Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cała prawda o fabrycznym IMMO


pox

Rekomendowane odpowiedzi

no VDC to jest klasa :) Ale tylko ori. klon niestety najwiecej uwala szafy wlaśnie boscha rb4 i rb8. Miałem klona ale szybko opchnąłem jak mi mój własny licznik z b6 uwalił. :) Ale ori w dobrej cenie cieżko znaleźć. Sam poluje :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo niestety, i w miare jedzienia apetyt rośnie. Moje inwestycje na niedaleką przyszłość to x-can full i key marker oczywiście od smoka:naughty:

5tys. pójdzie ale jeśli chce sie iść do przodu to niestety trzeba inwestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do głównego przesłania, to chciałem podsumować, ze ORI zabezpieczenia są gówno warte i bardzo łatwo je obejść bez konieczności posiadania większej wiedzy, a to wszystko poprzez dostępne złącze diagnostyczne.

---------- Post dopisany at 08:08 ---------- Poprzedni post napisany at 08:07 ----------

RB4 to bosch i niczym tego nie odczytasz poprawnie jak MDC ori VDC ori , carprog ori. To są najtańsze urządzenia którymi coś zdziałasz. Reszta to od 20k w gore. mialem VDC klona i program był taki jak w ori , ale przez kiepskie wykonanie kabla niestety uwalało licznik, i uwierz mi że to nie wina programu tylko kabla.

A powiedz mi, czy to co przedstawia ten filmik to ściema?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to komus sie tam udalo pin zczytac z rb4 ale z korekta np to juz byl problem. Mam ten program ale go nie uzywam. Dzis podlacze na stole rb4 i specjalnie zobacze co zrobi a co zj**ie :)

Jesli chodzi o fabryczne zabezlieczenia to sie zgodze ze sa kiepsko zabezpieczone ale na dzien dzisiejszy. W chwili gdy byly w produkcji nie bylo dostepu do takich commanderow czy innych wynalazkow. Za kilka lat obejsc zabezpieczenia z b8 bedzie latwo gdzie teraz nawet chcac wymienic np. klimatronic klania sie component protection.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędem, albo niedbałością jest udostępnianie zawartości pamięci sterowników ECU oraz IMMO i Tacho w protokole KW-1281, 2000 czy też CAN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procedura Adaptacji (dodania nowego klucza) to nie to samo co możliwość odczytania pamięci.

Wystarczyło by, aby właściciel znał PIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodze sie. Ale w aso podczas adaptacji kluczy vas laczy sie online z centrala i byc moze do tego jest to potrzebne. Tak samo jest z odzyskaniem zgubionego pinu immo.

Konstruktor cos mial na celu stosujac takie rozwiazanie i my mozemy dyskutowac bez konca a i tak sie nie dowiemy prawdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne,

Ale nie zaprzeczysz, ze wykorzystywane jest to do niecnych celów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy się ze mną zgodzicie, ale zabezpieczenia w autach fabryczne muszą być tak skonstruowane że w przypadku awarii serwis miał możliwość naprawienia auta na ulicy. Dlatego osiągany jest kompromis między zabezpieczeniami a funkcją naprawy (czytaj pominięcia) zabezpieczeń na ulicy.

Przykład ogólny:

Większość alarmów działa tak:

Jest przekaźnik odcinający jakiś, którym steruje alarm

Cewka przekaźnika zasilona=alarm wyje=odcięcie

Cewka przekaźnika niezasilona=OK=obwód chroniony załączony

Wniosek, wystarczy uszkodzić centralkę lub odłączyć ją od zasilania i zabezpieczenie zdjęte.

A gdyby było odwrotnie??

Przekaźnik zasilony=OK, wtedy uszkodzenie alarmu (pozbawienie go zasilania) powodowało by unieruchomienia auta (dochodzi do sytuacji gdzie złodziej zgłupieje, alarm odcięty zabezpieczenia pousuwane a autko nie odpala). I fajnie mamy zabezpieczenie w zasadzie nie do obejścia, bo złodziej by musiał by znaleźć odcięty obwód i go połączyć lub podać napięcie na przekaźnik.

Ale mechanik by nie doszedł co się dzieje, np odcinamy pompę alarmem, mechanik stwierdziłby uszkodzenie pompy (większość nie zastanawiałaby się dlaczego nie działa, poprostu by ją wymienił), po wymianie pompy auto jak nie odpalało tak nie odpala.

Ogólnie im bardziej skomplikowane urządzenie zabezpieczające w aucie, tym częściej robimy pułapkę dla samych siebie i mechaników. Więc osiągany jest kompromis żeby 10 latek nie uruchomił auta (bo profesjonaliści i tak zwiną auto i tak, bez względu jak skomplikowane będą zabezpieczenia, np na stłuczkę bądź lawetę i nic nie zrobisz) a mechanik bez większych przeszkód był w stanie ominąć zabezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabezpieczenia fabryczne predzej czy pozniej staja sie dostepne i latwe do zlamania z tego wzgledu ze sa takie same w kazdym egzemplarzu danego modelu. Inna sprawa jest z alarmami montowanymi dodatkowo. Tu juz zalezy tylko od wyobrazni montazysty jaki obwod rozlaczy gdzie umiesci centralke , ukryte wlaczniki itp. Takie zabezpieczenia sa o wiele trudniejsze do zlamania przez zlodzieji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz sporo aut ładują na lawetę, nawet na forum koledzy mówili że auto zostało wciągnięte na lawetę, zostały tylko ślady opon. Masz rację dodatkowe niestandardowe zabezpieczenie jest lepszym rozwiązaniem, jeżeli chcą ukraść w tradycyjny sposób.

Jako elektryk posiadam alarm zakładany przez moją osobę i trochę zmodyfikowałem układ sterowania, ale efekt jest taki że moja żona czy tato nie raz nie mogli uruchomić auta i w sumie zrobiłem pułapkę z którą moi bliscy ciągle mają problem. Nie będę zdradzał szczegółów ale po załączeniu alarmu (w sensie jak zacznie wyć i przerzuci przekaźnik) już nie da się uruchomić mojego auta, a procedura odblokowania jest dość skomplikowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to komus sie tam udalo pin zczytac z rb4 ale z korekta np to juz byl problem. Mam ten program ale go nie uzywam. Dzis podlacze na stole rb4 i specjalnie zobacze co zrobi a co zj**ie :)

Sprawdziłeś to tak jak obiecałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam w temacie. Czy można zwykłym kabelkiem odpowiednio podłączonym na stałe obejść Immo?Jak byłem u elektryka twierdził ,że jest to możliwe.:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program działa :) nie wiem ile kosztuje nowy licznik hehe wolę tego nie sprawdzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie o kant spodni potłuc takie zabezpieczenia.Postawisz auto do elektryka i jak dobrze pójdzie to "Nie płacz kiedy odjadę...:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...