Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana drzwi a spasowanie koloru.


mlodyabc

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że ktoś mi potraktował drzwi śrubokrętem myślałem żeby kupić drzwi o tym samym kodzie lakieru. Jednak czy nie będzie różnicy mimo polerki całego auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnica może być. Wszystko zależy od sposobu użytkowania auta, a on jest inny u każdego użytkownika. Jeśli ja trzymam auto w miejscach mocno nasłonecznionych a ty w cieniu, to już odcień lakieru może się trochę różnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem kiedyś drzwi w Vectrze B. Kupiłem po kodzie lakieru i nie było śladu. Dodam jeszcze że drzwi które kupiłem były z wersji z oklejonymi folia carbon słupkami i po zerwaniu folii też nie było różnicy. Kolor był czarny metalic być może na srebrnym może być jakaś różnica ale na czarnym nie będzie na pewno. Drzwi i moje auto miały już po 10lat i nic nie wypłowiało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kolor to ciemny grafit i nie wiem co zrobić. Lakiernik mówił, że będzie się różnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli kupisz dokladnie o tym samym kodzie lakieru to roznica powinna byc niezauwazalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakiernik ci tak powiedział bo jeśli kupisz drzwi to on nie zarobi, jesli kupisz drugie drzwi to masz pewność ze bedą ori, a lakiernikowi nie zawsze musi wyjść dobrze a nawet powiedział bym ze zawsze bedzie widać róznice więc ja kupił bym drzwi pod kolor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak. Mam drzwi lewy przód ryśnięte śrubokrętem i mam też do roboty błotnik lewy przedni bo bąble wyskoczyły. I lakiernik ma robić ten błotnik i zapytałem co z drzwiami. Czy lepiej kupić pod kolor. To powiedział, że nie spasują i będzie róznica. A jak będzie robił mi błotnik to musi pociągnąc bezbarwnym na te drzwi i zrobi to w cenie nie będę musiał dopłacać. Więc raczej o kase nie chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile cie to wyniesie. Wiem z doświadczenia ze ori to ori, i jak by tego nie zrobił to ruda i tak wyjdzie. Koszt drugiego błotnika i drzwi to max 600zł i jest duże prawdopodobieństwo ze kupisz z jednego auta. Jesli za malowanie wyszło by ok 500zł to nie zastanawiał bym sie nawet 5 min tylko kombinował elementy pod kolor. Miałem taki sam problem jak ty, lakiernik mnie namówił ze on zrobi to lepiej i nie bedzie nic widać płaciłem 300zł za element czyli 600, odcień jest inny do tego rdza po roku wychodzi ............. Były awantury krzyki ciągania za swetry i ogólnie było gorąco ale ma mi to poprawić :decayed: Gdybym robił to jeszcze raz to wsadził bym elementy z innego auta, miałem okazje kupić cały bok pod kolor za 500zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest różnica w drzwiach kierowcy między EU a Anglią?

I czy po wymianie błotnika nie okaże się, że po roku na tym wyskoczą bąble.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anglia/Europa niczym sie nie różnią. Nikt nie da ci gwarancji ze rdza nie wyjdzie za rok, ale lakiernik tez nie da ci takiej gwarancji, a jestem przekonany jesli raz zrobisz zaprawkę to za ok 2-3 lata będzie trzeba zrobić poprawkę. Dodatkowy plus wymiany całych elementów to przy sprzedaży nikt nie bedzie ci wciskał ze samochód był bity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak błotnik ok 300 drzwi ok 400 plus wymiana tego. A lakiernik za całość zawołał 300 tzn za zrobienie błotnika a drzwi pójda w cenie. Lakiernik raczej dobry nie zaden z przypadku no ale tego nigdy nie wiadomo.

A jest różnica między drzwiami i błotnikami B6 a B7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błotnik jest delikatnie inny ponieważ są inne dłuższe światła, co do drzwi nie jestem pewny. 300zł to mało a nawet bardzo mało. A oba elementy mozna spokojnie wyrwać za 500zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B7 ma dodatkowe przetłoczenie na całej lini bocznej więc ani drzwi ani błotnik nie podejdą. Co do odcieniu mi też lakiernik mówił że nie podejdą i że badą się różnić. Jak mu później pokazałem że się nic nie różni to stwierdził że miałem szczęście:decayed: Moim zdaniem będzie wciskał kit bo nie zarobi na malowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze tak, kazdy lakiernik przed malowaniem wciska kit ze bedzie super i nie bedzie nawet sladu. Po odebraniu samochodu mówią zazwyczaj "takie mamy chu..we matriały i lepiej nie da się tego zrobić" :wallbash: Malowałem rok temu błotnik, wychodzi rdza, pojechałem do typa z awanturą, na koniec tez powiedział "przez ekologie mamy takie słabe materiały ze zawsze rdza bedzie wyłazić". Weź gadaj z takim człowiekiem, skoro pare dni wcześniej mówił ze nie bedzie śladu. :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej jeśli sam byś oblukał te elementy i sprawdził czujnikiem, wtedy masz 100% pewności. Ale znając życie znajdziesz cos na drugim końcu Polski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy dolna listwa drzwi z B6 różni się od B7?

b7 bardziej odstaje ,mocowanie takie samo ,pasują 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak wymieniam jedną to juz nie bardzo bo będzie sie roznic?

jak masz resztę b6 to tą jedną musisz kupić od b6 ,od b7 z wyglądu jest inna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...