" sam to miałem pożyczony od mechanika taki ściągacz w kształcie walca. Natomiast w A4 wyszło lekko za pomocą zagiętego pręta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedz :)

Najlepiej mieć ściągacz gdyż jak u siebie je wymieniałem to siedziało dość mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...