Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

wymiana tarcz i klocków

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam - wiem że temat wałkowany kilkukrotnie ale chcę się upewnić:)

Powoli zbliżam się do wymiany tarcz i klocków ( tył + przód) Audi a4 1.8T 2001r - czy zestaw tarcze brembo + klocki ferodo to dobry zestaw? ewentualnie prosił bym o podanie jakiejś alternatywy - zaznaczam że kaski nie za dużo :)

Opublikowano

ewentualnie tarcze ATE lub TRW

Opublikowano
  • Autor

ATE to już trochę droższe ale dzięki za odp

Opublikowano

Też polecam w 100% ATE. Cena nie jest znowu taka wygórowana, bodajże 320 zł za dwie zapłaciłem z tym, że miałem 25 % zniżki przez znajomego.

Opublikowano

Znajdź w dziale Sprzedam kolegę, który ma dosyć dobre ceny dla ludu z forum. Tak od siebie dodam, że mój ojciec ma Brembo już ponad rok, i sprawują się idealnie. Czy warto płacić za ATE więcej kasy ? sam sobie odpowiedz.

Opublikowano

żadnego smierdzącego Ate :facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

omijać tą plastelinę szerokim łukiem

Bosch, Ferodo, TRW, Jurid, Pagid, Mintex, Textar

tutaj masz dobry i tani zestaw:

TARCZE+KLOCKI FERODO VW PASSAT 97> ,AUDI A4, A6 (3131000289) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

jezeli sie na niego zdecydujesz powiedz gosciowi że chcesz z klockami FDB1717

Opublikowano
  • Autor

Dzięki Panowie

devastation - czyli brać tarcze i klocki Ferodo na tył i przód?

Opublikowano

Oczywiscie, gosc bedzie mial kpl.

Opublikowano
żadnego smierdzącego Ate :facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

omijać tą plastelinę szerokim łukiem

Bosch, Ferodo, TRW, Jurid, Pagid, Mintex, Textar

tutaj masz dobry i tani zestaw:

TARCZE+KLOCKI FERODO VW PASSAT 97> ,AUDI A4, A6 (3131000289) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

jezeli sie na niego zdecydujesz powiedz gosciowi że chcesz z klockami FDB1717

Ja kupiłem "DDF1706" i dopiero teraz widzę że te FDB 1717 są wyższe czyli więcej tarczy by zbierały, f*ck! :facepalm:

Opublikowano

do Twojego jest FDB1323 do B6/7 FDB1717 wiec wszystko jest ok

Opublikowano

Jak przykładałem nowe klocki do nowej tarczy to sporo zostawało "luzu" na górze i na dole, pamiętam jak kolega zmieniał tarcze i klocki w omedze to klocki były trochę wyższe od tarczy i zbiera całą tarczę, nie robią się na niej ranty.

Opublikowano
Dzięki Panowie

devastation - czyli brać tarcze i klocki Ferodo na tył i przód?

mam do sprzedania kpl przód ferodo 288mm, za 340 z przesyłką, klocki FDB1323

Opublikowano

klocki Ferodo FDB 1717 o takim oznaczeniu są tylko na przód? czy na tył mają jakieś inne oznaczenie?

Opublikowano

Fdb1083

Opublikowano

Pan ze sklepu z aukcji zaproponował mi na tył FDB 1788 98zł komplet co o nich sądzisz?

Opublikowano

FDB1788 sa takie same, w zestawie sa dodatkowe blaszki ktore nie beda potrzebne do A4.

Opublikowano

ok dzięki serdeczne za pomoc

Opublikowano

dobra cena za same tarcze?

przód 288mm ferodo - DDF 1706 - 199zl 2sztuki

tył 245 mm ferodo - DDF 1709 - 146zł 2 sztuki

na tyle są 245 czy 255? w A4 b6 1.8T AVJ 2001 napęd na przód

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Panowie w końcu zamówiłem tarcze i klocki i w weekend będę je wymieniać - więc kilka pytań:)

- tłoczek w tylnych zaciskach jest wkręcany i wciskany?

- przy wciskaniu tłoczków rozumiem że maja być odkręcone odpowietrzniki

- Jakiś patent na wciskanie tłoczków poza specjalnie przeznaczonymi do tego narzędziami - może być np. "francuz"?

---------- Post dopisany 17-04-2013 at 08:34 ---------- Poprzedni post napisany 16-04-2013 at 11:25 ----------

Panowie - może ktoś podpowie:) wiem już że tłoczek jest wkręcany i wciskany więc jeden problem mniej ale za to jeszcze jedna myśl- piaste smarujemy jakimś specyfikiem - np smarem miedzianym?

Opublikowano

Piastę wyczyść do żywego, szczotka druciana nie wystarczy, papier ścierny 80 i poszedł :wink: Możesz smarować piastę miedzianym, chodzi oto by przy późniejszej wymianie tarcza lekko zeszła. Podczas wciskania tłoczka odpowietrzniki odkręcone, wtedy syf wyjdzie przez odpowietrzniki a nie pójdzie w układ, potem odpowietrzanie.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.