Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odkrecenie alernatora...


ziomek0101

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy da rade odkrecic alternator bez odkrecania wiskozy?? Wyjdzie mi ta sruba druga co jest od strony wiskozy?? Bo musze wymienic łożyska w alternatorze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to wyjdzie, bo jest tam takie specjalne wycięcie w korpusie i powinno dać radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kolego :) bo nie mam wlasnie nawet klucza do tej wiskozy żeby ja przytrzymac od strony chlodnicy... po swietach sie za to zabiore i powymieniam łożyska ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisko musisz odkręcić na pewno, jak chcesz wymienić napinacz paska wielorowkowego, bo inaczej wykręcisz napinacz, ale go nie wyciągniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napinacz mam wymieniony w tamtym roku...Tylko sam alternator musze wyjac żeby wymienić w nim łożyska bo mi zaczynaja sie zacierac... czyli te dwie sruby odkrece i bez problemu mi wyjdzie ten alternator? nie trzeba go niczym podwazac itp??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli te dwie sruby odkrece i bez problemu mi wyjdzie ten alternator? nie trzeba go niczym podwazac itp??

Podważyć nieco będziesz musiał, bo w alternatorze są takie tuleje które się "zaciskają" przy dokręcaniu - także na pewno tak sam z siebie nie wyjdzie. Ale wystarczy jakiś większy śrubokręt do podważenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podstawie alternatora jest takie nacięcie na śrubę (tą bliżej silnika) żeby wyjąć go bez odkręcania wisko. Wiadomo alternator Ci sam nie wyskoczy, po odkręceniu śrub będziesz musiał go czymś podważyć i ładnie Ci wyjdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok koledzy..jeszcze sie za to nie zabralem ale musze go wyciagnac i zawiezc do regeneracji bo cos w nim szczereka szczegolnie jak na zimnym silniku zapale...pewnie to łożyska?? czy cos innego moze byc przyczyna? ładwanie raz wynosi 13.77 a raz 14.05... nie wiem od czego to zalezy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslałe nad tym żeby samemu własnie go rozkrecic bo to nie jest duzy problem tylko podobno trzeba cos odlutowywac i potem lutowac na nowo i nie wiem czy poradze sobie z tym ,zeby nie spierniczyc alternatora...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...