Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana oświetlenia zewnetrznego wewnetrznego na LED


benyA4

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki

Kolego i jak skontaktowałeś się z Tomnika

masz jakiś namiar

Tak, adres mail. Poszedł PW

Natapane z P8

Poza tym masz i mail i nr telefonu stronę wcześniej.

Natapane z P8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzedzia ktore beda nam potrzebne to przedewszystkim plaski srubokret oraz lutownica i troche zdolonosci manualnych.

Ja wymienialem w avancie i potzrzebowalem nastepujace zarowki LED

Zarowki T4W - 4szt (dwie to lampki przedniej dwie do srodkowej) (jesli ktos kupuje z can bus to prosze zwrocic uwage na dlugosc trzonka zarowki , zbyt dlugi powoduje iz diody znajduja sie poza obrysem przezroczystego plastiku w lampce)

Zarowki C5W - 5 szt ( do lampki przedniej pasuja 41,42,39 mm , lampka bagaznika 39,36mm, klapa bagaznika 39,36mm. W zaleznosci kto ile chce miec diód mozna dopasowac dlugosc )

Moduł Led smd 5050- 11szt po 5cm ( moduly zastosowalem w drzwiach lampka czerwona i biala , podswietlenie schowka oraz oswietlenie tablicy rejestracyjnej. Oryginalnie do drzwi i schowka pasuja zarowki W5W jednak po ich zastosowaniu okazalo sie ze wiekszosc swiatla zostaje rozproszona wglab tapicerki. Dlugosc 5cm idealnie pasuje do bialych i czerwonych oprawek a trzy diody skierowane sa bezposrednio tam gdzie to potrzebne. Tu niestety trzeba je wlutowac. Dwa moduly zastosowalem tez do podswietlenia tablicy rejestracyjnej , oryginalnie sa tam C5W .

Zarowki W5W w sawiatla pozycyjne .

Co do montazu nie ma co sie rozpisywac , wszystkie lampki wewnetrzne oraz drzwi demontujemy podwazajac srubokretem. Lampki podswietlenia tablicy rejestracyjnej przykrecone sa srubami krzyzowymi. A do montazu zarowek pozycyjnych najlepiej zdemontowac lampe.

Kupujac zarowki zwroccie uwage na ich barwe , oraz jakos zastosowanych diod . Najlepiej kupowac u jednego sprzedawcy i wyprodukowane w jednej firmie.

Wieczorem wstawie troche zdjec jak to wszystko swieci.

IMAG0738.jpg

Witam. Chciałbym wymienić oświetlenie wewnątrz samochodu na led. Nie posiadam podświetlenia nóg, świateł w drzwiach jak i w podsufitce pod "osłonami przed słońcem". Tak więc pozostaje mi standardowo oświetlenie w tym miejscu:

https://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjX8erU3PnLAhVDEJoKHaMZATcQjRwIBw&url=http%3A%2F%2Fa4-klub.pl%2Findex.php%3F%2Ftopic%2F255244-lampka-kabiny-czerwone-diody-przod%2F&psig=AFQjCNFFDP2xM8Vr80pHnMn-MFbYD9vM7w&ust=1460022160110645

gdzie pójdą 2x T4W 39 mm? jak i również 2x C5W - 41 mm? sugerując się wypowiedzią kolegi z cytowanego postu.

Kolejnym miejsce w którym chciałbym wymienić jest środek podsufitki :

https://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjahOPA3fnLAhWCCpoKHRdHBT4QjRwIBw&url=http%3A%2F%2Fallegro.pl%2Fpodsufitka-audi-a4-b6-avant-kremowa-i5840007721.html&psig=AFQjCNFFDP2xM8Vr80pHnMn-MFbYD9vM7w&ust=1460022160110645

w tym miejscu również muszę zastosowac 2xT4W?

następnym miejscem jest bagażnik i tutaj pójdą znów 2x C5W tym razem 39mm? dobrze rozumiem?

i ostatnim miejscem jest klapa bagażnika ta sama zarówka C5W? i tak jak przeczytalem nie potrzebuję can-busa do wszystkich żarówek znajdujących się wewnątrz pojazdu?

Proszę o pomoc, dziękuje za wszelkie sugestie. Pozdrawiam

Edytowane przez sgn1808
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłem pakiecik od Tomnika. O ile led w podsufitce świeci jak led- czyli tak jak powiniwen :-) to czerwone diody w drzwi- to jest genialne!

Ledy od w/w mają jeszcze jedną zaletę: panele są idealnie przycięte pod konkretne miejsce i świecą naprawdę potężnie. NIGDY WIĘCEJ CHINOLI!

Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się wraz z Tobą :) , aczkolwiek nie otrzymałem jeszcze odpowiedzi na swoje pytania, pomoże mi ktoś w tym temacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=4993373427

W tej aukcji masz wypisane gdzie jaka żarówka idzie, więc potraktuj opis jako ściągę.

Jak nie wiesz czy musi być canbus to wyjmij żarówkę i zobacz czy sygnalizuje błąd.

To najpewniejsza metoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wnętrza auta nie potrzebujesz żarówek/diodek z canbusem. Do zewnętrznego oświetlenia (postojówki i tablica rejestracyjna) już tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki,

Panowie mam problem z lampka w podsufitce bagażnika, a mianowicie gdy otworze drzwi lekko świecą żarówki (dziś wymienione na led, wcześniej musiałem docisnąć cała lampkę by w ogóle zaświeciła) ale w przypadku otworzenia bagażnika świeci pełną parą. Próbowałem wyjąć ja cała wraz z obudową z podsufitki (w celu sprawdzenia lutów itp.), ale boje się jej troszeczkę drzeć na siłę by nic nie pękło, po lekkim szarpaniu lampka lekko wychodzi ale nie chce wyjść cała (mowa tutaj o całej lampce nie przeźroczystym plastiku pod którymi kryją się żarówki) po tym zabiegu delikatnie się rusza w podsufitce, gdzie szukać przyczyny?

Edytowane przez sgn1808
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglby ktos podpowiedziex jak wyjac lampy z przodu w B7? :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie ten temat kolego. Zderzak w dół i do roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym wymienić wszystkie żarówki ze środka znajdujące się w podsufitce z światła żółtego na białe.
Tylko nie mogę sie dostać do dwóch małych żarówek z przodu i z tyłu w podsufitce. :/

Ktoś? coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pomogę bo dopiero będę się zabierał za to, ale jak masz to podeślij mi listę żarówek i skąd kupowałeś ? Bo słyszałem, że niektóre wywalają błąd spalonej żarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym wymienić wszystkie żarówki ze środka znajdujące się w podsufitce z światła żółtego na białe.

Tylko nie mogę sie dostać do dwóch małych żarówek z przodu i z tyłu w podsufitce. :/

Ktoś? coś ?

Ale w czym jest problem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

zamowilem 2x panel 24 led smd 5050 na przod na miejsce c5w audi a4 b6. Jak myślicie zda egzamin ?

 

pozdrawiam

zarowka-panel-led-smd-24-x-5050-w5w-t10-r10-sv-85-c5w-c10w[2].jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie baaaaardzo jasno, miałem dw takie panele w TT i było bardzo jasno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym wymienić wszystkie żarówki ze środka znajdujące się w podsufitce z światła żółtego na białe.
Tylko nie mogę sie dostać do dwóch małych żarówek z przodu i z tyłu w podsufitce. :/

Ktoś? coś ?



Z czym nie mozesz sobie konkretnie poradzic? Podeslij foto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jescze mam jedno pytanie. Doszły mi te panele wstawiłem na przód i są MEGA :) BAARDZO POLECAM!

Teraz chcę się przyczepić do oświetlenia z tyłu tam gdzie siadają pasażerowie. Wymieniałem tam te żarówki T4W na mocniejsze ale te światło  dalej jest slabe przez to za żarówka nie świeci nad samym kloszem.... Moje pytanie Czy zmieszczę tam takie panele i będę zadowolony z efektu? Proszę o opinie:)

 

- LED Typ: COB 18 chips

- Długość całkowita: 26mm

- Szerokość: 16mm

 

 

25086e72489daa84c86ef4652a8e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ł

Dnia 15.02.2017 o 20:19, MrFreq napisał:

witam

zamowilem 2x panel 24 led smd 5050 na przod na miejsce c5w audi a4 b6. Jak myślicie zda egzamin ?

 

pozdrawiam

zarowka-panel-led-smd-24-x-5050-w5w-t10-r10-sv-85-c5w-c10w[2].jpg

Widzę kolega też z Białegostoku i też z 2.0 ;) Masz może foto jak zmieściłeś te panele do lampki przód? Też myślę nad wymianą i wydaje się to być niegłupią opcją ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie wchodzą i tasma jest mocna i przykleilem do rogow w srodku tej obudowy bardzo latwy montaż a efekt super jeszcze chcę z tyłu ale ciekawe czy wejda te co pokazałem jak myślicie?

Zawartość dodana 59 minutes later

Tak to wyglada z przodu:

 

16830401_1202248323158251_102775913_n.jpg

16837960_1202248349824915_1018798415_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...