Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cała prawda o fabrycznym IMMO


pox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ku przestrodze, chciałem poruszyć dosyć kontrowersyjny temat, jakim jest fabrycznie zamontowany w naszych autach Immobilizer.

W zeszłym tygodniu zacząłem interesować się tematem dorobienia kluczyka (przy zakupie dostałem tylko 2 kluczyki).

Chcąc uniknąć znacznych kosztów zakodowania immo, przez kilka dni szperałem w internecie w poszukiwaniu informacji jak to zrobić samemu, nie znając kodu PIN.

Okazuje się, że sposób jest banalnie prosty i wystarczy zwykły kabel KKL (Taki jak do VAG-COMa) oraz pewna aplikacjia.

Program bez problemu odczytał PIN, nawet gdy do stacyjki nie był włożony prawidłowy kluczyk.

Jeszcze prostsze w obsłudze są urządzenia elektroniczne, które samodzielnie wyłączają IMMO.

W związku z tym, aby utrudnić złodziejom ich fach, radzę abyście odcinali linię K od gniazda diagnostycznego (poprzez ukryty przełącznik).

Niestety ale VAG (i chyba inni producenci) nie przykładają się do konstruowania zabezpieczeń dla naszych furek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to za aplikacja ???? :decayed::decayed::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale vag commanderem za 70 zł normalnie sie odczytuje pin jesli tylko zaplon jest wlaczony wiec o co chodzi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program nazywa się VAG EEPROM Programmer 1.19

Nie wymaga żadnego specjalnego kabla - wystarczy zwykły uniwersalny KKL (nawet zwykły na samą linię K wystarczy)

I według mnie, fabryczne IMMO jest montowany po to, aby w przypadku utraty przez właściciela kluczyków, wyciągnąć od niego kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapodasz link do programu ?

przejdzie to pod ori VCDS-em ?

przydalo by sie bo czesto przyjezdzaja do mnie ludzie z prosbą o "wyssania" PIN-u do immo

bo im jeden kluczyk sie ostał, albo żaden :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja 1.18 problemy z obsługą kabli USB

---------- Post dopisany at 19:59 ---------- Poprzedni post napisany at 19:56 ----------

Dodam że program ma spore możliwości, gdyż można nim zrobić korektę licznika, przywrócić ABS do poprawnego działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie i jednemu forumowiczowi tym sposobem odczytałem pin jakieś 2msc temu - przy pomocy tego programu oraz interfejsu od viakena vag kkl pod RS232. Znalazłem ten sposób na forum passata i z tego co wiem odczytuje on pin ze starszych roczników z immo VDO do 97r. Korekta licznika tym interfejsem była niemożliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W licznikach po I lifcie powinno dać radę.

Szukajcie wersji 1.19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie że takimi kabelkami typu commander 1.4 czy vag programmer można sporo bidy narobić. Jak działa to działa ale jak coś uwali to święty boże nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie że takimi kabelkami typu commander 1.4 czy vag programmer można sporo bidy narobić. Jak działa to działa ale jak coś uwali to święty boże nie pomoże.

I odbiera ci klientów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat cwiara probowal ostatnio reanimowac licznik uj***ny wlasnie vag commanderem i wie co mówi

sie nie dalo:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że trzeba wiedzieć co się robi a nie klikać bezsensownie.

Za każdym razem trzeba robić kopię pamięci, którą się zmienia.

Uwalić można każdym programem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie że takimi kabelkami typu commander 1.4 czy vag programmer można sporo bidy narobić. Jak działa to działa ale jak coś uwali to święty boże nie pomoże.

I odbiera ci klientów?

Wrecz przeciwnie. Przez takie wynalazki to klientow przybywa. Sam kiedys z ciekawosci probowalem testowac takie kabelki i przy probie ODCZYTU PINu uwalilo licznik. Byl to licznik rb4 z b6 i kabel klon za 500zl. Gdyby nie ori sprzet ktorym postawilem go w 10 min licznik bylby nie do odratowania. Wiec wiem co mówie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RB4 to trochę inna bajka, chociaż niektóre tym programem można odczytać. Licznik był produkcji VDO?

Ale i tak dalej uważam że jest to bardziej kwestia oprogramowania niż samego kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RB4 to bosch i niczym tego nie odczytasz poprawnie jak MDC ori VDC ori , carprog ori. To są najtańsze urządzenia którymi coś zdziałasz. Reszta to od 20k w gore. mialem VDC klona i program był taki jak w ori , ale przez kiepskie wykonanie kabla niestety uwalało licznik, i uwierz mi że to nie wina programu tylko kabla.

Faktem jest to że przy licznikach z B5 jest o wiele latwiej poza dwoma przypadkami o których sie przekonalem w przeciągu tygodnia.

Pierwszy to licznik przedlift 1996r fis. Siedzi tam pamięć 93S56 zabezpieczona przed zapisem i kasowaniem. odczytasz wszad ale nic poza tym nie zrobisz.

Drugi przypadek to licznik jaeger gdzie commander nie daje rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz o vagdashcan ?? Mam to i trzaska aż miło rb4 . A sorry pisaleś o vdc :) Na szczęście mam ori :)

Pozdrawiam kolegę po fachu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...